Kan tahlili geç çıktı diye doktoru darp etti
Siverek ilçesinde aile sağlık merkezinde görevli bir doktorun, hasta yakını tarafından darp edildiği iddia edildi
Kan tahlili geç çıktı diye doktoru darp etti
25 Ocak 2017 -

ŞANLIURFA-Yenişehir Mahallesindeki Siverek 5 No'lu Aile Sağlık Merkezi'de görevli Doktor Süleyman Tekeş ile hasta yakını O.E. arasında kan tahlillerinin geç çıktığı iddiasıyla tartışma yaşandı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine doktor Tekeş, darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi oldu.

Polis ekiplerince gözaltına alınan O.E. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Meslektaşlarının darp edildiği iddiasıyla sağlık merkezinin bahçesinde basın açıklaması yapmak isteyen bazı sağlık sendikası üyelerine izin alınmadığı gerekçesiyle polis ekipleri izin vermedi.

Tekeş, gazetecilere yaptığı açıklamada Mahalledeki internet kablolarının çalınması nedeniyle merkezde tahlil sonuçlarının geç çıktığını savundu.

Merkezde bu nedenle zaman zaman aksaklıklar yaşandığını belirten Tekeş,"Bu aksamalardan dolayı tahlil sonuçlarını veremediğimizden dolayı bir hasta yakınının saldırısına maruz kaldık. Olayı emniyet birimlerine haber verdik. Bu olayın takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları kınıyoruz. Yeni sağlık yasasında düzenlemeler yapılmadığı takdirde bu olayların daha da şiddetlenip sıklaşacağını düşünüyoruz." diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
4
1) Musa (POLAT)
30.01.2017 16:50:02
Türk Hekimleri teorik-pratik oldukça donanımlı yetişmektedir. Bugün gelişmiş ülkeler gerek yayınlar, gerekse kendilerinde çalışan hekimlerin başarısının farkındadır. 10 yıl önce, hekim olarak kabul etmek için uygulanan işin yokuş yasaları, dil sınavını geçmeniz yeterli yasasına dönmüştür. En donanımlı en iyi hastane 1,5 yılda inşa olmakta, ancak bir uzman için 15 yıl gerekmektedir. Bizlere önerilen sağlık politikaları içerisine gizlenen, amacı hekim beyin göçü sağlamak olan bir politika söz konusudur. Osmanlı İmparatorluğunda hekimlerle ilgili bir yasa vardı. Bugün tükenmişlikle başlayan yıkıcı etki sonrası, bir umut olarak hekimler karşısına çıkarılan, bak kanada danimarka ingiltere artık kabul ediyor programlarını, tesadüf olarak görülmemesi gereklidir. Bugünkü bir haberde hekim beyin göçü nedeniyle bir ülkenin zor durumda kaldığı haberi mevcuttur. İçerisinde gizlenmiş bir beyin göçü politikası yerine, Türk Milletinin değerleri ile barışık Milli Sağlık İdaresi ihtiyaç vardır. Ülke tarihine baktığımızda önümüze başka ülkeler tarafından konulan antlaşma, diyalog, uygulama klasörü vs. nin, uzun dönemde ülke yararına şahsım olarak iyi birşey göremedim. Sağlıkta şiddet ile ilgili TBMM Araştırma Komisyonu, kuruldu, rapor yazıldı. Sonuç? ben söyleyeyim: YOK. Kişisel özveri, kabiliyet, bilgi birikimi gerektiren ve bir sanat icrası olan hekimlere, bürokratik kalıplar dayatılırsa sonucunda ne çıkar? İşe sonuç:
Bir de yaw bize mi laf ediyo ne, hele bir dakma isimle sor, ne diyo bu, öyleyse sürerik bi yere den başka.
Op.Dr.Musa Polat
People
0
2) bigmucahid (Şamar oğlanı )
29.01.2017 21:29:48
Sayin dr musa polat bey, yazdıklarınızdan birsey anlamadım. Daha açık ve anlaşılır yazar mısınız lütfen ? Teşekürler
People
5
3) Musa Polat (Genel Cerrahi Uzmanı)
27.01.2017 17:55:26
MEMLEKETTEN GİDİN, BANA GELİN, ÇÜNKÜ İYİ HEKİMLERSİNİZ, ZOR YETİŞİYORSUNUZ, SAĞLIK POLİTİKANIZDAN YOKSA BANA NE?, NİÇİN PLANLAYAYIM Kİ? ANLAMADINIZ MI? ÖNCE KENDİM İÇİN. EN ÖNEMLİ FAKTÖR YETİŞMİŞ İNSAN, BUNU PEŞİNDEYİM. HA SİZ GELİNCE TÜRK MİLLETİ NE OLACAK? POLİTİKA BİR BÜTÜNDÜR, YABANCI DOKTOR GELECEK SİZE DEDİK GELMEDİ Mİ? DAHA. GÖÇMEN BROŞÜR TANITIM YAPILDI Dİ Mİ?
Resimde ki tetik ifade dışına çıkıp, resimde gizlenmiş üst aklı görebiliyormusunuz?
Bu ülkenin zor yetişen değerleriyiz.
Tüm meslektaşlarıma saygılarımı sunuyorum
Op.Dr.Musa Polat
People
20
4) uzman (dr.)
26.01.2017 23:03:50
SAĞLIK BAKANLIĞI ŞİDDETİ ENGELLEMEK İÇİN ÇALIŞMALI.
People
26
5) acil (pratisyen)
26.01.2017 14:12:56
acilde hasta yakınları tekme tokat acilde çalışan doktor arkadaşımızı daha yeni dövdüler.acillerde devamlı şiddet,hakaret ve darp var.acil doktoru perişan halde haline ağlıyor.sağlık bakanlığı ilgisiz.
People
17
6) bigmucahid (hekim)
25.01.2017 17:49:37
Doktorun tipi Türk filmlerindeki delikanlı Jön tiplerinden yahu! Dayak yemek değil , atmak yakışırdı
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA