Bitkisel hayata giren giren kalp ve damar cerrahı 15 günlük yaşam mücadelesini kaybetti
Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Hastalıkları Cerrahi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan ve 1 Mart günü hastanedeki odasında baygın olarak bulunan eden Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. İlker Mataracı 15 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti
Bitkisel hayata giren giren kalp ve damar cerrahı 15 günlük yaşam mücadelesini kaybetti
15 Mart 2021 10:14 - İHA

Bitkisel hayata giren Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. İlker Mataracı, bu gece yaşam mücadelesini kaybetti.


Beyin ölümü gerçekleşen doktorun, anestezi ilacı ile intihar ettiği iddiaları üzerine inceleme başlatıldı


Alınan bilgiye göre, Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. İlker Mataracı, 1 Mart günü yaptığı ameliyat sonrası arkadaşlarına rahatsız olduğunu belirterek odasına çekildi. Bir hemşireyi yanına çağırarak damar yolu açtıran Mataracı, ardından serum taktırdı. Odasında dinlendiği düşünülen Prof. Dr. İlker Mataracı’yı bir süre sonra telefonla ulaşılamayınca odasına gidildi. Kapıyı çalan hastane personeli kendisinden cevap alamayınca bu defa güvenlik görevlilerinden yardım istendi. Güvenlik görevlileri de kapıyı kırarak içeri girince Mataracı’yı baygın halde buldu. Daha sonra odasında ilk müdahalenin ardından hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Mataracı 15 günlük yaşam mücadelesini bu gece 03.00 sıralarında kaybetti.

Öte yandan Mataracı’nın olay günü odasında serum içerisine anestezi ilacı enjekte ederek intihara teşebbüs ettiği iddia edilmişti. Evli ve 2 çocuk babası Prof. Dr. İlker Mataracı soyadını taşıyan Trabzon'un Maçka ilçesi Mataracı mahallesinde son yolculuğuna uğurlanacak.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) dt.gülcan Sağır (diş hek.)
16.03.2021 18:59:39
pek çok insana yaşama umudu veren bu güzel insan hakkında yazılan bu haber olmamıs..keşke hiç böyle haber yapmasaydınız..ailesine ve sevdiklerine sabır diliyor kendisine ALLAH tan rahmet diliyorum..
People
18
2) Yusuf Yıldırım (Dr)
15.03.2021 16:55:31
Bu ülkenin, Trabzon'un yetiştirdiği değerli bir bilim adamı ve iyi bir insandı. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun.. Geride kalan, başta yüce yürekli insan, annesine, ve diğer sevenlerine sabır diliyorum. Üzüldük, yüreğimiz yandı..Ama sevenlerini en çok üzen de sonrasında yapılan tatsız yorumlar, vicdansız haberler oldu..Onları da Allah'a havale ettik..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)