Günaşırı nöbet tutan doktor sahte rapor isteyenlere isyan etti: 'Siz de çalışın arkadaş'
Kurban Bayramı tatilinde günaşırı nöbet tutan doktor Mustafa Orhan Duyar'ın paylaşımı twitter kullanıcılarından binlerce beğeni aldı
Günaşırı nöbet tutan doktor sahte rapor isteyenlere isyan etti: 'Siz de çalışın arkadaş'
27 Ağustos 2018 - MEDİMAGAZİN

Kurban Bayramı sebebiyle 9 günlük tatilde günaşırı nöbet tuttuğunu ifade eden doktor, kendisinden tatilini uzatmak için rapor isteyen hastalara veryansın etti. Doktor Mustafa Orhan Duyar'ın konu ile ilgili attığı tweet binlerce beğeni aldı. 

Doktor Mustafa Duyar'ın tweeti: 

Doktorun paylaşımına kullanıcılardan da destek mesajları geldi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
19
1) dr.halil (pratisyen acilde)
29.08.2018 11:04:44
rapor vermedim diye hasta beni darb etti.mahkemeye gittik hasta haklı çıktı.ve ceza aldım.yalan değil ,doğruyu yazıyorum.başına gelmeyen anlayamaz.
People
36
2) Aile Hekimi (Doktor)
29.08.2018 09:52:22
Başkalarına verdiğim raporlardaki bulgular kendimde daha ciddi oluştuğunda bile çalışıyorum.Rapor alamam.Niye,çünkü yerime bakacak kimse yok.İşi bırakamam.Yıllık izin hakkım bile yok benim.Yıllık izin için yerime kimseyi bulamazsam toplum sağlığı merkezi bir başka doktor görevlendiriyor ve param kesilip ona veriliyor.Kamu görevlisiyim,doktorum ama yıllık izin hakkım yok.Sakın bunu bakanlıktaki yetkililere iletmeyin.Diyecekleri şu : ''Biz kimseyi zorla çalıştırmıyoruz.Sözleşme imzalıyorsunuz.İstemeyen imzalamaz!.''.Kapitalizmin adalet anlayışı bu demek ki.20 yıl önce yıllık izin hakkın yok deseler söyleyene gülerdim deli diye.Şimdi ben defalarca söylüyorum;yıllık izin hakkım yok yok yok...Bu bir zulümdür.Neyse haklarımı ahirete bıraktım.Bakalım bahsedilen sözleşme onları ne kadar kurtaracak...
People
13
3) şakir (dr)
28.08.2018 09:05:21
Böyle tiplere hiç rapor vermedim,isteyenleride kovuyorum. Bu tipler sen çalış ben gezeyim modunda oldukları için iş yerleri daha çook eleman bekler.SSK çalışanı bunu çok yapıyor.Araştırıp incelesinler.Bugün işe gidemedim yok bugünlük rapor.İşini ve parasını hak etmeyen çok insan var,birde iş beyenmeyenler !!!.Fabrikalar bu işçiyle zor çaşılır
People
20
4) Ali Nişan (Dr)
28.08.2018 06:49:24
SB'nın yönetmeliklerine göre günaşırı nöbet yasak değil miydi? Dinlenmeden tutulan nöbetlerin her türlü malpraktise ve komplikasyona zemin hazırladığı yayınlar ile ispatlanmış bir gerçek. Asistan çalışma saatleri ile ilgili olarak 1984 yılında ABD'de yaşanan Zion olayını hatırlayalım, 1994 yılında mahkeme sonuçlandığında 2 dr a 375000 usd fatura çıkmıştı.
Arkadaşım 9 günde 4 nöbet tutarak kime neyi ispatlıyorsunuz? bu doktorların bu şekilde çalışmasına kim izin veriyor? Sonra sorun çıktığında herkes kenara çekileceğini göremeyecek kadar aymaz olmanız ancak cahil cesareti ile açıklanabilir. Davaların özü "Dikkatsizlik tedbirsizlik nedeniyle yaralanmaya-ölüme sebebiyet vermek" cümlesinde toplanıyor. Hekimler olarak insanların acil sağlık sorunlarını çözerken hem kendimize hem de hastalara bu şekilde özensiz davranılmaması gerektiği düşüncesindeyim. Unutmayalım, şimdi empati yaparak savunduğumuz bu dr arkadaşımız yarın aynı bayram nöbetindeki uykulu hali ile bizim kendi yakınımıza bakıp da komplikasyon çıkardığında ne yapacağız? sistem böyle kardeşim eline sağlık devam et mi diyeceğiz, yoksa yanlışların durdurulması adına sesimi yükseltiyorum diyerek ceza davası mı açacağız? Benim duracağım taraf kesinlikle ikinci taraf olacaktır, çünkü uykusuz şöföre otobüsü teslim etmekten hiçbir farkı yok bu durumun. Orhan beye bir daha 9 günde 4 nöbet tutmamasının hem kendisi hem de hastaları için daha hayırlı olacağını tavsiye ediyorum.
saygılarımla.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)