Annesine doğum yaptıran 10 yaşındaki kahraman çocuk!
On yaşındaki bir çocuk, kardeşinin doğumuna yardım etti; hem annenin hem de bebeğin hayatını kurtardı.
Annesine doğum yaptıran 10 yaşındaki kahraman çocuk!
23 Ağustos 2017 - MEDİMAGAZİN

MEDİMAGAZİN DIŞ HABERLER-Amerika’nın Louisiana eyaletinde bulunan 10 yaşındaki Jayden Fontenot, annesinin doğumuna yardım etti, nefes alamayan kardeşinin hayatını kurtardı.

Sekiz buçuk aylık hamile Ashley Moreau, Fox News’e göre, evinin banyosunda suyunun geldiğini farketti. Moreau’nun 10 yaşındaki oğlu Jayden Fontenot, annesinin durumunu farkederek büyükannesine haber verdi ve ambulansı aradı. Annesine yardım etmek için geri döndüğünde, annesini banyo zemininde kanlar içinde buldu. Ambulansı beklemenin çok geç olacağını düşünen 10 yaşındaki Jayden, annesinden ona ne yapması gerektiğini söylemesini istedi.

Jayden, annesinin yönlendirmesiyle nefes alamayan kardeşinin nazikçe çıkmasına yardımcı oldu. Bebeğin nefes alabilmesini sağlamak için mutfaktan bir nazal aspiratör getirdi ve burnunu temizledi. Kısa bir süre sonra, olay yerine ulaşan sağlık görevlileri, Jayden’ı bir kahraman olarak addetti. En yakın hastaneye götürülen anne ve bebek, birkaç gün içinde taburcu oldu.

Anne Moreau, oğlunun çok soğukkanlı davrandığını, oldukça sakin ve cesur olduğunu aktardı. Jayden, doğumdan sonra kendisine yöneltilen sorulara: “O an düşünemiyordum bile, sadece oldukça şaşkındım. Ne olup bittiğinin bile farkında değildim.” cevabını verdi

Jayden, belediye başkanı tarafından ilkokulunda özel bir kutlamayla karşılandı ve doğumun gerçekleştiği 11 Ağustos günü “Jayden Fantenot Günü” olarak ilan edildi.

Anahtar Kelimeler:

dogum abd cocuk

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
24.08.2017 13:50:48
Kahraman ilan edilen Jayden Fantenot'a bundan sonra
Jayden Lancelot demeleri lazım...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar