Sopalarla darbedilen hekim: Ben daha ifade vermeden saldıranlar serbest kaldı
Sancaktepe’deki bir hastanenin girişinde demir sopalarla darbedilen doktor, o anları anlattı. Tek başına 4 kişinin tekmeli sopalı saldırısına maruz kaldığını anlatan Aile Hekimi Serkan Öztürk, kafasına demir sopayla vurulduğunu ve yere yığıldıktan sonra baygınlık geçirdiğini söyledi
Sopalarla darbedilen hekim: Ben daha ifade vermeden saldıranlar serbest kaldı
04 Eylül 2019 - İHA

İSTANBUL - Sancaktepe'de geçen ay bayramın ilk günü doktor Serkan Öztürk, eğitim araştırma hastanesinin bahçesinde aracına çarpan şahıslar tarafından dövülmüş ve o anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıkmıştı. Olay, görüntülerin ortaya çıkmasından sonra kamuoyunda ciddi yankı uyandırmıştı. Görüntülerde, arkasında duran araca geri giderek çarpan şahıs ve beraberindeki 3 kişinin, arkadaki aracın sürücüsüne fiziksel saldırıda bulunduğu ve saldırıda sopa kullanıldığı, saldırıya maruz kalan kişinin ise darbelerin etkisiyle yere yığıldığı görülmüştü. Yaşanan olayın ardından, 4 kişinin hedefi olan kişinin Aile Hekimi Serkan Öztürk olduğu öğrenildi. Olayın karşılıklı saldırı şeklinde gerçekleşmediğini, kendisi ve eşinin tamamen mağdur olduğunu vurgulayan Serkan Öztürk, olay günü yaşananları İhlas Haber Ajansı’na anlattı. 


On hekimden dokuzu şiddete uğruyor: Hasta sayısı arttıkça şiddet artıyor 


Olayın Kurban Bayramı’nın birinci günü yaşandığını kaydeden Aile Hekimi Serkan Öztürk, “Ben ve eşim doktoruz. Bayramın birinci günüydü. Eşim çalıştığı hastanede nöbetçiydi. Sabah onu almaya gittim. Önümde bir araç duruyor ve yolcu indiriyordu. Ben de arkasında bekliyordum. Birden geri vitese taktı ve hızla gelip aracıma çarptı. Her şey normalken, ilk önce fotoğrafları çekiyorduk. Sonra arabaya tutanak almaya girdim. Birden bire, ‘Sen benim arabama çarptın, ne işin var burada, buradan gelinir mi’ dedi. Ben de itiraz edince bana saldırmaya başladı. Yanındaki bir tane kadınla birlikte bana saldırdılar. Oradaki güvenlikler onları uzaklaştırdı. Daha sonra tekrar toplaşıp 3 ya da 4 kişi arabanın arkasından dolaşarak geldiler. Önce turuncu gömlekli bir adam boğazımı sıktı. Ondan kurtulunca beyaz gömlekli bir adam demir bir boru çıkarıp kafama ve omzuma defalarca vurdu. Sonra siyahlı adam yüzüme yumruklarla saldırdı ve karnıma tekme atarak beni yere düşürdü. Orada kısa süreli baygınlık geçirdim. Bir süreyi hatırlamıyorum zaten” dedi. 

Olayın ardından, daha karakola ifade vermeye gitmeden saldırganların serbest kaldığını öğrenince şok yaşadığını söyleyen Serkan Öztürk, “Tek başımaydım, sadece eşim yanımdaydı. Orada güvenlikler ve polis olmasına rağmen bunlar geldi başımıza. Bayramın birinci günü bir insana nasıl saldırılır anlam veremiyorum gerçekten. Onu bırakın, babamızın vefatının dördüncü günüydü. Yasımızı bile yaşayamadık bunlar yüzünden. Nasıl bir adalet sistemimiz var bilemiyorum. Adalet istiyoruz. Maalesef üzülerek söylüyorum ki ben daha karakola gitmeden, ben daha ifade vermeden bu kişiler serbest kalmıştı. Adalet inşallah yerini bulacak. Hukuki sürecimiz devam ediyor. İnşallah hak ettikleri cezayı alırlar. Karakolda ifadeler alındı, savcılığa intikal edip etmediğini henüz bilmiyorum. Avukatımla takip ediyoruz süreci. Umarım kısa zamanda hak ettikleri cezayı alırlar. Kimlikleri belli, 4 kişiden şikayetçi olduk” diye konuştu. 

Olay sırasında ‘arada kaldığı’ söylenen kadının, tam tersine kendisine saldıranlardan biri olduğunun altını çizen Serkan Öztürk, “Haberlerde öyle ifade edilmiş ama işin aslı öyle değil. İzlediğinizde, o bayanın koşarak gelip bana saldırdığı çok net, açıkça görülüyor. Karşılıklı saldırı değil, tamamen 4 kişi tarafından bana yapılan bir saldırı söz konusu. Eşime yönelik herhangi bir darp gerçekleşmedi. Ama o da kavganın ortasında kaldı. O da zaten babasının ölümünün dördüncü gününde böyle bir olay yaşadı. Manevi olarak çok etkilendik bu olaydan. Allah’larından bulsunlar” dedi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) sağlıkta (şiddet)
05.09.2019 16:46:47
Sağlık magandasını hemen içeri atacaksın. Ya kodese ya tımarhaneye, duruma göre. Mahkeme sonra... İçerde bi kendine gelsin, nooluyo yahu desin, ben ne yaptım diye bi düşünsün... Öyle elini kolunu sallayıp çıkmak yok. KAHVEHANEYE GİDİP, DOKTORU DÖVDÜM, ÇIKTIM GELDİM,AHA DA BURDAYIM, BANA KİMSE BİŞEY YAPAMAZ HAVASINA GİRMEK YOOOOK... Para cezası ekistra. Bak bi daha yapar mı ? Çok akıllıdır maganda... Zırdeli değil bu HINZIR DELİ... Lütfen adli merciler, kanun adamları, yasa yapıcılar, hakimler savcılar....İrreverzibl faza giriyoruz, çok geç olmadan. Her serbest bıraktığınız maganda ile çooook derin yaralar açılıyor....
People
14
2) Ali (Doktor ( op.dr))
04.09.2019 23:39:35
Benim meslektaşıma el kaldıracaklar hepsinin alnını karışlarım. Geçmiş olsun genç kardeşim. Orda çalışan herkes eylem yapmalı.
People
15
3) Dr.Salih (Dr )
04.09.2019 15:28:48
Türkiye'de adalet yoktu, yok, ve hiç olmayacak. Amerika'da kırmızı ışıkta geçsen bile hakim karşısına çıkıyorsun sadece ceza vererek kurtulma yok. Bizde kasten yaralama suçunda bile tutuksuz yargılıyorlar. En az 2-3 sene sürer . Eğer sabıkası yoksa yapanın yaptığı yanına kalır hiç bir ceza almaz. Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması diye muazzam bir hukuk terimimiz var.
People
17
4) Dr (Dr)
04.09.2019 15:13:20
Memlekette hak hukuk adalet kalmadığı için bunu da bu magandalar bildiği için yaoılacak şey kendimizi eşimizi çocuğumuzu korumak olacak. Artık biber gazı mı, uzak doğu yakın dövüş sporları mı, kuru sıkı tabanca ya da beyzbol sopası mı bilemem. Arabadaki her koltuğun altına bir tane savunma amaçlı bunlardan koymak gerekiyor. Yetmez çanta ya da cebimizde elimizin altında olacak şekilde belki masamızda çalıştığımız alanda mutlaka hemen ulaşabileceğimiz bir yerde hatta bankoda.
People
72
5) tababet (uzman)
04.09.2019 12:41:42
doktorun değeri yok ki? sopa yesede hakarete uğrasada önemsiz.savcıya bir dokun bakalım.savcının karşısında gık bile diyemezsin......doğduğuna pişman olursun.
People
54
6) Emrah Ulubaytar (Uzman baytar)
04.09.2019 12:31:47
Hekim arkadaşa başsağlığı ve geçmiş olsun dilerim öncelikle,
Memlekette zaten eğitimsiz ve maganda insanlar var, primitif hukuk sistemi ve hekime düşman, vicdansız , görevini layıkıyla yapmayan liyakattan yoksun savcılar olduktan sonra böyle magandaların suç işlemesi için dört dörtlük bir ortam olmuyor mu?
People
43
7) Ali (Doktor)
04.09.2019 11:10:02
Utanç verici.Adeletin ne durumda olduğunu gösteriyor.Hakim ve savcılara sesleniyorum.Siz aynı duruma maruz kalsaydiniz serbest birakirmiydiniz.Siz ayrıcalıklı bir sinifmisimiz.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)