Karaman Devlet Hastanesinde ilk kez kalp pili takıldı
Karaman Devlet Hastanesi Anjiyografi Ünitesinde bir hastaya ilk kez kalp pili takıldı.
Karaman Devlet Hastanesinde ilk kez kalp pili takıldı
29 Mart 2017 11:49 -

Kalp yetmezliğine bağlı ritim bozuklukları ve buna bağlı ani ölümlerin önlenmesinde kullanılan kalp pili, Karaman Devlet Hastanesinde ilk kez bir hastaya yerleştirildi.

78 yaşında, sık sık bayılma, halsizlik ve nabız düşüklüğü sebebiyle acil servise başvuran hasta, yerleştirilen kalp pili sayesinde nabzının normale dönmesiyle sağlığına kavuştu.

Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Arslan, yaptığı açıklamada hastanelerinin artık büyük sağlık merkezleriyle yarışır hale geldiğini belirtti.

Kalıcı kalp pili uygulamasının Karaman için çok güzel bir uygulama olduğunu ifade eden Arslan, şöyle konuştu:

"Artık kalıcı kalp pilleri için başka hastanelere gitmeye gerek kalmayacak. Kardiyoloji Kliniği Anjiyo Ünitesi sürekli gelişiyor. Kalp rahatsızlıklarından dolayı sevk işlemlerini azaltmak için sürekli çalışıyoruz. Karaman'da eksik olan branşlar ve üniteler için de çalışmalarımız devam ediyor. Birliğimize bağlı tüm tesislerimizle ilimize en iyi hizmeti verme gayretindeyiz."
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) KARDİOLOG (KARDİOLOG)
29.03.2017 14:52:08
PİLİ TAKAN BAŞKA
HAVAYI ATAN BAŞA
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)