Bu kez yer İstanbul! Klinik şefinin kaşını yardılar!
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Doç. Dr. Aytekin Kaymakçı, bir hasta yakınının saldırısı sonucu yaralandı.
Bu kez yer İstanbul! Klinik şefinin kaşını yardılar!
20 Temmuz 2018 -

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı yazılı açıklamada, saat 10.30’da Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'nın, çocuk cerrahisi polikliniğinde hasta muayene ederken, kapıda sıra bekleyen hasta yakınlarının kendi aralarındaki sıra kavgasına müdahil olup sırası gelmemiş olan hasta yakınlarına sırayla muayeneye yaptıklarını ifade ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Bir hasta yakınının kavgayı devam ettirmesi sonrasında kendisine hakaret ve tehditte bulunulmuş, daha sonra ani bir saldırı ile hastanın yakını tarafınca yabancı bir cisim kullanılarak darbedilmiştir. Alnında dikiş gerektirecek yara, yüzünde ve göz çevresinde cilt lezyonları ve morluklar oluşmuş, kafa travması geçirmiştir. Bilgisayarlı tomografi çekilmiş, gerekli tedavisi yapılarak beyin cerrahi servisine yatırılmış ve müşahede altına alınmıştır. Takip ve tedavisi devam etmektedir."

Sağlam, "Özverili bir şekilde, çocuklar için yılların tecrübesiyle polikliniğinde hastalara muayene hizmeti veren hocamıza yapılan bu çirkin ve menfur saldırı, günde binlerce hastaya poliklinik, acil poliklinik ve ameliyat hizmeti sunan tüm personelimizin şevkini ve moralini altüst etmiştir. Ülkemizde sağlıkçılara yönelik olarak her gün yenileri eklenen insafsız ve akıl tutulması haline gelen şiddet vakalarının yeni bir örneğinin kurbanı olan değerli hocamıza yapılan bu insafsız ve hain saldırıyı tüm vicdanımızla kınıyoruz. Doç Dr. Aytekin Kaymakcı Hocamıza yapılan bu saldırı nedeni ile canımız yandı, gönlümüz kırıldı, mesleki aşkımız ve şevkimiz ciddi yara aldı. Devlet büyüklerimizin de ifade ettiği üzere sağlıkçılara yapılan saldırıların halkın sağlık hizmetine ulaşmasına yapılan terörizm saldırısı olduğunun bilinerek, engellenmesi için ivedi sosyolojik ve yasal düzenlemelerin yapılması için çağrımızı arz ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Sağlam, bu vahim saldırı ile ilgili olarak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne ve yargı makamlarına durumun arz edilerek idari ve hukuki sürecin başlatıldığını, bunun yakinen takip edileceğini vurguladı.

- "Vahşi saldırıyı kınıyorum"

SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise "Doktor ve şiddet kavramlarını bir arada zikretmekten hicap duyarak öğretim üyemiz Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'ya yapılan vahşi saldırıyı kınıyorum." ifadesini kullandı.
Erdöl, konunun yargıya intikal ettiğini ve takipçisi olacaklarını söyledi 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
11
1) SD (Doktor)
23.07.2018 12:44:30
Öncelikle büyük geçmiş olsun. İnsanların iyi olması için çabalayan sağlık personeline yapılan saldırıları kınamak hiçbir çözüm şekilde çözüm olmaz. Olmadığını yıllardır gördük. Derhal ağır cezalar getirilmelidir. Sadece fiili saldırılar değil, işleyişi durduran, başka hastaları da mağdur eden, bağırıp çağırıp tüm motivasyonu ve işleyişi bozan, illegal isteklerde bulunan (rapor, ilaç vs) kişiler için de yaptırım getirilmelidir.
People
5
2) Dr 1 (Doktor)
23.07.2018 09:08:08
Sağlık teröristleri doktora şiddet vakalarının ilkinde 6 ay, ikincisinde 2 yıl, üçüncüsünde 5 yıl sağlık hizmetlerinden sadece ( tetkikler dahil ) paralı olarak faydalansınlar..
People
12
3) İsmail karataş (Nöroşirurji)
23.07.2018 00:57:08
Kınamakla işler çözülse yıllardır kınıyoruz. Tek çözüm var. 1 hafta işi bırakmak. Hem konu ülke gündemine oturur, sorun hızlı çözülür. Kanun yapan da, Aziz milletimde sağlığın ne olduğunu anlar. İnsanoğlu ancak elindekini kaybedince anlıyor. Aksi halde yılgın. Bitkin , moralsiz, .....kınamaya devam edeceğiz
People
11
4) Dr 1 (Doktor)
22.07.2018 09:22:43
Bingür sönmez demişki doktorların hastane demirbaşları kadar bile değeri yok. Teşekkürler hocam. Diğer sevgili hocalarım sizin diyecek hiç bişeyiniz yok mu? Dayak sırasının size gelmesini mi bekliyorsunuz konuşmak için.
People
7
5) Yılmaz Aktuna (Doktor)
21.07.2018 23:42:06
Suçu başkasında aramayın; koyun gibi herşeye boyun eğen biz doktorlardadır en büyük hata; bundan sonra da böyle gider; yok kınıyorum yok lanet olsun yok bilmem ne boş laflat bunlar geçiniz. Çözüm mü dayak yemeye devam edicez bu kafayla ve en büyük dayak onurumuza gururumuza atılan dayaktır; bunun yanında atılan iki yumruk denizde kum tanesi bile değildir sayın meslektaşlarım; şimdi bi bakayım bu ay kaç puanım var ; kalın sağlıcakla
People
2
6) Selim yıldız (Ürolog)
21.07.2018 21:00:24
Öncelikle geçmiş olsun, şükür daha kötüsü de olabilirdi. Bu saldırıların biraz da hekimlerin kibrinden ya da hadi yumuşatalım tedbirsizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Hastalar kavga ediyormuş. Etsin arkadaş. En son gelen herkesi dövsün sindirsin ilk girsin. Senin için ne farkeder ki, silahsız şekilde adaletin yılmaz savunucusu olmak neyimize gerek. Çağırın güvenliği, hiç muhatap olmayın, kendi aranızda anlaşın kapıdan girene bakarım deyin. Olayda taraf olmayın siz de şikayet edin , başhekimliğe saydırın, yapın bişeyler. Siz aslan kafesine girmiş aslan besleyicilersiniz, sırtını dönmeye, zayıf görünmeye, tedbirsizliğe hakkınız yok. Bu hayvanlar vahşi ve boşlamaya gelmez.
People
5
7) recep (Dr recep)
21.07.2018 17:04:32
Defalarca yazdık yazdık yazdık gene yazıyorum özel güvenliği kaldırın arkadaş sağlıktan vatandaş iplemiyor güvenliği dilimizde tüy bitti suç özel güvenlik te demiyorum taşeron sistemden geldiği için vatandaş takmıyor korkumuyor
People
4
8) mustafa sefa ozel (dr)
21.07.2018 14:30:02
sıra kendilerine gelince necdet bey döktürmüş
People
7
9) A (İ)
21.07.2018 14:20:41
Ben bir Doktor olmasaydım, benim de hastanede işim görülmediği zaman ben de şiddete başvurmayı düşünürdüm. Çünkü bunların anladığı dil demekki bu derdim. Yani iş artık çok vahim bir noktaya gelmiştir. Bilhassa aciller korkunç vaziyettedir. Acil bir şekilde çok ciddi yasal tedbir şarttır.
People
4
10) Dt (Dt)
21.07.2018 13:31:07
Hatırlarsanız yakın bi geçmişte bir polis memuru adliyede çalışan eşine izin vermedi diye hakimi vurdu. Bırakın olayın faili olan polisi olayla fiili bağı bulunmayan eşini bile tutukladılar. Hatırlatayım dedim.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori