Doğuda çalışan sağlık personeline lojman verilecek
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Eyüp Gümüş Doğu ve Güneydoğu Anadoluya gidecek sağlık çalışanlarına lojman planlandığını açıkladı
Doğuda çalışan sağlık personeline lojman verilecek
03 Eylül 2016 -

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş gündemdeki konulara yönelik Medimagazin'e açıklamalarda bulundu. Mecburi hizmetini yapmayanlara OHAL kapsamında farklı bir uygulama yapılmayacağını ifade eden Prof.Dr.Eyüp Gümüş mecburi hizmet yapmayan hekimlerin diğer alanlarda çalışmasının engelleneceğini söyledi.

Doğu’ya atanan hekim ve diğer sağlık personelinin kalacak yer sıkıntısı çektiğine de değinen Gümüş Medimagazin'e yaptığı açıklamada,

’’Sayın Başbakanımız pazar günü açıklayacağı Doğu ve Güneydoğu Kalkınma Eylem Planı’na, sağlık personelinin doğudaki istihdamını kolaylaştıracak önerilerde bulunduk.  Lojmanlar bu konuların başında geliyor.  Hekimlerimiz , Doğuda 24 il merkezinde hekim evine benzer rezidanslarda kalabilecek. Bu evler 1+1 şeklinde mutfağı banyosu, televizyonu olan evler olacak.  Hekim kirasını verecek ama ev aramakla uğraşmayacak. Bilecek ki orada kalabileceği bir yer var. Bunlara sağlık evi diyebiliriz çünkü sadece hekimler için olamayacak.’’ dedi.

İlçelerde de lojmanların yapılacağını ve her aileye uygun 1+1, 2+1 ve  3+1 gibi  alternatifleri olan eşyalı da olabilecek lojmanlar olacağını ifade eden Gümüş,

'' Doğu ve Güney Doğu Anadolu da barınma sorunu olanlar sorunlarını çözecek.  O bölgelerde ev bulmakta zorluk yaşanıyor.  Buldukları evlerde nitelikli olmuyor.  Eşlerini çocuklarını götürmek istemiyorlar.

Bunun dışında beşinci ve altıncı bölgede belirli bir süre kalan personel, belirli bir süre sonra birinci ve ikinci bölgelere tayin olabilecek.  Böylece üç yıl kalmalarını istediğimiz bu bölgelere teşvik sağlamış olacağız.'' ifadelerini kullandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) adil yıldırım (dr)
08.09.2016 17:18:52
triplex villa da yapsanız doğunun sosyoekonomık geri kalmışlığı çözülmedikçe orada doktoru tutamazsınız.
People
0
2) Mert Yılmaz (Doktor)
06.09.2016 15:46:46
"Mecburi hizmetini yapmayanlara OHAL kapsamında farklı bir uygulama yapılmayacağını ifade eden Prof.Dr.Eyüp Gümüş mecburi hizmet yapmayan hekimlerin diğer alanlarda çalışmasının engelleneceğini söyledi."

Açıklama net olarak ne anlama geliyor? Müstafilik durumunda ek bir yaptırım olmayacağını mı kastetmiş? Müstafi olanların diğer alanlarda çalışmasının engellenmesi denilmekle ne kastedilmiş?
People
2
3) Barış KURT (Hekim)
06.09.2016 15:29:52
Müstafi olanlara ek bir yaptırım uygulanmyacak yani OHAL den önce nasılsa öyle mi devam edecek anlamına geliyor?
People
8
4) uzdr (dr)
03.09.2016 10:03:07
Bakın bu güzel bir haber.Kanayan bir yaraya derman olacak bir haber.Mecburi hizmete bekar olarak gitmiştim. Yöre halkı ben bekarım diye ev vermedi.Sonunda içinde böcek kaynayan giriş kat bir evi mecburen tuttum.Yani param var ama ev vermiyorlar.Evde o kadar böcek vardı ki ekmeklerin üzerinde geziyorlar diye ekmek torbasını buzdolabına koyardım.Daha bir sürü sıkıntı.Dedim ya güzel bir haber.Ama bu haber olarak kalmasın...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA