Aile hekiminden başhekime mobing davası!
Kayseri'de Aile Hekimi Ramazan Avşar, çalıştığı hastanenin başhekimi ve müdürü tarafından mobbing uyguladığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Aile hekiminden başhekime mobing davası!
28 Kasım 2015 -

Kayseri'nin Sarıoğlan İlçe Entegre Hastanesi'nde görevli Aile Hekimi Ramazan Avşar, hastane başhekimi ve müdürü tarafından mobbing uygulanıp, usulsüz nöbet yazıldığı ve haksız ceza puanları verildiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası'na üye Dr. Ramazan Avşar, nöbet tutmamaya başladı. 2014'ün Kasım ayından itibaren yazılan nöbetlerin, aile hekimliği sisteminde olmadığını öne sürerek nöbet tutmayan Avşar ile hastane yönetimi arasında sorunlar çıkmaya başladı. Kendisine usulsüz nöbet yazılmaya başlandığını ve mobbing uygulandığını iddia eden aile hekimi, hastane sekreteri tarafından gece geç saatlerde telefonla arattırılıp, sabah 08'de hastaneye gelmediği takdirde, hakkında tutanak tutulacağı yönünde uyarıldığını belirtti. Yazılan nöbetler nedeniyle mobil hizmet, cezaevi hizmeti gibi konuların aksadığını dile getiren Avşar, 36 saat çalışmak durumunda kaldığını söyledi.

"SÜREKLİ SAVUNMA YAZMAK ZORUNDA BIRAKILIYORUM"

Yazılan nöbetlerle ilgili ilk zamanlar ceza yazılmadığını ancak, daha sonra ceza aldığını ve bunların tebliğ edildiğini ifade eden Avşar, sürekli savunma yazısı vermek zorunda bırakıldığını söyledi. Halk Sağlığı Müdürlüğü (HSM) ve hastane yönetimi hakkında, valiliğe dilekçe verdiğini de vurgulayan Avşar, itiraz dilekçesinin, hakkında itirazda bulunduğu HSM'ye tekrar inceleme amacıyla gönderildiğini ve HSM'nin de, kendi verdiği cezaları onayladığını ileri sürdü. Avşar, şunları söyledi: "Şu an valilik tarafından 160 onaylanmış ceza puanım var ve 100 puanda sözleşme feshi ile karşı karşıya aile hekimleri. Benim şu an sözleşme feshim valilikte."

İLÇE HALKI İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Tüm bu gelişmelerin ardından aile hekimi Avşar, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve hastane yönetimi hakkında, Bölge İdari Mahkemesi'ne, nöbetlerin usulsüz olduğu ve ceza puanlarının iptali için suç duyurusunda bulundu. Mobbing ile Mücadele Derneği'ne başvuruda bulunduğuna vurgu yapan Avşar, halkın da ilçe genelinde, aile hekiminden memnun oldukları yönünde imza kampanyası başlattıklarını ve bunu valiliğe sunduklarını sözlerine ekledi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA