Aile hekimlerinin cezaevindeki nöbeti sona erdi
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Kırşehir Şube Başkanı Cuma Köysüren, aile hekimlerinin cezaevlerinde nöbetlerinin sona erdiğini bildirdi.
Aile hekimlerinin cezaevindeki nöbeti sona erdi
29 Ocak 2019 14:26 - AA

Köysüren, yazılı açıklamasında, 2016 yılından bu yana Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı aile hekimlerinin mevcut görevlerinin yanı sıra Kırşehir E-Tipi kapalı ceza evinde de nöbet tuttuğunu hatırlattı.

Sendika'nın girişimleri ile mecburi nöbetlerin sonlandırıldığını vurgulayan Köysüren, şu ifadeleri kullandı:

"2016 temmuz ayından beri devam eden aile hekimlerimiz ve sağlık camiamız için önemli bir soruna dönüşen kapalı cezaevi nöbetleri ile ilgili gerekli hassasiyet gösterilerek adımlar atılmıştır. Sendikamızın çabaları, İl Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu'nun girişimleri, bakanlığımızdan alınan uygun görüşler ve Kırşehir Valimiz İbrahim Akın'ın talimatları ile bu görevlendirme, şubat ayı itibariyle sonlandırılmıştır."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Aslı (Aslı)
30.01.2019 11:23:55
Ben aile hekimiyim personelin sigortasını bireysel yaptırıyorum part time çalışıyor. Türkiyenin heryerinde böyle bu 306 temizlik personelinin maaşı.612 hemşire arkadaşın maaşı yaklaşık böyleydi .ve bu resmi olarak ödenen para . Asm gider parasını her ay cıkan bi ton şey var masraf bicok kişi zor yetiştiriyor. Asıl derdiniz şu olmalı bence okul okunarak atanması gereken meselğinizi birileri sertifika ile yapıyor ve ondan atanamıyorsunuz. Gerçekten ilginç
People
1
2) hamit (dr)
30.01.2019 10:56:48
sayın ayhan bey meslektaşım sana katılmıyor böyle düşünmen beni üzdü .diyorsunki yüksekokul okuyan bir anlamı okulun bir anlamı yok.kendini üstün kibir görme bizler işimiz yaparken konuş bizler kaza beladan korur.
People
2
3) hakan (sm)
30.01.2019 10:52:38
sayın ayhan ozaman yüksekokulları okulları kaldıralım.eğer böyle düşünüyorsan okumadan doktorluk yapılsın.bilgisayarlardan teşhis girip ilaç isimleri çıkıyor eczacı kalfaları gelip yapsın.sınıflama yönetmeliği madde var diploma şartı.senin çocuğunda olabilir kardeşin olsaydı acaba.üniversitede verilen eğitim herkes biliyor nasıl geçiliyor.
People
3
4) ayhan (dr)
30.01.2019 09:02:07
Sayın hakan (sm), ilkokul mezununa bile 2 aylık kurslarla verilen bu tıbbi sekreterlik sertifakları ile çokda bir özelliğiniz yok.Özelde Fakülte mezunu hemşire bile buna yakın maaşlar alırken .....
People
3
5) hakan (sm)
30.01.2019 08:19:29
sayım hasan hocam öncelikle tşkler.herşey para değil özellikle cari giderler sanki onun hakkıdır emek veren tıbbi sekreterlere gözleri maaşlarında sağlık bakanlığı aile hekimliği çıkardı sınıflama sisteminde tıbbi sekreter şartı var. maaşları cari giderden verilmesi diğerinin hepsinin asmye harcanması lazımken
People
17
6) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
29.01.2019 17:35:18
Sayın hakan (sm) kardeşimiz; burada konuyla alakalı - alakasız pek çok haberde hep tıbbi sekreterlerin maaşları konusunda isteklerinizi yazıyorsunuz. Devir horon tepme devri, efelik zamanı değil demişti bir bakanımız . Bütün tıbbi sekreterler birleşip sendikaları veya dernekleri aracılığıyla, idari erke, bir oyla seçim sonuçlarının değişebildiği demokrasilerde , hatırı sayılır bir güç olduklarını gösterirlerse o zaman sizi dinleyen birileri çıkabilir.
People
6
7) hakan (sm)
29.01.2019 16:01:09
elini vicdanına at emek veren aile sağlığı merkezinde çalışan tıbbi sekreterler türkiye geneli 2300-2600 arası hakkı olan maaş verin.cari giderlerin cepe atılsın değil.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)