Çıtır dedi, hem Tv programına hem de üniversitedeki görevine veda etti
Show TV canlı yayınında “11 yaşındaki kızlar çıtır olur" cümlesiyle büyük tepki çeken Dr. Cihan Aksoy, program yaptığı NTV'den kovuldu.
Çıtır dedi, hem Tv programına hem de üniversitedeki görevine veda etti
09 Şubat 2017 11:13 - HÜRRİYET

Aksoy, konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve "hiçbir art niyet taşımayan bir kelimenin buralara çekilebileceğini hiç düşünmemiştim." dedi.

Türk toplumundan özür dilediğini söyleyen Aksoy, "Yaşadığım bu üzücü olayın ardından sunuculuğunu üstlendiğim televizyon programıma ve üniversitedeki görevime veda ettiğimi bildirir, Türk izleyicisinin yıllardır göstermiş olduğu ilgi, sevgi ve candan yakınlık için teşekkür ederim." diye konuştu.

 

Show TV'de “Zahide Yetiş’le” adlı sabah programına konuk olan Dr. Cihan Aksoy'un canlı yayında “11 yaşındaki kızlar çıtır olur” sözleri tepkilere neden olmuştu. Bu sözlerin ardından Dr. Cihan Aksoy'un NTV'deki “Canım Doktor” programına son verildi.

DR. AKSOY'DAN AÇIKLAMA

Dr. Cihan Aksoy konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Aksoy, açıklamasında şunları söyledi:

"Yaşamım boyunca iyi bir insan, iyi bir hekim olmaya ve elimden geldiğince herkese iyilik yapmaya çabaladım. Televizyon programlarında da, öğrencilerime verdiğim derslerde de insanların hastalıklardan korkmadan, üzülmeden şifa aramasını ve tedavide doğruyu görmesi için çabaladım. 

Katıldığım bir televizyon programında endişeli bir anneden gelen soruya, kendisini rahatlatmak amacıyla söylediğim ve hiçbir art niyet taşımayan bir kelimenin buralara (Narsist pedofil...) çekilebileceğini hiç düşünmemiştim. Bu sabaha kadar da kötü bir şey söylediğimi anlamamıştım. Zira iyi niyetle söylediğim kelimenin argo anlamını gerçekten bilmiyordum. Bu nedenle bugüne kadar sevgisini ve güler yüzünü esirgemeyen Türk toplumundan özür diliyorum. 

Yaşadığım bu üzücü olayın ardından sunuculuğunu üstlendiğim televizyon programıma ve üniversitedeki görevime veda ettiğimi bildirir, Türk izleyicisinin yıllardır göstermiş olduğu ilgi, sevgi ve candan yakınlık için teşekkür ederim. "

NE OLMUŞTU

Show TV’de “Zahide Yetiş’le” isimli sabah programında sunucu Zahide Yetiş, konuk Dr. Cihan Aksoy’a “Seyircimiz 11 yaşındaki kızının dizlerinden çıtırdama sesi geldiğini söylüyor. Ama Hocam 11 yaşında kızım demişler de bizim de dizlerimizden geliyor zaman zaman… Neden?” sorusunu yöneltmişti. Bu soruya esprili dille yanıt vermek isteyen ünlü doktor büyük bir skandala imza attı. Aksoy, “11 yaşındaki kızlar çıtır olur. Dizleri de çıtırdar. Siz de daha çıtırsınız demek” diyerek yanıt vermişti.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) ömer hayyam (op.dr.)
13.01.2020 17:36:20
''Halkın seviyesine inmek '' iyi bir şey değildir. İhtiyacı olanın anlaşılacak seviyeye çıkması lazım, yoksa böyle başınıza çorap geçirirler.
People
0
2) Gönül Bilban (Tourism)
12.01.2020 08:24:10
Çok uzun bir uçak yolculuğunda tanıştım hocamla TV programlarını uzun yıllardır izleriz ve tıp alanında mesleki çalışmaları saygı duyulur. Konu çok farklı yerlere çekildi düşünülen tarzda bir kişi olmadığını kanısındayım hocamız kibar Saygılı naif ve merhametli bir insan.
People
6
3) Ahmet (Vatandaş)
06.03.2017 19:34:48
Yaptığın çevirilerde her yere fiziksel terp diye cevirmeye benzemez iyi olmus bak bunu kendine cevirememissin R you see?
People
12
4) İzah (Sağlık)
12.02.2017 19:27:47
İşin ciddiyetinden taviz vermek hele de bu kadar aşırısı çok gereksiz.Adamı böyle ters düz eder.
People
18
5) Jane Doe (Dr)
10.02.2017 15:13:12
İnsanlar pedofili , öz kızına tecavüz eden adam vs haberleirnden etkilendiler. Her kelimeyi, her sözü bu yana çekmeye başladılar. Tipik Amerika, Avrupa ülkeleir gibi olduk. Sokakta gördüğümüz sevimli bebeklere bile dokunmakta gülmekte çekinir olduk, kadınlar bile çekinir oldu. Maalesef kadın hekimlerin bile hasta bakarken cinsel istismar yapmakla suçlanacağı ve muayene esnasında batılıların söyleyişi ile " şaperon" bulundurmak zorunda kalacağı günler uzak değil. Bu toplum böyle sapık değildi, her lafın altında cinsellik arar değildi. Ne oldu bu topluma? Doktor bey densizlerin lafı başka tarafa çekmeleri yüzünden güne gitmiş görünüyor. Hiçbir pedofil veya sapık televizyondan" ben pedofilim, ben sapığım" diye kendini ifşa etmez, öyle değil mi? Saçmalamışlar. Geçmiş olsun beyefendi. Maalesef Türkiye'deyiz ve maalesef bu dönemde doktorluk yapmaz zorundayız.
People
34
6) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
09.02.2017 18:38:01
Asıl Kabahat böyle Soytarıları , Laf ebelerini ekrana çıkaranlarda...
People
36
7) IRGAT (nrş uzmanı)
09.02.2017 14:45:29
Bence tamamen artniyetsiz söylenmiş ...cümlenin devamında kafiye olsun diye söylenmiş bir cümle gibi duruyor...tepki fazla abartılmış...küstürmeye gerek yoktu...

sağlık olsun!
People
25
8) dr (op.dr)
09.02.2017 12:47:42
hekim olarak ben de faydalanıyordum..bazen uçuyordu ancak çoğu kez az-öz çok şey verebiliyordu. ayrılışına üzüldüm
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)