Aile hekimini domates yetiştirdiği için şikayet ettiler! Bostan acilen iptal edilsin!
Vatandaşın ücretsiz avukatlığını yapan Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK) 2019 yılının ilk beş ayında 9 bin 500 şikayet geldi
Aile hekimini domates yetiştirdiği için şikayet ettiler! Bostan acilen iptal edilsin!
29 Mayıs 2019 15:01 - İHA

Vatandaşın ücretsiz avukatlığını yapan Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK) 2019 yılının ilk beş ayında 9 bin 500 şikayet geldi. Vatandaşların KDK'ya hayatın her alanından yaptıkları başvuruların bazıları milyonlarca çalışanı ilgilendirirken, bazıları enteresan içeriğiyle okuyanları şaşırtıyor.

Aydın'dan kuruma başvuran bir vatandaş, Milli Piyango İdaresi'nin 19 Mayıs 2019'da yaptığı çekilişte amorti rakamları olarak bir ve dokuz rakamlarının belirlenmesini şikayet etti. Bir ve dokuz rakamlarına amorti çıkmasını çok manidar bulduğunu ifade eden vatandaş, herkesin kafasında soru işareti belirdiğini ve çekilişin hakkaniyetli olmadığını düşündüğünü söyleyerek KDK'ya başvurdu.

Hekimin bostanına şikayet

Ankara'dan KDK'ya ulaşan bir vatandaş ise mahallesindeki Aile Sağlığı Merkezi (ASM) hekiminin kurum bahçesine domates, salatalık ekmesini şikayet etti. Vatandaş başvurusunda ASM'ye komşu olduğunu, ekilen bostandan rahatsızlık duyduğunu, domates ve salatalıkların yetiştikçe zehirli hayvan ve haşerelerin hatta yılanların dikkatini çekeceğini savundu. Şikayetçi vatandaş duruma müdahale edilmesi ve yeni yeni yeşermeye başlayan bostanın acilen "iptal" edilmesi talebiyle KDK'ya başvurdu.

"Namaz takviminden kaldırılan temkin vakitleri geri gelsin"

Ombudsman'a Samsun'dan ulaşan bir kişi 1983 yılında namaz takviminden kaldırılan temkin vakitlerinin yine uygulanmaya başlanmasını talep etti. Samsunlu vatandaş, 150 yıl boyunca ecdadın şehrin coğrafik yapısı, atmosfer şartları, genişlik durumu gibi koşullar göz önüne alınarak vaktin temkini yaptıklarını söyledi. Başvuruda 1983'den beri namaz vakitlerinin temkinsiz hazırlandığını bunun da vaktin dışında ibadet yapılmasına sebebiyet vereceği ifade edildi. Temkin vaktinin kaldırılma sebebini soran ve konunun araştırılmasının istendiği başvuru incelenmeye alındı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) Tansu (Eczacı )
10.06.2019 23:54:36
Sayın meslektaşım Melek hanım. Bana kızmayın bayan iççamaşırı mağazası açıp orada duran, eczanesine uğramayan meslektaşlarımıza kızın. Ben en azından dükkanımı bekliyorum, ana işim bakkal gibi çalışsada hala eczacılık. Kozmetik oldu eczaneler, onlara kızın. Diplomasını kiralayan başka meslek duymadım ama çokça eczacı duydum. Onlara kızın, benim kasasını beklediğim eczanemden mesleğe zarar verme ihtimalim yok. Fatura kesemeyen, sgk sayfasına reçete giremeyen, kalfaya esir meslektaşlarımıza kızın. Altın, pasta, börek toplantılarında gezen, eczanesine uğramayan ev hanımı eczacılarımıza kızın. Bu kadar kızacak meslektaşımız varken bana sıra gelmez.
People
6
2) Melek (Eczacı )
04.06.2019 12:53:11
Tansu bey sizin gibi meslektaşlarım olduğu için utanıyorum ama siz de hiç utanma olmadığı için meleğimiz hakkında neler yazmışsınız. Devlette çalışan bir eczacı olarak bir çok branş yatarak maaş alırken biz serum kolisi bile taşıyoruz. Sarf depolarda anamız ağlıyor. Hak ettiğimiz uzman eczacılığı yapamıyoruz. Sizin ne haddinize birinci basamak sağlık kuruluşu olan eczanelere bakkal diyen birini haklı çıkarmak. O zaman yapmayın bu mesleği daha fazla kirletmeyin mesleği ve meslektaşlarımı. Siz halinizden memnunsunuz tabi eczacılığı para için seçtiniz. Bir çok doktorun çekememesinin sebebi bu zaten. Kolay yoldan para kazanmak. Çoğu zaten oturduğu yerden onbinler kazanıyor.
People
21
3) Tansu (Eczacı)
31.05.2019 14:57:08
Eczacı arkadaşım Mehmet bey, kesinlikle doktor falan değilim, gerçekten eczacıyım. Erkek Kardeşim doktor, ondan biliyorum doktorların nasıl çalıştığını ve kendimle mukayese etme şansı buluyorum. Acı ama gerçek, biz çalışmıyoruz, çalışıyor gibi zannediyoruz. İlacı saat başı ring servis getiriyor, kalfa rafa koyuyor, ben sadece kasada oturuyorum. Benim bulunduğum bölgede 10 eczane daha var, tek yaptığımız birbirimizin dükkanının önüne arabamızı parkedip rakibimizin ön cephesini kapatmaya çalışmak. Gelen müşteriye kozmetik ürün satmaya çalışıp nakit girişini artırmak. Acı ama gerçek, biz kozmetik satışına bile girmedik mi? Asla bir doktor ile kendimi kıyaslayamam. Annem hasta oldu, eczanede milyon tane ilaç var ama hangisini vereceğimi bilmiyorum, hekimin tavsiyesi ile verdiğim ilaç iyileştirdi annemi. Durduk yere doktorlara laf sokarsan gelecek cevaplardan rahatsız olmayacaksın. Senin dediklerin doğru değil ama onların dediği doğru. Biz esnafız kardeşim. İnkara gerek yok.
People
10
4) Hayri (Çiftçi )
31.05.2019 07:20:18
Doktor Ali bizimle rekabet etmeyi bırak da kendi işinle ilgilen..
People
20
5) Mehmet (Eczacı )
31.05.2019 07:06:28
Hahahahaha Tansu sen de o anlattığın eczacılardansın belli ki ama doktor olanından :))) Doktor olacağına tiyatrocu olsaydınya?
People
4
6) Wes Studi (Tıp Öğrencisi)
30.05.2019 18:23:47
Dr.Ferruh abi 'ye ve onun gibi düzgün insanlara , Allah Rahmet Eylesin..
Mekanları Cennet Olsun..
Ferruh abi 'nin halen hayattaki Dostlarına ve Sevenlerine de , Selam olsun..
People
7
7) mehmet (kamu görevlisi)
30.05.2019 17:42:54
Milli emlak tebliğlerine göre kamu mahallinde ister yetiştirilsin ve isterse kendiliğinden yetişsin her türlü meyve, sebze, odun , ot ve saman devletin malıdır. Ticareti yapılamaz, satılırlarsa gelirinin irat kaydedilmesi gerekir.
People
3
8) hastaperest (dr)
30.05.2019 17:41:01
sayın tansu ( eczacı) dediklerinin tamamına katılıyorum, özür dilemenizde çok mutlu etti , keşke tüm eczacılar sizin gibi olsa ama nerede.... gerçekleri çok güzel yazmışsınız... yanlız veresiye defterini silen veya hayır için , allah rızası için yakan, helal olsun diyen hiç eczacıda görmedim, acep ne zaman böyle erdemli biri çıkar
People
21
9) Tansu (Eczacı)
30.05.2019 16:58:35
Eczacı arkadaşımın kusuruna bakmayın, onun adına özür dilerim. Durduk yere doktorlara laf sokmuş, kendisine de laf sokulunca kaldıramamış. Bende eczacıyım, sabahtan akşama veresiye defterinde alacak verecek takip ediyor, okunmadık üçüncü sayfa haberi bırakmıyorum. Çoğu eczacı arkadaşım dükkana uğramıyor bile, müteaahitlik yapan, cafe işletenler var. Yalan yanlış bilgileri ile kalfalarımız hastalarla doktorculuk oynuyor. Siz yine de kusurumuza bakmayın. İyi günler..
People
6
10) ömer hayyam (op.dr)
30.05.2019 16:00:07
hımmmm cenazemizin vıngır vıngır olması için beleş hizmet, kuru maaşa talim olmak gerekiyormuş...adam haklı kaç defa ölebilirsin ki !, o da şaşalı olmalı, dost var aydın var yani....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer