Başhekim talimatı: Profesör, doçent ve uzman hekimler eşit sayıda nöbet tutacak
Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, profesör, doçent ve uzman hekimlerin eşit bir şekilde nöbete dahil edilmesini istedi.
Başhekim talimatı: Profesör, doçent ve uzman hekimler eşit sayıda nöbet tutacak
26 Mart 2018 -

Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, profesör, doçent ve uzman hekimlerin eşit bir şekilde nöbete dahil edilmesini istedi.

Afiliasyon sisteminin uygulandığı hastanenin Başhekimi Doç Dr. Ahmet Cumhur Dülger imzasıyla gönderilen yazıda, uygulamaya 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren başlanılması istendi. Aynı belge 1 Nisan 2017 tarihinde de tüm çalışanlara gönderilmişti.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
26
1) ali yakup (doktor)
29.03.2018 11:30:15
Hoca demek ( ne yazık ki büyük kısmı)işi rast gidip doğru zamanda doğru yerde bulunarak 3-5 yayın yapıp(--şu grup ,bu grupa yaranarak) akademik kariyeri yapan kimse.Daha sonra istemediğin hiçbir şeyi yapma,canının istemediği komplikasyon çıkacak vakayı altındaki uzmana (eğitim araştırma hastanelerinde) çak.Kliniğin nimetlerini ise hiçkimseyle paylaşma,padişah gibi yönet.Oh ne ala memleket.
People
4
2) DRDREAMS (HEKİM)
29.03.2018 09:25:45
1 nisan şakası
People
22
3) Afilşi doktor (Doktor)
28.03.2018 23:42:38
Bilim bilim bilim diyen arkadaşlar Allah aşkına ya hangi bilimden bahsediyosunuz bütün akedemisyenlerin sabahtan akşama kadar oturup tıp bilimi için yeni çalışmalar mı yaptığını sanıyosunuz sizler daha bilimin ne olduğunu bilmiyosunuz yada bilimsel çalışmaların nasıl yapıldığını...hepimiz doktoruz dimi kimi kandırıyosunuz???hocalar bilim yapsın oturdukları yerden ne ala ... sapla samanı ayıralım diyen emekli hemşire arkadaşı kandırırsınız ancak bilim yapıyoruz diye oda ancak gelip sizlere muayane yada ameliyat olana kadar
People
14
4) Dr.jivago (Uzman dr)
28.03.2018 21:14:42
Kardeşler görüyoruz heryerde hocaların bazıları kliniğe bile uğramıyor hep özel hastanede normalde 4 ten sonra ama sabah 8 den kaçıyor adam soran yok sorgulayan yok ama döner ders parası maaş hepsini tıkır tıkır alıyor asistan ahram faydası yok ama sorsan dışarda hoca hoca öğretendir dersten kaçıp özelde çalışan degil
People
7
5) mz (hekim)
28.03.2018 21:14:30
Profesörlerin uzman muamelesi görmesi, aynı seviyede işlerde çalıştırılması akla 1917 devrimini getiriyor. Profesör olmanın yolu anlatıldığı kadar basit değil. " Level" ları aşmadan title alınmıyor. Profesörün nasıl olunduğuna ve görev tarifine YÖK sitesinden bakmanızı öneririm. Hem uzmanlık çalışması yapıyor, hem araştırma kariyer çalışmaları yapıyor hem konferans seminer veriyor, uluslararası yayın yapmaya çalışıyor, kariyerini birikimini, donanımını yükseltmeye uğraşıyor, hem de kurumun ilgili bölümünde bilimsel ve idari strateji oluşturuyor ve takip ediyor. Bu işlerin önemini küçümsemek bu işten bir şey anlamadığının itirafıdır. Profesörlüğün değersizleştirilmesinin kimseye faydası yoktur. Tabii ki üniversitede önemli bir kademe ye ulaşmış hocaların afiliasyon halinde eğitim hastanesinde çalışmayı kabul etmeleri de tartışılacak bir konudur. Eğitim hastaneleri hizmete yönelik hastanelerdir üniversite değildir. Başhekim tek yetkilidir, tayin edilir, hesabı kendisini tayin edene verir ve ne derse o olacaktır. Çıkaramayacakları lokmayı denemeye kalkanların başına bunlar gelmektedir. Profesörler ünvanlarının haysiyetini prestijini korumakla görevlilerdir. Herhangi uzmanla aynı düzeyde nöbete tabi tutulanların ayrılmaları ve iş aramaları, kendilerine yakışan görevlere gitmeleri eşyanın tabiatına uygun olur.
People
14
6) Hekim (G Cerrah)
28.03.2018 20:16:41
Profesörlük ve doçentlik meslekte beceri ve kıdemi gösteren birer akademik titrlerdir. İdari kadro değildir meslekten ve işten uzaklaşmayı gerektirmez. İdareci dışında herkes poliklinik yapar nöbet tutar, ama yaşa kıdeme hürmetten biraz daha az yazılır. Kliniğin tek hocası olur, herkesin idareci olduğu bir yerden hizmet çıkmaz. Kurallar sabittir bu kadar sıkıntı varken halen birbirinizi yemeniz ise ayrı bir tartışma konusu. Arz ettim, saygılarımla.
People
14
7) bilgi geren (emekli hemşire)
28.03.2018 16:31:40
ben bu uygulamayı doğru bulmuyorum. siz eğer bu kadar çalışmış profesörleride diğer doktorlarla aynı statüye koyarsanız hocaları ordan özel hastanelere kaçırırsınız. sapla samanı karıştırmamak gerekir diye düşünüyorum.
People
11
8) Ahmet oktav (Dr)
28.03.2018 15:18:46
Bu uygulamayı bizim uzmanlar olarak yaygınlaştırmamız lazım
People
39
9) aydin sinal (hekim)
28.03.2018 12:31:17
Almanya icin bir aciklama: Almanyada üniversitelerde,egitim hastahanelerinde,sehir hastahanelerinde,klise hastahanelerinde hülasa bütün hastahanelerdeki Klinik sefleri,bölüm sefleri haricinde her kademeden,her ünvana sahip (profosör,docent,oberarzt) hekimler yatili(bereitschaft) veya telefon cagrili(rufbereitschaft nöbeti cagrildigi andan itibaren 20 dakkada hastahanede olmak mecburi)nöbetine girmek mecburiyetindeler.klinik direktörleri veya sefleri ise heran telefonla ulasabilinirler,kendi hastalarina imkan nisbetinde kendileri gelir tedavi eder veya yapilmis tedaviyi devam ederler,hafta sonu dahil kendi hastalarinin vizitesini her gün kendileri yaparlar.
Almanyada hastahane calisma sistemi hernekadar Türkiyeden biraz farkli olsada calisma herkes icin esittir.Türkiyedeki gibi"on dönüm bostan ,yan gel yat osman" tarzinda"zamaninda bizde bu yollardan gectik" diyerek kendi isini vazifesini yaptiracak "merkep" bulamazlar.
People
49
10) ATİLLA KAYA (HEKİM)
28.03.2018 12:28:27
AFİLİYE HASTANELERDEKİ HOCALARIN (!) BÜYÜK BİR KISMI UYDURUKTAN BİR KAÇ YAYIN YAPARAK (ÇOĞUNUN IMPACT DEĞERİ 1'İN ALTINDADIR VE PARALI DERGİDİR). DOÇ-PROF OLMUŞTUR VE ARKASINDA DAYISI VARDIR. ADAM AKILLI BİR KİTAP BÖLÜMÜ YAZMIŞ DEĞİLDİRLER.
EZ CÜMLE, ZATEN BİLİME, ASİSTANA ZERRE KATKILARI YOKTUR. HATTA YALAN YANLIŞ BİLDİKLERİNİ AKTRADIKLARI ASİSTANLAR DA KÖTÜ YETİŞMEKTEDİR.
BU HOCALAR (!) TAM GÜN YASASI YA DA ÜNİVERSİTELERDE DEĞİŞEN İKLİM NEDENİ İLE AYRILAN/AYRILACAK GERÇEK HOCALARIN YERİNE GEÇMEK İÇİN SIRA BEKLEMEKTEDİR. SİZ ASIL O ZAMAN GÖRÜN TÜRK TIBBININ GELECEĞİNİ. ALLAH HİÇ BİRİMİZİ MESLEKTAŞLARIMIZA (!) DÜŞÜRMESİN.

YENİ DOÇENTLİK YASASI İLE EVLER DAHA DA ŞENLİKLİ OLACAK.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA