DEÜ Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri ISO 9001 kalite belgesi aldı
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri, uluslararası alanda önemli olan ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi aldı.
29 Eylül 2011 -

İZMİR-Üst üste dört yıl Kalite Yönetim Sistemi şartlarını yüksek performansla yerine getiren Hemşirelik Hizmetleri biriminin bu başarısı, fakültenin yeni dekanlık binası konferans salonunda düzenlenen törenle kutlandı. Törende DEÜ Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Gülay Eşrefgil’e sertifikayı, Polonya Test ve Sertifikasyon Merkezi (PCBC) Başkan Yardımcısı Anna Wyroba verdi.


Bu tarihî adım için bugüne kadar görev yapmış herkesi kutladığını belirten DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan, "Bu sonuç. bugünün değil; geçmişin geleceğe yansıyan bir basamağının yaşandığı gündür. Bu gururu yaşamak, Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tanımı içinde görev almış olan her bireyin hakkıdır. Belgeyi asmak değil, sürdürmek önemlidir. Sürdürüleceğinin kanıtı da geçmişte yatmaktadır. Bir üniversite hastanesinde hemşirelik hizmetlerinde kalite sertifikasyonu almak, diğer hastanelerdeki yapıdan çok daha önemli ve güçlüdür." dedi.


PCBC Başkan Yardımcısı Wyroba ise, "Organizasyonunuzun, IQNET'in tanıdığı PCBC belgelendirme kuruluşu tarafından belgelenmesi bizim için bir onurdur. Umarım ki bu sertifika, Türkiye’deki diğer sağlık kurumları için örnek teşkil eder. Emeği geçen tüm arkadaşlara en yüksek saygılarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum." şeklinde konuştu.


Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Eşrefgil de 2005 yılında başlatan kalite yönetim çalışmalarında zorlu ve önemli bir süreçten geçtiklerini belirterek şunları söyledi: “Görev alan hemşirelerimiz, bilimsel çalışmalardan yararlanarak hasta bakımı, tedavi, izlem ve girişimleri uluslararası standartlara uygun hale getirdiler. İç ve dış denetimler sonucu her yıl sertifika aldılar. Hemşirelik hizmetlerinin kalitesi, o hastanenin tüm hizmet kalitesinin önemli bir göstergesi kabul edilmektedir. Kurumumuz hemşireleri de bu anlamda ülkemizde üst düzey hasta bakımı vermenin ve model olmanın haklı gururunu yaşıyor.”

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA