Bilim Kurulu Üyesi: Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Türkiye'nin koronavirüs sürecini değerlendirdi. Gidişatı iyi bulmadığını belirten Kara, "Hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız" dedi.
Bilim Kurulu Üyesi: Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız
02 Eylül 2020 08:45 -

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'nin koronavirüs süreci hakkında açıklamalar yaptı. Ülkedeki vaka sayısının bir türlü kontrol altına alınamaması üzerine Kara, önümüzdeki haftalarda kısıtlamaların geri gelebilme ihtimali olduğunu ifade etti.GİDİŞAT İYİ DEĞİLKara, artan vaka sayılarının 'endişe verici' olduğunu belirterek, "Önümüzdeki dönemde kısıtlamalar geri dönebilir" dedi. Vaka sayısının giderek arttığını ve bu durumun tehlikeli olduğunu belirten Kara, koronavirüs sebebiyle sağlık çalışanlarının da hayatını kaybettiğini ve gidişatı iyi olmadığını ifade etti.

"TEDAVİ EDECEK SAĞLIK ÇALIŞANI BULAMAYACAĞIZ"

Toplu etkinliklere katılıp rehavete kapılmamak gerektiğini söyleyen Kara, "Canımız yanıyor, hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız" dedi. Ayrıca aile bireyleri dışında, dışarıda görüşülen herkesin yanında maske ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini söyledi.

AŞI UYGULAMASI 2021 BAHARINI BULABİLİR

Koronavirüsü atlatanların tekrar hastalığa yakalanma ihtimali olduğunu açıklayan Kara, önlemlerin herkes için geçerli olduğunu söyledi. Önümüzdeki zamanlarda, kısıtlamaların geri gelebilme ihtimali olduğunu belirten Kara, aşıyla ilgili açıklamalarda da bulunarak çalışmalarının hızla sürdüğünü ama uygulamanın 2021 yılının bahar ayını bulabileceğini ifade etti.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
62
1) Ümit Karadeniz (Dahiliye uzmanı )
02.09.2020 23:31:42
Hemşire doktor tüm çalışanlarımız aldığı eğitime aldığı riske ve çalıştığı zor şartlara rağmen kendisini ve ailesini tehlikeye atarak çalışmaktadır ve vergisini ödediğimiz sabit döner ve ek ödemenin bir kısmını bile emeklilik haklarımızın hesabında dahil etmeyi gündeme getirmeyen idarecilerimizle sanırım ancak ahirette hesaplaşabileceğiz
People
62
2) Emekli (Hemşire )
02.09.2020 12:52:06
Sevgili meslektaşlarım hemşirelik dışında hiçbir işi yapamam diyenlerdendim. Diğer kurumlarda çalışan devlet memuru arkadaşlarım bizden daha iyi şartlarda çalışıyor üstüne daha iyi maaş alıyor. Bu paraya bu meslek yapılmaz. Yol yakınken bu mesleği bırakın gitsin. Hayatın güzel olduğunu bu mesleği bıraktığınızda anlayacaksınız. Dualarım sizinle.
People
58
3) hemşire (sag mem)
02.09.2020 11:08:22
Öncelikle vefat eden tüm saglık çalışanlarına Allah rahmet eylesin belki bir gün bana bulaşır bende vefat edebilirim ama 3300 TL maaşa öldü demeleri ne çok bozulurum gerçekten benim de ağrıma gider bir saglikci olarak ama acı gercek bu .hastaların gece gündüz demeden tedavileri yap ne bayram ne haftasonu ne gecemiz ne kış tatili ne yaz tatili demeden çalış nöbette n nöbete gir çık hastaların altını bokunu temizle banyosunu yaptır enfeksiyonu ile uğraş hastanın refakatçisi ol yemeğini yedir salgın hastalığı ile uğraş idrarı kanı pansumanı her türlü pisliği ile uğraş hasta ve yakınından dayak ye bunu karşılığında 3300 TL maaş al hastalığa yakalan vefat et ne kadar acı bir durum düz memur ol sadece 8,5 mesajını bil mis gibi klimalı odalar da masa başlarında çalış buna karşılık daha düşük maaşı alıyoruz Öğretmenler 6 aydır yatsınlar normal zamanda da yaz tatili kış tatili ara tatiller 15 tatil hep tatil hep tatil günde 2 saat derse girerler sonrasında öğretmen evine okeye dönerler ama ne hikmetse halen öğretmen alırlar bubkadar öğretmen alınmasına rağmen 1500 TL den aşağı ek ders ücreti almazlar depo da o kadar öğretmen yatar bekler ne hikmetse bütün memurlar hafta da 40 saat çalışırlar bunlar 15 saat çalışır ben Hacettepe lisans hemşire ligi okudum 380 puan üzerinde puan aldım adam agri da Van'da kıyıda köşede 300 puanla zar zor öğretmen lige girer bende az çalışır bende yüksek maaş alır lanet olsun bu mesleği sectigime istediğim okulu bölüm u seçebilirler hemsire sağlık memuru oldum lanet olsun.butun memur 6 aydır yatırıyor esnek mesai 60 yaş üstü vb diye bizlerin anası ağlıyor salgindan dolayı bir ülkede depreminde salgınında selinde bütün doğal afetlerde savaşta sınırda vbvb yerler de hemen göreve hastaneye koşar çalışırız diğer memurlar yatar evlerinde bizlerden daha yüksek maaş alırlar ben böyle işin taaaaaa...madem bir fark olmayacaksa neden bu kadar eziyet bu kadar fazla çalışıyoruz ki değil mi halen öğretmen ataması yapılıyor kapalı okullar için sağlık personeli alınmıyor bu nasıl bir şeydir yahu

SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)