Doktora tecavüz ederek intihara sürüklediği ileri sürülen davada polis beraat etti!
Radyoloji uzmanı B.G.’yi, tecavüz ederek intihara sürüklediği ileri sürülen, polislikten ihraç edilmiş sanık O.E. yargılandığı davada beraat etti. Mahkemenin gerekçeli kararında, 'O.E.’nin suçu işlediğine dair kesin delile ulaşılamasa da şüpheler bulunduğu' ifade edildi. Savcılık beraat kararına itiraz ederek, O.E.’ye ‘cinsel saldırı’ ve ‘silahla tehdit’ suçlarından 23 yıla kadar hapis cezası verilmesini ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan dava açılmasını istedi.
Doktora tecavüz ederek intihara sürüklediği ileri sürülen davada polis beraat etti!
28 Mart 2018 - HÜRRİYET İsmail Saymaz

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberi: 

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararında, sanığın suç işlediğine dair şüphe bulunmaktaysa da eylemin nasıl ve nerede gerçekleştiği ve hangi boyutta kaldığına dair bir netlik oluşmadığı savunularak, şöyle devam edildi: 

“Maktül tarafından çekilen videoda, telefonlar üzerindeki incelemelerde ve intihar mektubunda maktülün tehdit edildiği ve cinsel saldırıya maruz kaldığına dair eylemin nerede, ne şekilde ve hangi boyutta kaldığına ilişkin netlik bulunmaması, maktüle yönelik eyleminin ne olduğunun tam anlaşılamaması, maktülün ölümünden önce adli makamlara başvurusunun bulunmayışı, otopsi raporuna göre ölümün ası sonucu meydana gelmesi ve fiili livata bulgusunun saptanamayışı, anne S.G.’nin çelişkili beyanları dışında sanığın mahkumiyetine dair kesin delinin olmaması...”

'ŞÜPHEDEN SANIK YARARLANIR'

Suçun sanık tarafından işlendiğine dair iddianın aydınlatılamadığı, sanık aleyhine yorum yapılarak mahkumiyet hükmün kurulamayacağı, kanaate değil, kesin ve açık ispata göre dayanılması gerektiği belirtilerek, şüpheden sanığın yararlandığı ifade edildi. Ancak savcılık beraat kararına itiraz etti. İtirazda, sanık O.E.’nin doktor B.G.’yi silahla tehdit edip zorla cinsel ilişkiye girdiği, daha sonra da bunu birisine söylediği takdirde öldüreceğini söyleyerek tehdit ettiği ileri sürüldü. Bu nedenle O.E.’nin ‘cinsel saldırı’ suçundan en az 18 yıl, ‘silahla tehdit’ suçundan iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası verilmesi, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan şikayetçi olunmasını istedi.

NOT BIRAKMIŞTI
B.G. adlı 27 yaşındaki radyoloji uzmanı, 7 Mayıs 2015’te intihar etmişti. B.G.’nin bıraktığı notta, “O.E. bana silah zoruyla yaptığın iğrenç şey için seni asla affetmeyeceğim. Artık öldüğüme göre rahatça söyleyebilirim. ‘Eğer birine söylersen seni öldürürüm’ demiştin. Artık ölüyüm. İnsanlara olan nefretim daha da büyümeden bu dünyadan ayrılıyorum” diye yazmıştı.

Ölümünden önce çektiği videoda, “İnsanları çok seviyordum. Ta ki Adana’ya gelip o iğrenç insanla karşılaşıncaya kadar. Benim en değerli şeyimi elimden aldı. Yaptığı şeyi buradan söylemeyeceğim tabii ki. Ama insanlara olan sevgim bitti. Hatta insanlardan nefret ediyorum diyebilirim” demişti. Annesi S.G., savcılığa başvurarak, “Oğlum intihardan bir hafta önce makatındaki izleri gösterdi. İntiharından bir gün önce bana bu izleri O.E.’nin yaptığını söyledi” diye ifade vermişti.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

O.E. ifadesinde, B.G.’yi evi kiralarken gördüğünü ve daha sonra Antalya’ya taşındığını anlattı. B.G.’nin evi boşalttığından bile haberdar olmadığını kaydeden O.E., iftira atıldığını savunarak, hakkındaki suçlamaları reddetmişti. Ancak B.G.’nin telefonuna 15 Şubat 2015’te O.E. tarafından “Beni unutma B.’m” şeklinde mesaj atıldığı anlaşılmıştı. O.E. hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan yedi yıldan 12 yıla ve ‘silahla tehdit’ suçundan da iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
41
1) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
03.04.2018 01:12:50
Yaralıyız Değerli Kardeşim...
Hepimiz....
Farkında değil misin ???

Burası Türkiye...
UK değil...

Senı Tebrik ederim Çok önemli bir Ayrıntı yakalamışsın....( ! )

Başın Göğe Erdi mi ???

People
11
2) gg (dr)
02.04.2018 12:11:17
Frankie Bellevan 'a yanıt. Öğüdünüze dr hanım kardeşlerim diye başlamışsınız ama gazetede merhum meslekdaşımızın erkek olduğu bilgisi var.
People
36
3) güi çiçek (hekim)
02.04.2018 12:09:20
bayan hekim arkadaşımız sandım, erkek meslektaşımızmış..daha da üzüldüm..bir erkeğin tecavüze uğramadığını söyleyebilmesi çok daha zor bir durum..adalet sisteminin bunu artık anlaması gerekmezmi.?
..devir kız çoçukları dışında erkek çoçuklarını da uyarma vakti..maalesef..
People
36
4) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
01.04.2018 23:12:10
Bir Yan'da Vatanı , Ülkesi , Milletin Canı ve Namusunu Korumak için Hayatını , Canını veren İnsanlar Diğer Yan'da da Böyle Sapıklar. , Sapkınlar , Sapmışlar.....

Yeni Türkiye'den Manzaralar....
People
39
5) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
01.04.2018 00:44:02
Doktor Hanım Kardeşlerim ::: Hepiniz Kendinize gelin ve Aptal geri Zekalı Bu tip İnsanlarla Asla ve asla Bir aRAYA gELMEYİN...!!!

SAKININ , SAKININ , SAKININ...!!!

dEĞERİNİZİ VE KIYMETİNİZİ LÜTFEN BİLİN...!!!

SİZLER APTAL VE SALAK İNSANLAR DEĞİ,LSİNİZ...
People
71
6) vildan s (uzman doktor)
29.03.2018 10:55:22
hadi dünyada kurtuldun Allahın adaletinden nasıl kaçacaksın. beni unutma diye niye mesaj atmış o zaman onu açıklasın. Ayrıca böyle bir suçta niye iftira atsın ki
People
151
7) kemal (dr.)
29.03.2018 09:25:38
kendine vazife olmayan her sözüm ona sosyal gündeme maydanoz olan Türk Tabibler Birliği böyle davalar da aile veya doktor için kendi çevresindeki üst düzey avukatlara rica ederek veya para vererek bir meslek kuruluşu gibi davranıp mahkemelerde meslektaşların yanında dursa onlara yardım etse olmaz mı.yok onlar devamlı gereksiz ideoljik bası açıklaması yapsınlar.insanları kendilerinden soğutup nefret ettirsinler.
People
78
8) m. murat (dr)
28.03.2018 23:13:58
Yargı sisteminde ucube kararlar, rezillikler, kepazelikler tam gaz devam ediyor!
People
88
9) Selin Hatipoğlu (Uzm. Dr. )
28.03.2018 18:43:29
Özellikle bayanlara uyarımdır. Polis arabalarına tek başınıza binmeyin . Karakollara tek başınıza gitmeyiniz. Polisler tecavüz ediyorlar. Polisler bekar doktor bayanları takibe alıyorlar. Uyanık olsunlar
People
60
10) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
28.03.2018 17:01:57
" Adaletin olmadığı yerde terör hakim olur" ifadesinin sonuçlarını korkarım ki yakın zamanda göreceğiz gibi. Şimdi Adalet falan diyor diye beni de birileri CHP kayığına bindirmeye kalkmasın, ben Hz Ömer 'in adaletinden bahsediyorum.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA