Başasistanlık Sınavı 1 buçuk yıldır yapılmıyordu, Sağlık Bakanlığı nedenini açıkladı
Sağlık Bakanlığı 16 Temmuz 2018 tarihinde Başasistanlık sınavı için ilan yayınlamış ancak 1 buçuk yıldır sınav yapmamıştı. Bakanlığa sınavın neden yapılmadığını soran Türk Tabipler Birliği'ne ise cevap geldi
Başasistanlık Sınavı 1 buçuk yıldır yapılmıyordu, Sağlık Bakanlığı nedenini açıkladı
21 Ocak 2020 12:05 - MEDİMAGAZİN

Sağlık Bakanlığı, 16 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilmesine ve başvurusu 31 Aralık 2018’de sona ermesine karşın “teknik altyapı çalışmaları devam ettiği” gerekçesiyle halen yapılamayan Başasistanlık Sınavı’na ilişkin olarak Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 20 Aralık 2019 tarihli başvurusuna yanıt verdi.  

Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sınavı’nın teknik altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve sınavın yapılmasına ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi. Sınava ilişkin gelişmelerin Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden paylaşılacağı kaydedildi.

TTB’nin başvurusunda, Başasistanlık Sınavı’na ilişkin sürecin yaklaşık 16 aydır sürmesine karşın halen sınavın yapılmasına dair bir gelişme olmadığı, sınav için ABD dolarının 4,86 TL olduğu dönemde 900 TL. başvuru ücreti yatıran adayların, sürecin bu kadar gecikmesi dolayısıyla aile yaşantılarını etkileyecek belirsizlik ve kaygı yaşadıkları aktarıldı.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden 13 Ocak 2020 tarihinde TTB’ye gönderilen yanıtta, “Başasistanlık Sınavı teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış olup sınavın yapılmasına ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Söz konusu sınava ilişkin her türlü gelişme hakkında Bakanlığımız internet sitesi duyurular kısmında ayrıntılı olarak bilgi verilecektir” denildi.

Bakanlıktan TTB'ye gönderilen cevap ise şöyle;

 

 

 

 

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer