'Hacamat ile otizmi tedavi eden doktor' Ekşisözlük'te gündem oldu!
Sağlık alanında yapılan bir çok istismar, halka yapılan uyarılara ve yapanlara verilen cezalara rağmen devam ediyor.
'Hacamat ile otizmi tedavi eden doktor' Ekşisözlük'te gündem oldu!
29 Ocak 2018 -

MEDİMAGAZİN-Bunun son örneği ise bir doktor tarafından yapıldı. Hacamat ile otizm tedavisi yaptığını iddia eden doktor, Ekşisözlük’te de gündem oldu.
Sözlük yazarları doktoru eleştirirken, bu konuda farkındalığın ne kadar az olduğuna da dikkat çekti:


hacamat ile otizm arasinda nasil bir bag kurdugunu anlamadigim sahistir. zira otizm vucuttaki kirli kanin temizlenmesiyle tedavi edilecek bir hastalik degil. dolayisiyla doktorun umut tacirligi yaptigi apacik ortadadir. 


olayın en kötü yüzü bu değildir. 

fotoğraftaki çocuk otizmli değil down sendromludur.

bir doktor down sendromlu hasta fotosu koyup "otizm" demez.

araştırılmalıdır.hacamat sağlık bakanlığı onayı ile artık yasal ve kabul edilmiş bir tedavi. hatta eğitim kursları bile düzenleniyor. aynı şekilde akapunktur da onaylı.

buraya kadar her şey doğal ama doğal olmayan hacamatı abartarak para çalma olayı.


benim merak ettiğim kanseri tedavi ettiğini veya iktidarsızlığa iyi geldiğini niye belirtmemiş. hadi viagra çıktı bu dertler bitti denebilir de kanser hala ciddi bir problem.


doktor olduğunu sanan kişinin boş uğraşıdır bu alanda çalışan biri olarak ağrıma giden başlıktır otizm hastalık değildir sendromdur bilmiyorsanız biraz (bkz: dsm 5)

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
14
1) Turan Soysiper (Moleküler Biyolog)
30.01.2018 09:49:52
Ekşi Sözlük paylaşımlarını okumadım ancak haberde paylaşılan görsel başlı başına bir facia. Bir hekimin Down sendromlu çocuk fotoğrafını, otizmle ilişkili bir paylaşımda kullanması skandal bir davranıştır. Sapla samanı birbirine karıştırmaktır.

Hacamat uygulamasının Sağlık Bakanlığı denetimine girerek yaşatılmasıysa olumludur. Bu ikisi çok ayrı hadiseler.
People
15
2) troyka (doktor)
29.01.2018 21:27:06
Liyakate göre değil de M tipi cemaate yakın olduğu için bir bürokratik mevki elde edebilmiş herhangi bir cahilin kabulü; hacamat, sülük, homeopati gibi saçmalıkları tedavi haline getirmez.
Tam aksine sözde hekimlerin, sözde sağlık çalışanlarının şarlatanlığının devlet eliyle yayılması olur.
Araştırın bakalım, psikiyatri kliniklerinde Adıyaman'ın meşhur köyüne hastaların kaçı gitmiş. Hacamat sülük sertifikalarının "sertifika"larını kimler dağıtıyormuş, ilk kimler almış? Yarısı Adıyaman'a dayanıyorsa, diğer yarısı Siirtlinin birine dayanır.
Araştırmak da basının görevi olsun.
People
21
3) Ali (Hekim)
29.01.2018 15:42:44
Cahil cahil konuşmasınlar. Sağlık Bakanlığı , akupunktur başta olmak üzere , hacamat ve hemoopati gibi tedavileri alternatif değil , tamamlayıcı tıp kabul etti. Yani tıp harici değil , bizzat tıbbi. İstemezük diyeceğinize araştırmayı bilimi öğrenin. Hocalara bile biz mi öğreteceğiz. Anca hava atın boş boş, sonra komik duruma düşün
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori