Doktorun çabası saniye saniye görüntülendi...Ameliyathaneye gidene kadar kalp masajı yaptı
Bursa’da kalbinin altından bıçak yarasıyla hastaneye gelen kişiyi, Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice ameliyathaneye gidene kadar sedyenin üzerinde kalp masajı yaparak hayatta tuttu. Doktorun insan hayatı için gösterdiği bu çaba ise saniye saniye kameralara yansıdı.
Doktorun çabası saniye saniye görüntülendi...Ameliyathaneye gidene kadar kalp masajı yaptı
22 Şubat 2018 - İHA

BURSA’da salı günü kalbinin altından aldığı bıçak darbeleri ile yaralanan 32 yaşındaki kişi, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Bursa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Acil serviste ilk müdahalesi yapılan kişi, ameliyathaneye alınması için harekete geçtiğinde ise kalbin durma noktasına geldi. Ameliyathaneye götürülen kişinin bulunduğu sedyenin üzerine çıkan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice, yolculuk esnasında kalp masajı yaparak kişiyi hayatta tutmaya çalıştı. Bu anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice, hastanın hayati tehlikeyi atlattığını belirterek, “Hasta acil servise 10.20’de geldi. Bize geldiğinde genel durumu kötüydü. Hastanın kalbinin alt tarafında 2 adet bıçak yarası vardı. Hastada durum kötü olmasından dolayı ilk tedavisini yaptıktan sonra ilgili hekimlerimizi aradık. Hastamızı ameliyathaneye çıkartılması gerekiyordu. Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum. Çünkü hastanın beynini ve vital organlarının sürmesini istiyorduk. Kalp masajını da en hızlı o şekilde olacağını düşünerek sedyeye çıktım. 3-4 dakikada ameliyathaneye vardık. Eğer çıkmamış olsaydım belki hastayı yine kaybetmezdik ama efektif olarak kalp masajını en uygun şeklini yapmış olduk” dedi.

Bursa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tarık Kuzhan ise başta Doktor Yenice olmak üzere, tüm ekibine çok teşekkür etti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
24
1) DR.HASAN (pratisyen Acillerde.)
26.02.2018 12:09:34
biz de acilde canla başla çalışıyoruz.fakat hasta yakını anlamıyor ve 184 e şikayet ediyor.kaç kere ceza aldım.kesinlikle hastayla ilgilenmeyeceksin.bu doktorun yaptığı Hukuken tam bir salaklık.
People
21
2) acil (pratisyen)
25.02.2018 23:13:05
ACİL DOKTORU sonuna kadar özverili ve fedakar çalışıyor.gece gündüz,bayram seyran ve tatil demeden 24 saat nöbet tutuyor.NORMAL MESAİSİNİ GECE NÖBETİYLE VE TATİLLERLE TAMAMLIYOR.yıllık izinlerini kışın kullamak zorunda bırakılıyor.hasta sevk edemiyor ve pratisyen doktor diğer uzmanlarca devamlı azarlanıyor.acil döner katsayısı 1.4 ve çok düşük.acilde döner alamıyoruz.sedye üzerinde can kurtarıyoruz ama döner yok.
People
29
3) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
23.02.2018 14:24:59
Kalp Atacak Aga..

Kalbi ne yapıp edip attırmamız lazım Asım...
Bunun lamı cimi yok..
Yoksa para da yanar biz de yanarız...

Kutsal Damacana
People
29
4) Antisina (Dr)
23.02.2018 14:18:27
Öncelikle bu hekim arkadaşımı cani gonulden tebrik ederim, sonuna dek dogru seyler yapmış. Evet, Hekim gözlüğünden bakınca herşey normal, zaten olması gereken bunlar vs vs. Amaaaaaa kah medimagazinde kah sosyal medyada orada burada her Allah’ın günü hekime kafa atan, tekme savuran, okkalı küfreden, beni bekle is çıkışı diyen, rapor- ilaç yazmadı diye rezaletin daniskasini çıkaran tiplerin yer aldığı haberlerin arasında böyle bir haber ile anılmak, gündeme gelmek HARİKA bir duygu. O kadar ihtiyacımız varmış meğer ki bizi bu haller düşürenler utansın. Dayanışma, empati nerede kaldı? Neden olaya bir de bu açıdan bakamıyor bazı beyinler ?
People
13
5) aydin sinal (hekim)
23.02.2018 13:01:46
ucagi hava alanina indiren pilotu yolcular nicin alkislar bu haberi okuyunca anladim.
People
43
6) Erdinç (Dr)
23.02.2018 11:24:03
Elbette hangi hekim olsa elinden geleni sonuna kadar yapar, yapmıştır ve yapacaktır. Ama mesleğimiz bu kadar saldırı altındayken böyle bir haberin gündemde yer almasının çok olumlu olduğunu, en azından insanlara mesleğimizin değerini, onlar için çalıştığımızı tekrar hatırlatacağını düşünüyorum. Müdahaleyi yapan arkadaşı tebirik ediyorum.
People
42
7) Mustafa (Anestezi uzmani)
22.02.2018 18:19:38
Sayin Kadriye hanim elbette doktor beyin yaptgi hepizin gorevi ve hergun hayatlar kurtariyoruz. Sizin anlamadiginiz nokta ulusal medyada bir doktor hakkinda olumlu bir haber ciktiginda bunun tum camiamiza faydasi oldugu. Bu durumu kucumsemek yerine hekim arkadasi tebrik etseniz eminim daha uygun bir davranis olur
People
49
8) Drmert (Dr)
22.02.2018 17:45:22
Yaptığın ilk yoruma burada hemen hemen herkes tepki göstermiş, demek ki kendini ifade etmekte sıkıntın var bir. “Herkesin emeği var, biz haber olmuyoruz da bu sıradan acil olayını neden haber yaptınız sanki ne var” turu bir savunma yapman da ayrı bir olgunluk (!) göstergesi bu da iki. Yorum yapmadan evvel iki kere düşün bir kere yaz
People
12
9) Kadriye Tanas (Doktor )
22.02.2018 17:31:30
Doktor mertin yorumuna karşılık şunu söyleyebilirim .Evet görevini yapmış.Sen alaya alınmış diyorsunya demek ki senin psikolojik sorunların var.Acil hekimi acil hastaya müdahale eder.Bu onun zaten işidir.Yapmaması suçtur.7/24 acil izleniyor diğer doktorlarıda haber yapmazdanız haksızlık olur
People
9
10) Kadriye tanas (Doktor)
22.02.2018 17:20:27
Neden diğer yorumumu onaylamadınız
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ