Karantinayı ihlal etti, aile hekimine 'Doktorları boş yere dövmüyoruz' dedi
Edirne'de, kızı koronavirüse yakalanan ve temaslı karantinasında olması gereken bir kişi aile sağlığı merkezine giderek, ilaç yazdırmak istedi. Durumu fark edip, ilaç yazmayan Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş, kendisine "Doktorları boş yere dövmüyoruz" diyen kişi hakkında 'beyaz kod' uyarısı verdi.
Karantinayı ihlal etti, aile hekimine 'Doktorları boş yere dövmüyoruz' dedi

Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş

21 Eylül 2021 17:49 - DHA Ali Can Zeray

Barutluk Mahallesi'ndeki Muradiye Aile Sağlığı Merkezi'ne, saat 15.00 sıralarında giden Süleyman Hızmalı isimli şahıs, aile hekimi Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş'e kimliğini vererek, kızına ilaç yazmasını istedi. Kimlik bilgilerini sisteme giren Ateş, Hızmalı'nın kızının koronavirüse yakalandığını öğrenerek, "Sizin karantina altında olmanız gerekiyor, bu durumda ilaç yazamam. Lütfen dışarı çıkın" dedi. 

Şahsın ısrarı nedeniyle doktor ile aralarında tartışma başladı. Bu sırada , Dr. Ateş'e "Doktorları boş yere dövmüyoruz" dedi. Bunun üzerine Ateş, 'beyaz kod' verdi. Polis ekipleri ise kısa sürede odaya geldi. Ateş'in şikayeti üzerine gözaltına alınan Hızmalı, polis merkezine götürüldü. Şikayetçi olan doktor Ateş de ifade vermek üzere emniyete gitti.

 

 

Uzm. Dr. Mehtap Büyük Ateş, sözlü şiddete uğradığını belirterek, "Karantinada olması gereken kişiye ilaç yazamayacağımı söyledim. Sözel şiddete uğradım, 'beyaz kod' verdim. Arkadaş da 'Doktorları boşuna dövmüyoruz' dedi bana. Bana sözel şiddet uyguladı, 'Bu ilacı yazacaksın' diye tehdit etti. Ben de 'beyaz kod' verdim" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) abdullah yıldırım (hekim)
25.09.2021 23:05:43
İstanbul'da psikiyatri uzmanının bıçalanarak katledilmesinden birkaç gün sonra, sizleri boşuna öldürmüyorlar demişti , çocuğunu lokal anestezi ile sünnet ettirmekte ısrar edip ,lokal anestezi ile çocuğunun sünneti kaldıramayacağını söylediğim bir baba.
People
79
2) dr (dr)
22.09.2021 10:00:32
İşte filmin koptuğu yer... "Doktorları boş yere dövmüyoruz"
Bu kemikleşmiş algı nasıl oluştu, kim sorumlu, nasıl temizlenir bu rezalet ? NASIL ?
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)