6'ncı parmağından kurtulmak için ameliyat olacak
SİVAS'ta sağ eli 6 parmaklı olarak dünyaya gelen Mikail Darıcı'nın (16), hayatını olumsuz etkilediğini belirttiği fazla parmağı ameliyatla alınacak.
6'ncı parmağından kurtulmak için ameliyat olacak
18 Mart 2018 -

Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Cemel köyünde yaşayan Ali Osman Darıcı'nın (46) 4 çocuğundan 3'üncüsü Mikail Darıcı, sağ eli 6 parmaklı olarak doğdu. Bebekken aldırılmayan parmak zamanla Mikail'e rahatsızlık vermeye başladı. Çocukluktan itibaren çevredekilerin alay etmesi, insanların sürekli soru sormasından bıkan Mikail Darıcı, babasına durumu anlatarak, "Baba ya ameliyat ettir ya da ben bu parmağı keseceğim" dedi. Baba Darıcı, oğlunu ameliyat ettirmek için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümü'ne başvurdu. Kontrollerin ardından Mikail, ameliyat için hastaneye yatırıldı.

Parmağın yaşı ilerledikçe kendisini daha çok rahatsız ettiğini ifade eden Mikail Darıcı, "Allah'tan gelen bir şey, doğuştan gelen bir şey. Birkaç gün sonra aldıracağım. Elimi kullanırken zorlanıyordum. Arkadaşların da farklı tepkileri oluyordu. Bazen sinirleniyordum, bazen kavga ediyordum. Anneme ve babama duyduğum rahatsızlığı ilettim. Şimdi kurtulacağım için mutluyum" dedi.

Çiftçilikle uğraşan Ali Osman Darıcı ise oğlunun doğumu sırasında kendisinin köyde olmadığını belirterek, "Çocuğum ilk doğduğunda, o zaman, rahmetli annem çocuğun parmağında fazlalığı fark etmiş. O zaman üzerinde durulup ameliyat ettirilmemiş. Zaman içinde biz de ihmal ettik. Bugün Sivas’a getirdik, yatış yaptırdık. Birkaç gün içinde ameliyat olacak. Yaşamını olumsuz etkiliyordu" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

sivas plastik cerrahi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
24
1) mahmut (uz.dr.)
22.03.2018 12:03:45
Medimagazin önemli bir meseleye parmak basmış....
People
34
2) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
18.03.2018 23:27:50
Öncelikle Kardeşimize geçmiş olsun..
Umarım Sıkıntısı ve Çıkıntısı bir an önce giderilir..

Ama Yetmez..!
Birileri de Sağlık Bakanlığının Bizlere irreversibl Monte ettiği 21. Parmağını Ameliyat etse de , Bizlerin Neredeyse 15 - 16 yıla varan Mağduriyetleri de artık giderilse...!

Çok Yıprandık ve Yorulduk vesselam..
Ama Yetti Gari....!
Biz Yorulduk , Adamlar Yorulmadı , Bıkmadı arkadaş...

Dünya Zalımlar Dünyası olmuş..
Gelen Zalım , Giden Zalım , Vuran Zalım..!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ