Genel Sekreter: Doktor masasının altındaki butona basarsa...
Isparta Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hüseyin Yavuz, şehir hastanesinde doktor masalarının altında herhangi bir şiddet girişimine karşı panik butonları bulunduğunu, böylece güvenlik görevlilerinin oradaki olumsuzluğa anında müdahale edebileceğini söyledi.
Genel Sekreter: Doktor masasının altındaki butona basarsa...
30 Mart 2017 -

Isparta Şehir Hastanesinin tanıtımı amacıyla basın çalışanlarına yönelik hastane gezisi ve bilgilendirme etkinliği düzenlendi.

Isparta Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hüseyin Yavuz, yaptığı açıklamada, 18 Mart itibarıyla hasta taşımaya başladıkları Isparta Şehir Hastanesinin resmi açılışının 24 Mart'ta Başbakan Yıldırım'ın da katıldığı törenle yapıldığını anımsattı.

 

Isparta Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hüseyin Yavuz

 

Yavuz, şehir hastanesinin açılışından bu yana geçen 10 günlük sürede 40 binin üzerinde hastaya muayene hizmeti verdiklerini, 40'ın üzerinde doğum, 100'ün üzerinde de ameliyat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hasta mahremiyeti açısından hastanede tıbbi sekreter bulunmadığını ifade eden Yavuz, "Bu durum hasta mahremiyeti açısından Sağlık Bakanlığının önem verdiği bir konu. Bu anlamda Bakanlığımızın talimatları gereğince hastalarımız hekimlerle baş başa. Yanlarında hasta mahremiyetini bozacak üçüncü bir kişi yok." dedi.

Hastanede güvenliğe dikkat ettiklerini, vatandaşları olduğu kadar doktorları ve diğer sağlık çalışanlarını da önemsediklerini ifade eden Yavuz, "Sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel şiddet girişimine karşı önlemlerimizi aldık. Doktor güvenliği için doktor masalarının altında panik butonu var. Eğer doktor panik butonuna basarsa güvenlik görevlilerimiz olaya müdahale ederler." diye konuştu.

Vale hizmeti de var

Vatandaşın en çok memnun kaldığı hizmetlerin başında vale hizmeti geldiğine işaret eden Yavuz, şu değerlendirmede bulundu: 

"Acil servise gelen hastalarımız rahatlıkla araçlarını oraya bırakıyorlar ve valeler park hizmetini yürütmektedir. Bu hizmetimiz ücretsizdir. Hastanemizdeki tüm hizmetlerimiz devlet hastanesindeki hizmetler gibi ücretsizdir. 148 hasta yönlendirme personelimiz var. Yönlendirme personellerimiz hastaların bir yere ulaşma noktasında yaşadığı sıkıntılarda hizmet vermektedirler. 4 mini golf arabamız var. Bu araçlarla hastanemizde bir yerden başka bir yere ulaşma hizmeti verilmektedir."

Kamu hastanelerin taşınması sırasında birtakım sıkıntıların doğal olduğunu belirten Yavuz, var olan küçük problemlerin zamanla giderileceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) mahmut (uz.dr.)
31.03.2017 21:45:27
Hay Allah enter tuşuna basacağıma panik butonuna basmışım.Birden panik oldum.
People
7
2) dr asım (dr)
31.03.2017 08:46:43
bu ne la? bazar yeri mi oldu hastaneler?? nasıl bir yere düştük biz.
People
8
3) Fer (Dr)
31.03.2017 07:13:22
Iste hendek..iste deve...
People
6
4) Hastaneden biri (Doktor)
30.03.2017 20:47:58
Sayın genel sekreter hekim açığı hastanede yok demişsiniz ben bakanlık yetkililerini şehir hastanesinin acil servisine davet ediyorum yeşil alan harici doktorlar arka tarafta tek başına cebelleşiyorlar fazla söze gerek Yok az maaş fazla çalış tek çalış umurumda değil
People
8
5) Ahmet emre (Doktor)
30.03.2017 20:12:39
Hakim ve savcıların yanından katipleride almak lazım, kendileri yazabilirler pekala. Sonuçta katipti , mübaşirdi derken kapalı duruşmalarda bile duruşmaya dahil olup insanların hususi sırlarına dahi vakıf oluyorlar.
People
9
6) cemalettin şenses (uzm.dr.)
30.03.2017 18:23:51
Canınızı yiyeyim sizin. Ben erkek hekim olarak hipokondriak kadınlar ifitra ettiği zaman bunun iftira olacağını nasıl ispatlayacağım. Süper lüx hastane yapıyorsun. Tıbbi sekreterimiz yok diye övünüyorsun. Tam Türk işi olmuş. Allah sizin verdiğiniz sağlık hizmetinden bu insanları korunuz. Herşey reklam, herşey görüntü. Hastanıza kim aha şu devlet hastanesindeki doktor işte. Hekimini memnun etmedikçe sağlıkta kalite düzelmez. Bu gidişle hastalarımız günde 8 poliklinik değil 10 poliklinik dolaşacaklar dertlerine derman yine bulamayacaklar. Ama önemli değil. Mini golf arabalarıyla taşındıkları için artık eskisi gibi yorulmayacaklar. Gerçekte devrim niteliğinde bir gelişme. Tebrikler ....
People
10
7) op (dr)
30.03.2017 18:07:04
Sekretersiz calismaya hasta mahremiyeti gerekcesine katilmiyorum .her bransta yasanabilir hasta dr bana kotu davrandi diyebilir taciz etti diyebilir sahit olmadan nasil ispatlicaksin hakliligini .altta yatan neden sekreterin isini doktora yaptirip maasindan kurtulmak olabilir mi acaba .bu sistemle calisilan yerlerde hastayla dialog az oluyor surekli ekrana veri girip tahlil istemek le robotsu hekimlere donuyoruz
People
28
8) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
30.03.2017 17:42:25
Ayvayı yer...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
26.10-25.11ÖZEL KIRIKHAN BİLİM HASTANESİ - NÖROLOJİ UZMANI ARANIYORPersonel Arayanlar