Sağlık müdürü, mobil aile hekimlerini görevlendirmediği için darp edildi!
ISPARTA'nın Şarkikaraağaç İlçe Sağlık Müdürü Doktor Deniz Karasu, Çiçekpınar Belde Belediye Başkanı Memiş Kaynak'a yaptığı ziyaretin ardından yolunu kesip, merkeze alınan 3 aile hekiminin yeniden beldede görevlendirilmesini isteyen grup tarafından darbedildi. Yaralanan Karasu, tedaviye alındı.
Sağlık müdürü, mobil aile hekimlerini görevlendirmediği için darp edildi!
09 Ocak 2020 16:42 -

ISPARTA-Darp olayı, bugün saat 10.30 sıralarında Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çiçekpınar beldesinde meydana geldi.

Çiçekpınar Belediye Başkanı Memiş Kaynak'ı ziyaret eden İlçe Sağlık Müdürü Doktor Deniz Karasu, belediye binası çıkışında bir grup tarafından durduruldu. İddiaya göre, beldede görevli 3 aile hekiminin merkeze çekildiğini belirten grup, doktorların yeniden görevlendirilmesini istedi. Çıkan tartışmada Karasu, grubun saldırısına uğradı. Yere düşen ve belinde incinme meydana gelen Karasu, hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

'ASLA TASVİP ETMİYORUZ'

Çiçekpınar Belediye Başkanı Memiş Kaynak, "Bugün saat 10.30 sularında belediyemiz çıkışında İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Doktor Deniz Karasu'ya, vatandaşlarımız beldemizde görevli mobil uygulama yapan 3 aile hekiminin neden çekildiğini sordu. Bunun üzerine vatandaşlarla arbede yaşandı. Gelişen olaylardan büyük üzüntü duyduğumuzu ve tasvip etmediğimizi belirtiriz. Yaşanan olayda belediye başkanlığımızın hiçbir alakası yoktur" dedi.

Anahtar Kelimeler:

deniz karasu

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Dr (Dr)
14.01.2020 22:34:54
Doktorlar bir araya gelip bu kafa yapısına karşı köklü bir eyleme gitmezlerse yapacak hiçbir şey yok gayet memnun bir şekilde izliyorlar hasta ve hasta yakınları Doktorlar elimizde istediğimizde dövüyoruz istediğimizde seviyoruz diye dolaşıyorlar hele sağlık sistemi için ayrılan para azaldığı ve malzeme kısıtlamalarına gidildiği zaman bunun hırsını doktorlardan çıkardıklarını düşün mesela cerrahi ameliyat aletleri ve malzemeleri alınamaz olduğunda nasıl hastaya Yapamam diye direk saldıracaklar
People
7
2) Eşkiyaya (Şamar)
13.01.2020 17:05:41
Yol kesip adam , hele resmi bir görevliyi dövmenin hiçbir haklı gerekçesi olamaz. İsterse dibine kadar haklı olsun,farketmez.. Dağbaşı mı burası ? Bu zihniyetin pestilini çıkarıncaya kadar bu işler düzelmez. Devletin otoritesi ve saygınlığı açısından çok önemli ve gerekli...
People
7
3) duyarlı vatandaş (hekim)
10.01.2020 10:45:45
olayın aslı şudur... oraya 0 nüfusa hekim atandı yaklaşık 1 yıl önce. mobil olarak da 2 hekim görev yapıyordu. bu süre içinde mobil görevlendirme iptal edilmedi, gelmeye devam ettiler. uzun zaman sonra iptal edilince halk tepkisini gösterdi. en başından olması gereken yeni olduğu için bu üzüntü verici olay meydana geldi.
People
19
4) Düttürü Dünya (Dr)
10.01.2020 00:34:34
Hemen makrobokolog atayın siz de. Yurttaşlar haklı.
People
36
5) Devlet (Vatandaş)
09.01.2020 21:42:19
Devletin Müdürü zorbalıkla tehdit ediliyor. Tehdit darp edilen DEVLETTİR! Gereken en sert şekilde yapılmalı. Medimagazin yorumumu yayınla !
People
13
6) Port (Op.dr)
09.01.2020 19:34:00
Müdür yetkim var siz karisamazsiniz.dediyse halk kızmıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer