Bursalı doktor başarıya doymuyor
Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi Kardiyoloji Bölümünde görevli Uzm.Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı uluslararası alanda bir kez daha ödüllendirildi.
Bursalı doktor başarıya doymuyor
11 Nisan 2017 -

BURSA-Dr. Çakmak, bu yıl Amerika Kardiyoloji Koleji tarafından verilen en yüksek bilimsel mükemmeliyet unvanı olan “Fellow of the American College of Cardiology (FACC)” unvan ve ödülünü almaya hak kazanan tek Türk uzman doktor oldu.
Her yıl Amerika Kardiyoloji Koleji yönetim ve denetleme kurulu tarafından adayların o zaman kadarki kardiyoloji alanında yapmış olduğu bilimsel ödül; tanınmışlık, yurtdışı tecrübesi, referanslar, kardiyovasküler alanda yapmış olduğu bilimsel katkı gibi kriterlerin toplam olarak değerlendirilmesiyle az sayıda kişiye veriliyor.
Bu kapsamda 17-19 Mart 2017 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri başkenti Washington’da yapılan görkemli bir törenle Dr.Altuğ’a Amerika Kardiyoloji Koleji Başkanı tarafından ödülü ve belgesi verildi.
Geçen yıl da Amerika Kardiyoloji Koleji tarafından “En iyi Ortadoğu İkinci Bilimsel Bildiri Ödülü” ile “En İyi Birinci Türkiye “Bilimsel Bildiri Ödülü“ , “Avrupa Kardiyoloji Derneği” tarafından Roma’da düzenlenen “Avrupa Kardiyoloji Derneği Kongresi’nde” Avrupa’nın en yüksek bilimsel mükemmeliyet unvanı olan “Fellow of European Society of Cardiology (FESC)” unvan ve ödülü verilen Uzm.Dr.Hüseyin Altuğ Çakmak, Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen “Global Klinik Bilimadamı Araştırma ve Geliştirme Programı” isimli master programını burslu olarak kazanıp başarıyla mezun oldu.
Dr.Çakmak, “Bilimsel araştırma ve projelerine büyük bir hızla devam edeceğim. Kardiyoloji alanına yeni katkılar yapmaya, bilimsel hayatıma üniversite gibi akademik ortamlarda devam etmek istiyorum" dedi. 
Dr.Çakmak, ulusal ve uluslararası alanda bilimsel çalışma ve başarılarını destekleyen Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ ve Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Rüstem Aşkın’a da teşekkür etti.
Dr.Çakmak’ı başarılarından dolayı tebrik eden Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Rüstem Aşkın, “Genç yaşta uzmanlık derecesinde sahip olan ve ilçe hastanemizde görev yaparken bu unvana hak kazanması, ülkemiz adına ayrı bir gurur kaynağımız olmuştur” dedi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Osman D (Doktor)
17.04.2017 08:29:52
Tabii ki hayır Kamil Ömür. Oto al-sat ya da peynir ticareti de yapabilir. Başarısını ticari hayatta devam ettirebilir. Ya da ne bileyim? Siyasete atılabilir. Haklısınız. Kazanca bakarsanız öyle yapanlar daha çok kazanıyor. Tabii seçim kendinin. Benim modern dünyada olması gereken şey aklıma geldi. Topluma o şekilde en çok yararlı olacağını düşündüğüm için. Akademik çevrelerde yapılan makalelere gelince, evet bir kısmı söylediğiniz gibi olabilir. Ancak, durum öyle diye gidip üniversiteleri yakacak halimiz de yok herhalde.
People
11
2) Kamil Ömür (uz.dr)
13.04.2017 11:18:55
Çok başarılılar akademisyen olmak zorunda mı Osman D ? Başarılı olmak yayın yapmak mıdır ? Özgün yeni bir yaklaşım yeni tedavi metodu içermeyen yayınların hepsi birbirinin taklidi içi boş şeyler.
People
20
3) Osman D (Doktor)
13.04.2017 09:43:19
Umarım değerli rektörlerimiz bu belgeleri görürler, bu arkadaşımıza 10 dk randevu verip, onu dinlerler ve kadro verirler. Bu genç arkadaşın yeri üniversite olmalı, ilçe devlet hastanesi değil. Üniversitelerdeki yanlış kadrolaşmalar nedeni ile bunun gibi nice genç bilimsel yeteneğimiz özel sektör veya bakanlık hastanelerinde kaybolup gidiyorlar. (Bu tür insanlar, bir özellik olarak gidip yetkililer önünde yalvar-yakar olmuyorlar. Bu durumu kendi kişiliklerine yediremiyorlar. Böyle olunca da çoğu kez yağcılık silsilesinin had safhada olduğu akademik yaşamın dışında kalıyorlar.) Ben de bu duruma kahroluyorum. Sadece benim yakından tanıdığım bir ortopedi, bir de pediatri uzmanı iki çok başarılı arkadaşım akademisyen olamadılar. Umarım bu zincir bir yerde kırılır.
People
7
4) OZİ (DR)
12.04.2017 21:17:59
Bu değerli hekim arkadaşımız akademik ünvanı sonuna kadar hakediyor elbet ama akademik camiada körelir mi yoksa daha verimli mi olur sizce?
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
26.10-25.11ÖZEL KIRIKHAN BİLİM HASTANESİ - NÖROLOJİ UZMANI ARANIYORPersonel Arayanlar
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/03-18/03Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2018GÖĞÜS...ANTA