Başhekim yardımcısını darp eden hasta yakını 'Ölüm raporunda neden Covid-19 yazmıyor?' diyerek saldırmış!
ARDAHAN’da Kovid-19 tedavisi görürken hayatını kaybeden 72 yaşındaki hastanın yakınları, ölüm raporunda Kovid-19 yazmadığı iddiasıyla Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul’u darp etti.
Başhekim yardımcısını darp eden  hasta yakını 'Ölüm raporunda neden Covid-19 yazmıyor?' diyerek saldırmış!
08 Temmuz 2020 21:39 - DHA

Olay Ardahan Devlet Hastanesinde meydana geldi. Kovid-19 teşhisiyle hastanede yatan ve ismi açıklanmayan 72 yaşındaki bir hasta bugün yaşamını yitirdi. Cenazeyi almak için hastaneye gelen ölen kişinin yakınları, ön ölüm raporunda, ‘bulaşıcı hastalığa bağlı doğal ölüm’ ibaresini görünce Başhekim Yardımcısı Dr. Oğuzhan Tuğrul'a ölüm raporunda neden Kovid-19 yazmadığını sordu. Dr. Tuğrul'un, ön ölüm raporunda prosedür gereği Kovid-19 yazılmadığını, son raporda yazılabileceğini söylemesi üzerine ölen kişinin yakınları "Siz gerçekleri saklıyorsunuz" diyerek küfürler savurarak cep telefonu fırlattı. Kafasına cep telefonu isabet eden Dr. Tuğrul, servise alınarak tedavi edildi. Başhekim Yardımcısı Tuğrul, hasta yakınından şikâyetçi oldu.


Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden hastanın yakını, başhekim yardımcısına saldırdı


Yaşanan olayın ardından açıklama yapan Sağlık-Sen İl Temsilcisi Selçuk Recepoğlu, "Bugün öğle saatleri üzerine yoğun bakım hastalarımızdan biri hayata veda etti. Hasta yakınları Başhekim Yardımcımız Oğuzhan Tuğrul’a bulaşıcı olan doğal ölüm olan hasta raporunu görmeyip, ‘neden Kovid-19 yazmamış, siz ölümleri saklıyorsunuz’ diyerek çeşitli ithamlarda bulunarak hem sözel, hem de fiziksel şiddet uygulamıştır. Bu olay bizi derinden üzmüştür. Bu olayın takipçisi olacağız. Sağlıkta şiddetin önüne geçmek için daha fazla caydırıcı cezalar verilmesini talep ediyoruz" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) masum türkel (sağlık yöneticisi)
20.07.2020 09:13:38
Sn Koca ve bakanlık yetkilileri lütfen artık bu canileri durdurun. Hekim kamil insandır, canilelerin saldırılarına karşı kendini koruyamaz. Mecburi hizmet, 36 saat nöbet vb saçmalıklarla ağır çalışma koşulları altında kendilerinin ve ailelerinin sağlığını tehlikeye atarak çalışan, bu arada hastalanan ve ölen sağlık çalışanlarınıza sahip çıkın artık! ŞİDDET HAKARET DAVALARINI TAKİP EDİN, MÜDAHİL OLUN. SAĞLIK ÇALIŞANLARININ CAN EMNİYETİ VE KİŞİLİK HAKLARINI KORUYACAK KURUMSAL ÖNLEMLERİ ALIN. PERSONELİNİZ VATANDAŞA BİR HAKSIZLIK (?) YAPIYORSA EĞİTİM VERİN, KALABALIĞI ÖNLEYİN..Hastaları eğitin, hasta yakınlarını hastaneye almayın. ARTIK BİR ŞEY YAPIN. YAPMAYACAKSANIZ, HEKİMLERİ SERBEST BIRAKIN MESLEKLERİNİ İSTEDİKLERİ YERDE YAPSINLAR. HEKİMLER KÖLE DEĞİLDİR, ÖZÜRLÜ (dezavantajlı) hiç değildir.
People
6
2) Ayhan (doktor )
17.07.2020 20:05:37
Ölüm bildirim sistemine rapor girmeyenler lütfen yanlış yorum yapmayın. Obs de form doldurulurken sorar, doğal ölum bulaşıcı hastalık veya dogal olmayan bulaşıcı olmayan hastalık gibi seçenekler mevcut.. uygun olan seçilir. Ardından esas olum nedeni kodu ile beraber sisteme girilir. Ancak aynı anda hastaya rapor çıktısı verilirken ölum sebebi tanısı ve kodu görünmez, çünkü önce Sağ Md lukteki sorumlu kontrolör onayı gerekir. Bir gün sonra tamamlanır genelde. Hasta yakınının anlayacağı dilden bu ön rapor denilmiş. Ama anlamak istememiş olay çıkmış..
People
2
3) Orhan (Uz.dr.)
15.07.2020 10:24:28
Başhekimlere sormak istiyorum. Bu ölümleri sakladığınız için bir ödül falan alıyomusunuz yoksa yediğiniz dayak yanınıza kar mı kalıyor?
People
7
4) Necmi (torak)
10.07.2020 11:27:03
Oncelikle arkadasa gecmis olsun.Arkadaslar uzulerek yorumlari okudum.Olum raporlarinda ana sebep yazar.Ne covit 19 ne mers ne tuberkoliz yazar.Zaten bulasici hastalik belirtilmis.On gore gomulurken belli prosedure gore gomulecek.Galiba kimse olum raporu imzalamamis.Uzulerek gordumki kahve muhabbeti agziyla saldirgan mantigi ile yorumlar yazilmis.
People
51
5) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
09.07.2020 12:14:29
Ölüm belgelerinde OBS kontrolörü onaylayana kadar ölüm sebebi gözükmüyor ve bu alanın boş bırakılma sebebi de orada belirtiliyor. Kontrolör onaylayınca alt tanılar gözükecek ama ön ölüm raporu, son ölüm raporu diye bir şey ilk kez duyuyorum. Doktor arkadaşa geçmiş olsun diyerek "halkı seven dayağına katlanır" şeklinde sağlıkçılara kaçınılmaz durumlarını kabullendirici bir mesaj bırakıyorum.
People
11
6) Port (Op.dr)
09.07.2020 11:41:51
Neden covid yazmamış merak ettim.on ölüm raporu diye bişey ilk defa duyuyorum.bashekimler daha dikkatli olmalı yardımcılarına kadar şiddet ulaştı.yoneticileri pek sevmiyorum anlaşılmıştır yorumumdan.
People
32
7) Ön hekim (Hekim)
09.07.2020 11:31:21
Tüm hekimlere sesleniyorum ne zaman birlik olup iş bırakacaksınız, yürüyüşler d0zenleyip dikkat çekeceksiniz, bu kadar önemli bir mesleğin temsilcileri olarak biz öğrencilere şiddet, düşük maaş, yoğun çalışma temposu, 36 saatlik nöbetler, mecburi hizmetler bıraktınız gurur duyun eserinizle yazıklar olsun size
People
28
8) dr (uz dr)
09.07.2020 08:36:17
Adalet mülkün temelidir.Eğer adalet içinde ceza olsa ve uygulansa bu kesinlikle caydırıcı olur.
People
19
9) Memed (Nrş)
09.07.2020 00:28:14
Yolsuzluk,faiz,adam kayırma,devlet yetkililerinin beytulmalı çıkarına kullanması,israf,medyada nesli insanlıktan çıkaran gidişat bunlar duzeltilmedikçe ,sol,sağ,Atatürk,cumhuriyet,türk,kürt,seçimlerde şarkı türkü marş el ayak sakal bıyık dahil duygular dahil hatta düşünceler bile siyasi çıkar için kullanıldıkça heryer beton oldukça ülkeyi sorunları ele alıp baştan başa sorunları çözecek olumsuz gidişatı tespit , önleme, projelendirme bakanlığı ve bağlı kurulmadikça kırsal ağaçsız kıraç bölgeler imara açılıp buralarda şehirleşme ovalara verimli topraklara doğru giden yapılaşma çözülmedikçe ülke giderek bir doğru üç yanlışla felakete yol alır.Particilik,siyasi taraf,suçu bucu olmayı millet bitirip iyiyi bilen bilinçli millet olup iyiyi yapmaya doğru siyaseti zorlayacak kendini aşmış entellektüel toplum olmadıkça kula bela gelmez HAK yazmadıkça ,HAK bela yazmaz kul azmadikça.Dr veya başka kurum çalışanı insanlar topyekun huzurlu bir hayata dar çerçevede habire çalışarak sıkışmış yaşam düzeni ile özveri ile bu işi götüremez.Herkes bu sorunlar çözülmedikçe vatandaşı siyasisi patronu medyası bürokratı çalışanı sırayla bedel ödemeye devam eder,huzura hasret gergin mutsuz şiddetin hakim olduğu millet olarak sürünerek yaşarız.
People
15
10) ömer hayyam (op.dr)
08.07.2020 22:00:01
vatandaş sansürü sevmiyır....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)