Doktor muayenesinde 'ihanet' çıktı!
Kocasının cinsel yolla bulaşan hastalık geçirdiğini öğrenen S.B. boşanma davası açtı. “Aldatıldım, aşağılandım” diyen S.B., 200 bin TL tazminat talebinde bulundu
Doktor muayenesinde 'ihanet' çıktı!
13 Şubat 2018 - Hürriyet

İSTANBUL'da tedavi olmak için gittikleri hastanede eşinin cinsel yolla bulaşan hastalık geçirdiğini öğrenen S.B. soluğu mahkemede aldı. Aldatıldığını ve aşağılandığını belirten S.B., boşanma davası açarak 200 bin lira tazminat talep etti. S.B. dilekçesinde "Aldatıldığımdan şüpheleniyordum ama doktordan öğrenmem daha acı oldu" ifadelerini kullandı.

DOKTORDAN ÖĞRENDİ

İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi'ne açılan boşanma davası dilekçesindeki iddialara göre; B.B. ile S.B. çifti 11 yıl önce evlendi. İki çocuk sahibi olan çiftin mutlu giden evliliklerinde son zamanlarda sorunlar yaşanmaya başlandı. Aldatıldığından şüphelenen S.B., eşinin telefonunda başka kadınlara ait fotoğraflar gördü. Fotoğraftakilerin kim olduğu sorusuna ise B.B. "Arkadaşlarım" yanıtını verdi. Bir süre sonra cinsel yolla bulaşan hastalık geçiren B.B. hastaneye gitti. Tedavi süresi uzayınca doktor, kontrole eşi S.B.'nin de gelmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine eşiyle birlikte hastaneye giden S.B.'ye doktor, eşinin cinsel yolla bulaşan hastalık geçirdiğini kendisinin de tedavi olması gerektiğini söyledi. Aldatıldığından emin olan S.B., boşanma kararı aldı.

YAŞAM TARZI DEĞİŞTİ

İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi'ne verilen boşanma davası dilekçesinde S.B. bu olaydan sonra eşini affetmeyi düşündüğünü ancak eşinin sadakatsizliğe devam ettiğini anlattı. Eşinin iş seyahati bahanesiyle sürekli eve gelmediğini belirten S.B., eşinin bu süre boyunca 4 farklı otomobil alarak yaşam standartlarını değiştirdiğini kaydetti. Sadakatsizlik sonucu aşağılandığını ifade eden S.B., çocuklarının da psikolojisinin bozulduğunu belirtti.


ÇOCUKLARIN VELAYETİNİ DE İSTEDİ

Dilekçede, çocuklarının velayetinin kendisine verilmesini isteyen S.B., kendisi ve çocukları için 8 bin TL nafaka talep etti. İhanete uğradığı ve aşağılandığı gerekçesiyle de eşinden 100 bin TL maddi, 100 bin lira manevi olmak üzere toplamda 200 bin TL tazminat talebinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:

muayene doktor

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) tülay (öğretmen)
18.02.2018 19:10:22
Dr. hakan senin gibi elini taşın altına sokmayan ve sorumluluk almayan kişilere sağlığımızı emanet ediyoruz...
yazık senin etik anlayışına
People
1
2) Mr. Spak (Dr)
16.02.2018 20:23:14
Hastayla ilgili eşi dahil kimseye hasta onaylamadıkça (bahsedilen hasta reşit ve aklı başındaysa) kimseye bilgi verilemez, hiv+ veya hepC tarzı infeksiyonlar da bunun içinde, durumu açıklar ve bilgilendirsin, çok tedavi olmak istiyorsa kendisi eşine anlatır ikna eder getirir. Konu hakkında benzer dava bulunmaktadır ilgilenen araştırsın, hiv bulaştırdığı için eşine dava açan kadını haklı bulan yargı hastanın hiv olduğunu kendi müsade etmediği halde eşine anlatan hekimi de hastanın '' özel hayatın ifşası'' suçlamasını haklı bularak suçlamıştır, ilgili internlere duyurulur :)
People
1
3) cerrah (cerrah)
13.02.2018 20:05:00
Yargıyı üstlenen cümleler kullanmadan anlatılmalı
People
10
4) Dr. Hakan (Öğretim Üyesi)
13.02.2018 14:22:19
Sevgili intern kardeşim, teorik olarak haklısın. Ancak söyleyerek evli çift arasına girmiş olursun ve adamın düşmanlığını kazanabilirsin, zaten sağlıkta şiddet aldı başını gitti. Burada küçük bir beyaz yalan; tuvaletten bulaşmış, ya da erkek hastalığı dışarıda yediği kaptan bardaktan vs kapmış, size de öpme vs yolla bulaşmış denilebilir. Helicobacter gibi mesela. Sonuçta karşındaki kişi doktor değil. Ayrıca bu gibi durumlarda kadınlar eşlerini affetme eğilimindedir. Sonra barışırlar, suçlu sen olursun. Biz bunları yaşadık, tabi bazı şeyler tecrübe ile kazanılıyor, sana bundan sonraki meslek hayatında başarılar dilerim.
People
29
5) İnt.dr (Dr)
13.02.2018 13:02:18
Kesinlikle söylenmeli hıv hpv de olabilir kadın da risk altında 10 yıl sonra eşi onu aldattığı için bir de ölerek mi cezalandırılsın, ayrıca diğer Cinsel yolla bulaşan hastalıkların çoğunun tedavisi için eş tedavisi gerekir, "Eşlerini" de tedavi etmeden hastanı da tedavi edemezsin zaten. Eşine de ne diyeceksin bilgi vermeden al bu ilaç çok güzel sen de iç mi?
People
33
6) Dr. Hakan (Öğretim Üyesi)
13.02.2018 09:41:20
Diğer arkadaşlar ne düşünür bilmem ama, ben olsam en azından sebep ben olmamak için eşine cinsel yolla bulaşan hastalık olduğunu söylemezdim, adamı da uyarırdım...
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-15/128. Türkiye Tiroid Hastalıkları KongresiENDOKRİNO...ANKA
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ