Doktor doktora bunu yapar mı! Mecburi hizmet kurasında yaptı!
70. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası için başvuru ve tercih süreci sona erdi.
Doktor doktora bunu yapar mı! Mecburi hizmet kurasında yaptı!
24 Ağustos 2016 -

Kura 31 Ağustos tarihinde çekilecek ve 6 bin 500’e yakın doktor yurdun çeşitli bölgelerinde göreve başlayacak. Bu kura süresince özellikle tercih döneminde çok ilginç olayların yaşandığına şahit olundu. 

Doktorlarsitesi.net sosyal medyada doktorların kura ile ilgili yorumlarını yazdı:

 • Şu DHY gruplarında bazı doktorların birbirlerine yaptıklarını görünce bazı vatandaşların yaptığı abes gelmiyor artık!…
 • 6 yil once cocukluk hayalimi gerceklestirip tum tercih listemi tipla doldurdum ve cok guzel bir universite hayati yasadim. Bir daha tip oku deseler yine okurum diyordum; ama bu son 3 gun icerisinde DHY’yle alakali o kadar mide bulandirici seyler gordum ve yasadim ki daha yolun basinda bir doktorun mesleginden ve meslektaslarindan nasil sogudugunu deneyimledim. Umarim istediginiz yerler olur da soylediginiz yalanlar, ayagini kaydiririza varan ve can guvenligimden endise etmeme neden olan tehditler bosa gitmez.
 • baştan aşağı çakallık dönen kura. adam ilk 8 tercihini buyuksehirlerin tsm’leri ile doldurmus. nereyi yazacagini son ana kadar saklıyor. cidden doktor oluyonuz da adam olamiyonuz.
 • bu tercihler hep böyle mi oluyor yoksa benim cenabetliğimden mi böyle oldu diye sormak istediğim kura.
  ikinci tercihime yazacak bir yer bulamamam mı, hayyyyvan gibi açılan tsm kadrolarının yanında cücük misali kalan ilçe-il devlet hastanelerine mi şaşırayım bilemedim.
  eş durumu kabul olunanlardan bazıları malum sitede kankilerini kollamak için tercih yapmış, kimisi ikinci tercihini ilk tercih olarak girip milleti ilk sıradan soğutma peşinde. kimisi de “orayı tercih edersen…” diye milleti tehdit ediyor, “biz yazdık neden yazıyorsunuz” diye carlıyor. gerçekten durum böyle. rezalet lan düpedüz.
  tercih dönemi boyunca insanların şu bu hakkına mani olmayayım diye kendimi paraladım, beynimi yaktım resmen. çünkü safım, salağım; insanların hala dürüst olabileceğine inanıyorum. bu kurada anladım ki insanlar çakaldır, insanlar başka insanların hayatlarını derinden etkileyecek konular hakkında bile vicdanları sızlamadan yalan söyler.
  bu kadar basit her şey işte bu insanlar için.
 • Tehdit eden, orası benim için açıldı boşa yazmayın diyen, büyük şehirde kalmak için asistan doktorla fake evlilikler yapan, özel sektöre eş durumu gelince migrosta 1 yıl kasiyerlik yapmış bi kızla evlenip eş durumu yapan yine bu doktor bozuntuları değil mi? Daha sayacak çok şey var. Toplumdaki ahlaki çöküntünün bizim içimizdeki yansımaları bunlar. karakterin mesleği yok maalesef.
 • Üstüne üstlük eş durumundan kabul görmesine rağmen atama sitelerinde başkası için sanal doluluk yaratanlar da cabası ve daha neler neler. İnsan hayatını kurtarması gerekenler insan hayatı ile oynuyor. Ve elden bir şey gelmiyor.
 • Ne yazık ki sistem bozulmuş kokusunu bu arkadaşımıza erkenden göstermiş.
  Umarım teslim bayrağını çekmemiştir genç meslektaşım. Şu 6-7 yılda kaç kere tehdit edildiğimi, “ama ben bilmem kimin yakınıyım görürsün sen”cileri, yapmak zorundasıncıları, kokmuş idari ve mülki çalışanları ve tabi ki olmazsa olmazımız mahkeme duruşmalarımızın sayılarını artık tutmaz oldum.
  Bırakma sevgili meslektaşım sakın mesleğinin onurunu kimseye bırakma!! Bu ne yazık ki aynı mesleği paylaştığın insancıklar bile olsa…
 • Bunlara ek olarak DHY için gittiğin yerde her ay yaptığın puan durumundan başka bir şey konuşmayan bir doktor odası, ilaç firmalarıyla herşeyi bedavaya getirmek için kanka olan hekimler, sırf kendi bilgisizliği ortaya çıkmasın diye seni tehdit eden hoca bozuntuları vb  ama herşeye rağmen her branşta da gözüm kapalı hastamı emanet edebileceğim işini çok iyi yapan hekim arkadaşlarım olduğu için umudumu yitirmiyorum…
 • ‘DHY Dallas’ 31 Ağustos’ta sinemalarda … 
 • Rezalet gibi rezalettir. doktorun en büyük düşmanı bir başka doktordur sözünü doğrulayan bir tercih döneminden geçiyoruz. kendi meslektaşına karşı her türlü çakallığı yapan haysiyetsiz insanlarla dolu bir atama. dün bitmesi gereken tercih süresinin bugün 18:00’a uzatılması ve tercihini kesinleştirenlerin değişiklik yapamaması nedeniyle zaten şeffaflıktan uzak, sinsilikler pesinde olan çomarların ekmeğine yağ sürüldü. umarım taktikleri ters teper, iyi niyetiyle tercihlerini belirten arkadaşlar madur olmazlar. 
 • Hayatımın en uykusuz en sinirli en şaşkın dönemiydi..hadi bir şekilde atanacak herkes Bi sürü pis olaylar dönsede esas sorun biz bu insanlarla çalışacağız hatta tusu kazanınca eşkıdem olacağız aklıma geldikçe üzülüyorum neydi günahım diyorum
 • 70.DHY sitelerindeki aşk,entrika, ihtiras ve hırs dolu sürükleyici olayları anlatan unutulmaz dizi: Yalan Rüzgarı

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Abdullah (Hekim)
25.08.2016 22:58:23
İl merkezlerindeki büyük hastanelere neden kadro veilmemiş, asistanı olmayan kâğıt üzerinde eğitim-araştırma hastanelerine kadro yok. Acillerde hem vatandaş hem de acil hekimleri perişan durumda, artık buraları bakanlığımız görmeli.
People
5
2) No pasaran (Doktor)
25.08.2016 22:22:42
2012 agustos dönemi dhy ile atandım bi sürü çakallığın bilmem nenin döndüğü bi dönemde bizimkisiydi.neyse kim ne istiyorsa özgürce yazabilir arkadaşım bu mesleğe idealist başladım ben bakınız sağlık bakanlığı mecburi hizmet sıralaması son 5 içinde yer alan erzurumun tekman ilçesini 2. Sırada yazdım gittim çokca da memnun kaldım. Mesele son dönemdeki teror korkusu doğrudur insanlar can güvenliğini savunmalılar ama korkuyla baktığımız doğu aslında öyle çokcada öcü değil gidip görmeden çalışmadan o tecrübeyi yaşamadan bilmenin imkanı yok. Dipnot trabzonluyum yani hiçbir alakam olmadan gittim oralara :)
People
1
3) torsa de poa (kardiyoloji uzmanı)
24.08.2016 23:47:13
Sende sorun olmuş kardeş. 25 e yakın kardiyoloji uzmanın 22 si istediği yere atandı. Başka arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla 1 ve 2 tercihe yerleşme oranı yüzde 90-95
People
6
4) Ali (Hekim)
24.08.2016 20:53:26
Bakın gençler size bir abi sözü. Bir insan kazık yiyorsa yüzde doksan kendi cakalligi yüzünden. Ben ne facebook ne başka bir şey kullanmadığını için kimseye tercihini sormadım ya nasip deyip ilk tercihine atandim. Sen uyaniklik yapıp aklınca organize edip millet doğuya giderken benim gibi doğuda ücra yerde çalışırken sen batıyı büyük şehri ilk tercihine yazarsan başta öss sınavını ve fakulteni sorgulamak lazım nasıl kazanıp tip okuyabildin diye. Uyanık seni ,bir sen akillisin öyle mi.
People
7
5) MURAT HAN (DR)
24.08.2016 15:52:58
KURA SIRASINDA DİĞERLERİNİN TERCİHLERİ ÖNEMLİ DEĞİL. HERKES POKER OYNUYR. KİMSE ELİNİ AÇIK ETMİYOR.ADAM EKSİLTMEYE ÇALIŞIYOR. MAALESEF OYUNUN KURALI BU.
AYIP DEPİL Mİ DİYE DÜŞÜNÜRSENİZ BEN DOĞUDA MECBURİ YAPTIM. ORALARA GİDEN İSTİFA ETMEDEN ZOR ÇIKAR. HİZMET PUANI YETMEZ. GİTMEMEK İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPIN.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA