Erdoğan devreye girdi, Baykal için O'nu özel uçakla İstanbul’dan getirtti
Eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe tarafından da değerlendirilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat devreye girerken sabaha karşı İstanbul-Ankara hattında bunlar yaşandı:
Erdoğan devreye girdi, Baykal için O'nu özel uçakla İstanbul’dan getirtti
18 Ekim 2017 -

Hürriyet’in Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Varşova dönüşünde Erdoğan devreye girdi.

İlk olarak Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan Baykal’ın kızı Aslı Baykal'ı aradı.

İstanbul’da yaşayan dünyaca ünlü beyin cerrahı Prof. Dr. Uğur Türe’nin Baykal’ı muayene etmesi önerildi.

Ancak gece 22.00’den sonra telefonları kapatan Türe’ye bir süre ulaşılamadı.

Bunun üzerine eski İstanbul belediye başkanlarından Bedrettin Dalan’ın Türe’nin evine giderek ricayı iletmesi sağlandı.

Gece yarısı Cumhurbaşkanlığının özel uçağıyla Ankara’ya geçen Türe, 03.25’te Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesine geldi.

Burada ameliyatları gerçekleştiren doktorlarla bir araya gelen Türe ile ortak bir tıbbi değerlendirme yapıldı.

Türe’nin tedavi sürecini bugün de yakından takip ettiği öğrenildi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Mustafa SERDAR (OP.DR)
20.10.2017 23:29:23
Sayın Aydın Sinal,Türkiye de doktorluk yapmıyorsunuz ama ülkemizde olan her olay için yorumunuz var,30 yıl doktorluk yaptım bunun 25 yılı asistanlık ve uzmanlıkta yani hastanelerde geçti,eskiden de böyleydi,şimdi de böyle,hasta sizin kliniğinizde yatabilir hasta yada hasta yakını isterse dışarıdan bir uzmanı hastasını konsülte etmek için kliniğe çağırabilir ve siz de buna izin vermek zorundasınız,yok öyle bu işi en iyi ben bilirim havalarına girmek gerçekten en iyi sen biliyorsan açarsın dosyanı gelen uzman bakar sonrada hastanı tartışırsın yok öyle doktor odasında kahve ısmarlar gönderirim demek,Türkiye de işler öyle yürümez ,millete yalan yanlış akıl verme .Frankfurta selamlar
People
4
2) RECAİ (dr)
19.10.2017 18:54:53
aydin sinal (hekim) , 1 (bir) kişi bunu istedi. Erkekse reddetsin.
People
19
3) Kemal Has (Doktor )
19.10.2017 16:50:35
Deniz Baykal Beyin klinik tablosu orta serebral arter ana gövde tıkanması , trombolitik tedavi komplikasyonu ile kolaylaşan infarkt içi kanama , vazojenik ödem ve bunun sonucu gelişen intrakraniyal basınç artışıdır. Özetle malign MCA infarktı tablosudur. ÜÇ ameliyat yapıldığı söyleniyor. Bunlardan biri hematom boşaltımı , diğeri ekstrenal drenaj tatbiki , sonuncusu da dekompresyon olmalıdır. Mortalite olmasa bile morbidite yüksektir. Buna Prof.UĞUR Türe nin de yapacağı birşey yoktur. Gereken yapılmıştır. Bu yaşta bir hastada trombolitik tedavi sonucu kanama riski daha yüksektir. Yakınlarından onam alındıktan sonra yapılmış olmalıdır.
People
14
4) hasan (dr)
19.10.2017 09:47:08
Ankara Tıp Fakültesi başta Nurhan Avman hocamız olmak üzere birçok hocamızın katkılarıyla ülkemizin en gelişmiş beyin cerrahisi ünitesi haline gelmiştir. Gerçekten de Aydın Sınal ağebeyimizin dediği gibi yurt dışı merkezlerde dahil mükemmel bir merkezdir. Bende şahsen neden böyle birşey olmuş anlamış değilim.
People
8
5) Aykut Ayker (Doktor )
18.10.2017 23:34:51
Uğur Türe hoca Gazi Yaşargil' in kavuğunu devrettiği hocadır siz hiç merak etmeyin bundan hiçbir hoca alınmaz gocunmaz kaldıki tıp birlik beraberlikle ilerler; sevilir veya sevilmez ama sayın Baykal değerli bir devlet adamıdır sayın cumhurbaşkanının davranışı da son derece doğrudur
People
10
6) Yemrey (Dr)
18.10.2017 23:08:37
Dünyaca ünlü beyin cerrahı denmiş ama biz niye ismini yeni duyduk. Dünyaca ünlü beyin cerrahı olarak biz Gazi Yaşargil'i biliyoruz. Bu konularda milletçe show yapmayı seviyoruz sanırım. İnsanları doktorları yapabileceklerini abartmamak lazım. Bence AUTF Beyin cerrahi doktorlarına haksızlık yapılıyor.
People
4
7) Ali Candan (Dr)
18.10.2017 18:12:06
Aydın Sinal, bozuk saat misali ilk kez doğru birşey söylemişsiniz..
People
45
8) aydin sinal (hekim)
18.10.2017 13:11:27
yorum yazmistim tekrar yorum yaziyorum:AÜTF Türkiyede beyin cerrahisini kuran üniversitedir,Bu üniversitenin Ibni Sina hastahanesinde yatan tedavi olan Sayin Baykal icin Istanbuldan cerrah getirtmek en azindan o klinigi ve cerrahlari kücük düsürmektir.Istanbuldan gelen cerrah bu bakimdan bir aciklama yapmasi meslektaslari icin bir nezaket geregi ve tipbi etik acisindan bir mecburiyettir.not. benim yogun bakim ünitemdeki bir hasta icin disardan gelecek bir hekim arkadasa sadece doktor odasinda hastayi göstermeden bilgi verir,kahvesini ictiktikten sonra güle güle derim.40 senedir almanyada böyle bir olay ne yasadim nede duydum.Istanbullu sayin meslektasdan bir aciklama beklemek ben eski kafalilar icin bekleyistir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori