Bir ay önce üroloji uzmanının bıçaklandığı hastanede KBB uzmanına saldırı!
Iğdır Devlet Hastanesinde görev yapan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı Dr. Barış Ermişler, hastane içerisinde muayeneye gelen hastanın saldırısına uğradı.
Bir ay önce üroloji uzmanının bıçaklandığı hastanede KBB uzmanına saldırı!
14 Kasım 2017 -

IĞDIR-Saldırıya uğrayan Doktor Barış Ermişler, “Poliklinikte dün saat 12.10 sıralarıydı. Kapımın önünde halen randevulu hastalarım vardı. S.T., isimli hastanın ne girişi nede randevusu vardı. Biraz bekleyin randevulu hastalarıma baktıktan sonra size de yardımcı olmaya çalışırım dedim. Hasta dışarı çıktıktan sonra bana küfür etti. Daha sonra da fiziksel saldırıda bulundu. Burada bekleyen hasta ve vatandaşlar araya girdi. Bunun üzerine hemen beyaz kod verdik. Polis ekipleri gelip saldırganı gözaltına aldıktan sonra savcılığa giderek suç duyurusunda bulundum. S.T. isimli saldırgan hakkında yasal işlem başlatıldı” dedi.


“Daha Serkan’ın şokunu atlatamadık”
Yaklaşık 1 ay önce Üroloji Doktoru Serkan Yarımoğlu’na yapılan bıçaklı saldırının şokunu üzerinden atamadığına değinen Doktor Ermişler, “Daha Serkan’a yapılan bıçaklı saldırının şokunu üzerimizden atamadık. Bir tek ben değil bütün meslektaşlarım o şoku üzerinden atamadı. Artık gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz. Kendimizce gerekli önlemler alıyoruz ama gereken yapılırsa çok seviniriz. Çok tereddütlü çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Aynı hastanede 28 Eylülde Üroloji Kliniği’nde görev yapan Dr. Serkan Yarımoğlu hastası tarafından bıçaklanmıştı.

Anahtar Kelimeler:

saglikta siddet igdir

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
15
1) acilde (pratisyen)
17.11.2017 11:04:10
acillerde devamlı saldırı ve hakaret var.artık sesimizi bile çıkartamıyoruz.döven, söven elini kolunu sallaya sallaya gidiyor.çünkü şikayetçi olsan daha kötü.şikayetçi olsan başın belaya giriyor.MAALESEF SAĞLIKTA ŞİDDETİN ARKASINDA SAĞLIK BAKANLIĞI VAR.MAALESEF SAĞLIKTA ŞİDDETİ SAĞLIK BAKANLIĞI ÖZENDİRİYOR....
People
20
2) postneflamatuar (uzm dr)
15.11.2017 11:51:35
Bu ülkede yasalar orman kanunu teşvik ediyor. 2 yıla kadar hapis gerektiren cezalar erteleniyor. Açıklaması şu: Bu ülkede hakim savcı vali gibi üst düzey bürokratlar dışındaki istediğin bir kişiyi öldürmediğin sürece bıçaklayabilir, evire çevire dövüp hastanelik edebilirsiniz. Küfür, hakkaret ve vadallıkta ise sınır yok. Mahkemeler görüntüyü kurtarmak içindir sadece. Bu durumun hastanelerde devlet tarafından ayrıca özendirildiği bir ortamda ise hekimlik enayilikten başka bir şey değildir. İstifa edinceye kadar salla başı al maaşı, hastalara en düşük ilgi düzeyi ile durumu sadece "idare" edin. Don kişotluk yapmaya kalkmayın. Önce kendinizi ve ailenizi garantiye alın. Hastalar daha sonra gelir.
People
7
3) hasan yağbasan (eski acilci yeni tsm ci dr)
14.11.2017 20:01:15
Bu tip olaylar iyice sıradanlaştı.Artık yorum yazmanın,psikolojik deşarj olma dışında bi anlamı yok,faydası da yok.zaten bizi dinleyen de yok..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-15/128. Türkiye Tiroid Hastalıkları KongresiENDOKRİNO...ANKA
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ