İşsiz gençler sağlık sektöründe istihdam edilecek
Genç istihdamın desteklenmesi hibe programı kapsamında Sağlığa Destek Gençlere Meslek Projesi kapsamında gerçekleştirilen Tıbbi Sekreterlik Eğitimi'ne katılanlara sertifika verildi.
20 Mayıs 2011 -

 

Genç istihdamın desteklenmesi hibe programı kapsamında Sağlığa Destek Gençlere Meslek Projesi kapsamında gerçekleştirilen Tıbbi Sekreterlik Eğitimi'ne katılanlara sertifika verildi. Eğitimlerle mesleki nitelik eksikliği nedeniyle işsiz kalan gençlere sağlık sektöründe istihdam olanağı sunulması hedefleniyor. 
 
Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM)'nde düzenlenen sertifika törenine, Erciyes Üniversitesi Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Demet Ünalan, Öğr. Görv. Dr. Servin Günal, Öğretim Görv. Ayşegül Aydın, Uzman Bülent Çizmeci, Acıbadem Kayseri Hastanesi Direktörü Cemalettin Yılmaz, Acıbadem Hasta Hizmetleri Müdürü İlknur Güneyli ile kursiyerler katıldı. 
 
Erciyes Üniversitesi Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Demet Ünalan, eğitimlere 16 kız ve 2 erkek olmak üzere 18 kursiyerin katıldığını, projeyi Hacettepe Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı ile Erciyes Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi'nin ortaklaşa yürüttüğünü söyledi. 
 
Doç. Dr. Demet Ünalan, projenin genel hedefinin, mesleki nitelik eksikliği nedeniyle işsiz kalan gençlere sağlık sektöründe çalışmalarına imkan sağlayacak istihdam olanaklı mesleki eğitimlerin verilmesi, bu kişilerin iş gücü piyasasına kazandırılmasına destek olarak Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır illerinde genç işsizlik oranının azaltılması, tıbbi sekreterlik alanında teorik ve pratik eğitimler ile özel sağlık kuruluşlarında hizmet verebilecek donanıma ve yetkinliğe sahip hale getirmek olduğunu belirtti. Bu hedefler doğrultusunda, kapsamlı 108'lik teorik eğitimlerin yanı sıra, 12 saatte sektörde bizzat çalışan uzmanlar tarafından tıbbi sekreterlik konusunda bilgi verildiğini kaydeden Ünalan, "Kayseri Acıbadem Hastanesi'nde 80 saatlik pratik eğitimle, kursiyerler işgücü piyasasına katılmaya hazır hale getirildi. " dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Müdür (Öğrenci)
14.09.2012 11:36:15
Bende bir sağlık kurumları yöneticiliği öğrencisi olarak sağlık alanında sonradan sertifikalarla personel kazandırılacağını hiç düşünmüyorum. Sağlık hizmeti tamamamen profesyonel bir çalışmadır sizinde bilmeniz gerektiği gibi sağlık hizmetinde hatanın yanlışın telafisi yoktur işi bilenlere teslim ediniz arkadaslarıma katılıyorum.
People
0
2) ARİF AVCI (TIBBİ SEKRETER (TAŞERON))
06.09.2011 16:26:56
türkiyede binlerce boşta gezen, diplomalı tıbbi sekreter varken, bukadar okumuş doçent olmuş, öğretim görevlisi olmuş insanlar böyle bir kursu niye desteklerler ben akıl sır erdiremedim. erdirebilen varsa beni arasın 0546..........
People
0
3) sami kaymakçı (teknisyen)
12.06.2011 20:27:02
hic tıbbı sekreterlık yapmamış kişilere sertifika veriliyo.acaba diplomasız olarak rontgen teknısyenliği yapan benim gibi ortalama 2000 kişiye sertifika vericekmi?ben biyomedikal bölümü mezunuyum yani sonuçta 2 yıllık bitirdim ve radyoloji bölümüne yakın sadece fark anatomi üzerine detaylı ders yoktu.5 yıldır çalışıyorum.işi bildiğim için sertifika alamazmıyım?madem istihdam oluşturulacak......meslek tanımları yapıldı ama bizim gibi çalışanların MAGDUR EDİLMEMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM.
SAYGILARIMLA.....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
23/11-23/11 Türk Kardiyoloji Derneği Ulusal Kardiyo Onkoloji Toplantısı KARDİYOLOJİ İSTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
20/11-24/11 24. Prof. Dr. A.Lütfi Tat Sempozyumu DERMATOLOJİ ANTA
22/11-24/11 7. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi ÜROLOJİ İSTA