Hasta yakını başasistanın önünü kesip önce küfretti ardından darbetti...Savcılık serbest bıraktı
ANTALYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Bölümü Başasistanı Doç. Dr. Metin Sarıkaya, görevi başında, hasta yakını tarafından darbedildiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Hasta yakını, Cumhuriyet Savcılığı'nca serbest bırakılırken, Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin, saldırıyı kınayarak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
Hasta yakını başasistanın önünü kesip önce küfretti ardından darbetti...Savcılık serbest bıraktı

Antalya Tabip Odası - Doç. Dr. Metin Sarıkaya

20 Ağustos 2019 13:13 - DHA

Olay, 15 Ağustos Perşembe günü saat 10.30 sıralarında, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Nefroloji Bölümü Başasistanı Doç. Dr. Metin Sarıkaya, bir hasta yakınına bilgilendirme yaparken, iddiaya göre başka bir hasta yakınının sözlü tacizine uğradı. Sarıkaya'nın haber vermesi üzerine, hastanenin güvenlik görevlileri, ismi açıklanmayan hasta yakınını uzaklaştırdı. Metin Sarıkaya, hasta ziyaretlerini tamamlamasının ardından odasından çıktı. Sarıkaya, koridorda yürürken tartıştığı hasta yakını önünü kesip, önce küfür etti ardından doktora yumruk atmaya başladı.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINCA SERBEST BIRAKILDI

Olayı görenlerin haber vermesi üzerine gelen güvenlik görevlileri hasta yakınını uzaklaştırırken Doç. Dr. Metin Sarıkaya, tedaviye alındı. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, Sarıkaya'nın şikayetçi olması üzerine hasta yakınını gözaltına aldı. Hasta yakını, polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede Cumhuriyet Savcılığı'nca serbest bırakıldı.

TABİP ODASINDAN DESTEK

Antalya Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nursel Şahin ve yönetim kurulu üyeleri Metin Sarıkaya'yı ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Olayın kabul edilemez olduğunu belirten Şahin, bu sürecin yakın takipçisi olacaklarını ve her türlü hukuki desteği vereceklerini ifade etti.

Doç. Dr. Metin Sarıkaya da hasta yakınının çok sayıda hasta, hasta yakını ve güvenlik görevlisinin gözleri önünde kendisine saldırdığını ve defalarca yumruk attığını söyledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
11
1) Ali Yücel (Dr)
25.08.2019 09:09:26
Savcıya bak bee adalet dağıtıyor
People
12
2) Fatma Yirmibeş (Diş hekimi)
22.08.2019 10:37:21
Bu bir hukuk skandalı! Bu nasıl rezalet?? Saldırıya uğrayan doktor hala elini kolunu sallaya sallaya geziyor mu yani ? ???? Atacaksın bu doktoru içeri ki ibret olsun.. Başka doktorlar dayak yiyeceklerinde direnmesinler !!!
People
46
3) Uzm Dr (Uzm Dr)
21.08.2019 12:12:34
Sağlık Bakanının şiddete karşı tepki göstereceği tek doktor Fahrettin Koca olur.
People
27
4) sağlıkta (şiddet)
21.08.2019 09:25:54
Sağlık magandasavar tedbirler :
1. Hemen içeri
a) Akli dengesi yerindeyse kodese
b) Akli dengesi yerinde değilse kapalı psikiyatri servisi ya da akıl hastanesine, akıllanıncaya kadar, öyle sakinleştirip salıvermek yok.
2. SGK iptal edilecek (uyguladığı şiddetin miktarıyla orantılı olarak).
3. Sağlık kuruluşlarında vatandaşın yoğun olduğu ortamlarda yine uyguladığı şiddetin miktarıyla orantılı olarak hasta yakınlarına bilgi verme, onları sakinleştirme, sağlıkçaya karşı olan saldırılarda araya girme, engelleme gibi görevler
People
12
5) tayfun (dr)
21.08.2019 08:49:45
Üniversiteye giriş sınav birincisine duyurulur...
People
38
6) ömer hayyam (op.dr.)
20.08.2019 16:12:49
**hastanın gözünün içine sevgi dolu bakmazsan
**sakinleştirici şekilde hastanın sırtını sıvazlamazsan
**hastanın sözünü kesersen
**hasta konuşurken jest ve mimikler yapmazsan, kafanı uygun şekilde , onaylar gibi sallamazsan
**siz dili ile hitap etmezsen
**yüksek dozlu nasihat cümlesi sıralarsan
**derin nefes almayı beceremezsen,... sonuç işte böyle facia olur...anlamadığım konu o güvenlik görevlisi hiç yumruk aldımı?, almadı ise halen görevdemi?

bence güvenlik görevlisi kavramı terk edilmedir, güvenlik görevlisi yerine BODYGUARD' lar işe alınmalıdır...kodummu oturtanlardan..bu oturtma konusunda sertifikalı olacak...şaka değil, çok ciddiyim

bak bakalım şiddet nasıl sıfırlanıyor...

People
15
7) dr benzingen (nrş uzmanı)
20.08.2019 14:19:21
bitmeezzz....!!!
People
22
8) hekim (hekim)
20.08.2019 13:42:09
artık aile hekimi ve uzman asistan kesmiyor doç lar ve prof larda sıra anlaşılan. kendisine geçmiş olsun diyorum. başedilmesi çok zor hale geldi bu şiddet olayı.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)