FTR uzmanı doktor, kalbine kurşun sıkarak intihar etti
Çanakkale'de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği'nde görevli Uzman Doktor Dilek Vural (38), evinde silahla kalbine ateş ederek yaşamına son verdi
FTR uzmanı doktor, kalbine kurşun sıkarak intihar etti
20 Nisan 2018 -

Çanakkale'de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği'nde görevli Uzman Doktor Dilek Vural (38), evinde silahla kalbine ateş ederek yaşamına son verdi. 2 çocuk annesi Vural'ın depresyon nedeniyle 30 günlük rapor aldığı öğrenildi.

EVİNDE KALBİNE ATEŞ ETTİ

Habertürk Haber Merkezi'nden Mehmet Andaç'ın haberine göre, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ardından kapatılan Çanakkale Asker Hastanesi'nde Doktor Binbaşı olarak görev yapan Dilek Vural, izninin bittiği gün Esenler Mahallesi'nde Barışkent 1. Ada C Blok'taki evinde tabancayla kalbine bir el ateş etti. İntiharın ardından eve gelen ve Savaş Vural, eşini kanlar içinde buldu.


Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde Dilek Vural'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yerine gelen savcının incelemesinin ardından genç doktorun cansız bedeni Çanakkale Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Doktor Dilek Vural'ın hayatını kaybettiğini öğrenen çalışma arkadaşları ve sevenleri evinin önüne gelerek gözyaşlarına boğuldu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
8
1) ömer (doktor)
22.04.2018 08:28:15
bakanlık acilen soruşturma açmak zorunda. eğer mobing kaynaklı bir intiharsa buna sebep olanlardanda hesap sorulmalı.
People
69
2) uzman hekim (doktor)
20.04.2018 18:04:15
Vefat eden doktor hanıma Allah rahmet eylesin, Ben Çanakkalede çalışıyorum, Doktor hanım intihar etmeden önce, arkadaşlarına hergün farklı bir ilçeye görevlendirildiğini ve mobing uygulandığını söylemiş, Çanakkalede şuan sağlık çalışanları çok sıkıntılı,bakanlığın el atması gerekir, insanlar intihar noktasına gelmişse durum vahim..
People
17
3) Ünal caymazoğlu (Bakliyat)
20.04.2018 17:07:09
Allah rahmet eylesin komutanım senin yaptığın iyilikleri asla unutamayız caymazoğlu ailesi olarak sana minnettarız
JALE CAYMAZOĞLU
People
93
4) Hürriyet (Dr)
20.04.2018 13:04:58
Majör depresyonlu bir kadına devlet hiçbir yardım sağlamamış. Kendi başına bırakmış. Kadıncağız o haliyle iki çocuğu ve evi ile ilgikenmiştir Allah bilir. İntiharın Raporun son günü olması da manidar. Merhumenin hastanede zulme uğradığı ve geri dönme fikrinin intihara sebep olduğu intibası uyandırıyor. Acaba terapi yapıldı mı? Yoksa ilaç verilip baştan mı savıldı? Türkiye'de pskiyatri doktorlarını da harala gürele kullanıyorlar. Binlerce hasta görüp hastaneye para kazandırmaları için onlar da zulme uğruyor. Bu ölümün sebebi ağır ve kötü çalışma şartları ve mobningdir muhtemelen. Son 15 yılda Türkiye'de çalışan patrona köle olarak peşkeş çekildi. Sağlık bakanlığı da o patronlardan en kötüsü. Çalışma hayatı üçüncü dünya seviyesine geriledi. Kazanılmış haklar kaybedildi. Allahtan yurtdışına göçtüm de bir daha kölelik ve angarya olmayacak hayatımda.
People
23
5) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
20.04.2018 11:31:13
Allah Rahmet Eylesin..
Mekanı Cennet olsun..

Ailesine ve Sevenlerine Allah Sabır versin...
People
28
6) bozeren (nş uz dr)
20.04.2018 10:47:13
depresyon zor iş. Allah rahmet eylesin. taksiratını affetsin. başsağlığı ve sabır dilerim.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori