Sağlık Bakanlığı'ndan personel alımı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercihlerin yarından itibaren alınacağı bildirildi.
Sağlık Bakanlığı'ndan personel alımı
12 Nisan 2016 08:14 -

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, adaylar tercihlerini, 12-18 Nisan 2016 tarihlerinde internet yoluyla 18 Nisan saat 23.59'a kadar ÖSYM'ye gönderebilecekler, tercih süresi uzatılmayacak.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerindeki Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2014-KPSS Lisans ve 2014- KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş olmaları ve bu sınavların en az birinden yeterli puanı almış olmaları gerekiyor.

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak. Adaylar, sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapacak.

Adaylar, tercih işleminin ardından anlaşmalı bankalardan birine veya ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "Ödemeler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile yerleştirme ücreti olan 15 lirayı yatıracak.

Ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 19 Nisan günü mesai bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfası üzerinden yapacaklar için ise aynı gün saat 23.59'da sona erecek. Belirlenen süreler içinde ücretini yatırmayan adayların yaptıkları tercihler geçersiz sayılacak.

Başvuru ve koşullarla ilgili detaylı bilgi, ÖSYM'nin "ais.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenilebilecek.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
12
1) Fikri enkazaltında (Cinfikirli bolakilli)
12.04.2016 10:15:00
Gerek yok bence ilahiyat mezunu imamlara 2 yıl yandal ile hemşire ebe fizyoterapist saglik memuru saglik fizikcisi sosyal calismaci ve burda ismini sayamadigim bir cok unvan olur hemi yaşam sonrası hazirliklarina da yardimci olur dusunsenize imam aramaya gerek kalmayan bir saglik sistemini bununla ilgili bir utopya kitabi yazarim ama beni cemaat tarikat lideri yaparlar diye korkuyorum yoksa kitap hazir imam was here(!)
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)