Hasta yakını, odada rehin aldığı kadın doktoru yaraladı
Samsun'da muayene sırası alamayan Abdullatip K. isimli hasta yakını, Uzm. Dr. Serap Orhan'ın odasına girip, Orhan'ı odasında feci şekilde darp etti.
Hasta yakını, odada rehin aldığı kadın doktoru yaraladı

Uzm. Dr. Serap Orhan

08 Ağustos 2017 -

Samsun'da muayene sırası alamadığı iddiasıyla kadın doktoru darp eden şüpheli gözaltına alındı. Olay,  İlkadım ilçesinde bulunan Gazi Devlet Hastanesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir yakınını hastaneye getiren Abdullatip K. adındaki bir genç, iddiaya göre hastanenin psikiyatri servisine randevusuz geldi.

DOKTURUN BAŞI KAPIYA ÇARPTI

Daha sonra randevu alamadığı gerekçesiyle hastanenin psikiyatri bölümünde görev yapan Uzm. Dr. Serap Orhan'ın odasına giren Abdullatip K., kapıyı içeriden kilitleyerek içeride doktorla tartışmaya başladı. Kilitli odada uzun süre tartışan ikili arasında arbede yaşandı. Çıkan arbede sonucu iddiaya göre Abdullatip K., Doktor Serap Orhan'ı darp etti. Daha sonra dışarı çıkan zanlı odanın kapısını sertçe açtığı sırada kapının arkasında bulunan Uzm. Dr. Serap Orhan başını kapıya çarptı.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

Başından yaralanan Uzm. Dr.  Serap Özkan, görev yaptığı hastanede tedavi altına alınırken, kendisini darp ettiği iddia edilen şüpheli Abdullatip K. ise polisler tarafından gözaltına alındı. Öte yandan, hastanede görev yapan diğer sağlık personelleri de meslektaşlarına yönelik yapılan darp olayını kınadı.  Polis olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) okan (dr)
15.08.2017 09:07:11
Yanlış karar,ölüme sebebiyet verme ,tedbirsizlik ve dikkatlisizilik,yeterli delil toplamamama,suçu belli şahsı bilerek serbest bırakma ve sonucunda olayların gelişmesine sebebiyet verme vs daha bir sürü sebeplerden dolayı Hakim ve Savcıların da malpraktis ve tazminat davalarından yargılanmalıdır.
People
3
2) murat şahin (aile hekimi)
13.08.2017 13:38:10
Yetkililer daha ne bekliyor. Orada bulunan vatandaşın ve hastane çalışanlarının bu insanları ortay alıp gerekenii yapması lazım. O zaman korkarlar belki. Ne bu REzİLLİK. Ne zaman önlem alınacak. Saldıranlara en ağır cezaları verin artik. Tutuklu yargılayın. Bir savcı serbest bırakıyor. diğeri tutukluyor. Serbest bırakanı tebrik ediyorum ve bu olayı sana yapsalardı serbest mi bırakırdın? Yetkililer ARTIK GEREKENİ YAPIN. DOKTORLA HASTAYI KARSİ KARSIYA GETIRMEYIN. İşi bu raddeye getirenlere haklarımı helal etmiyorum.
People
2
3) M.ÇALIŞKAN (Uzm.Dr.)
12.08.2017 00:32:55
Sorumluluk ve ödev verilmeden ''hak'' verildiğinde ortaya çıkan sonuç şiddet içerikli bir korku filmine dönmüştür.
Uygulamada yerini bulacak idari, adli düzenlemeler ile göstermelik olmayan gerçekci güvenlik tedbirleri alınmadığı sürece tehdit, hakaret, şantaj, iftira, küfür, fiziksel saldırı seansları artarak devam edecektir.
ilkokuldan itibaren başlayarak tüm eğitim hayatı boyunca başırılı olmak için var gücüyle, gece-gündüz çalışarak, hayatının baharında gözünün merceğini - omurgasının açısını... kaybetmek pahasına 20-25-30 yıl süreli eğitimden sonra prt., uzm. ve/veya yandal uzm.dr'u olmayı başarabilmiş nitelikli ve yetişmiş ''insan'' olan hekimlerin;
kahir ekseriyetinde bulunduğuna inanılan antisosyal, depresif, şizoafektif, paranoid bozukluk... biçimindeki özellikleri barındıran, şiddet eyleminini bir mediatasyon aracı olarak hisseden bir takım hasta ruhlar ile,
çocukluğundaki yaşam ortamlarından bugüne dek taşıdıkları
-kavga ve kaba kuvveti hak arama aracı- olarak görme anlayışa sahip, rica-talep-dilek- temenni-hüsnü zan-şükür-had bilme hasletlerinden yoksun,
ait olduğu sosyokültürel ve demografik yapının köhne, rehabilite edilmesi gereken yanlarından kurtulamamış, -esfeli safilin- çukuruna demir atmış kimselerin kamusal alandaki bu hekim şiddetine artık dur denilmelidir.
Yumuşak başlı isek, kim dedi uysal koyunuz?
Fiziksel ve sözlü saldrılara da verecek bir karşılığımız olur elbet,
fakat ne konumumuza, ne gurumuza yediremeyiz bu pespayeliği;
ayrıca biliriz ki, nice hastamız sıralarında meraklı gözlerle ve heyecanla
yeri gelir saatlerce bekler, bazen 3-5 dakikalığına da olsa doktorunu görerek hekiminden şifalı bir kaç söz ve reçete alabilsin.
İyi insanların yüzü suyu hürmetine.
Vesselam.
People
18
4) Luna Aksoy (Uzman Doktor)
10.08.2017 11:36:47
Doktorluk beyinle yapılan en hayati mesleklerden biri. Odada hasta olmayınca doktoru boş boş oturuyor zannediyor çoğu hasta, BEYİNLERİNİ KULLANMAYANLARIN böyle düşünmelerini ANLAYABİLİYORUM ama İSTEDİKLERİNİ YAPTIRMAK İÇİN ŞİDDET UYGULAMALARININ HİÇBİR MAZERETİ OLAMAZ!
People
19
5) m. murat (dr)
09.08.2017 22:30:41
Doktorlara toplu katliam yapılırsa belki lütfedip adam akıllı bir yasa çıkartırlar. Yoksa öbür türlü münferit olay gibi lanse edilir.
People
11
6) dr (metin)
09.08.2017 22:13:47
YETER ARTIK.HER GÜN SALDIRI.KORKUYORUZ.
People
35
7) YORGUN ve YILGIN HEKİM (OP. DR.)
09.08.2017 17:41:36
Türkiye şartlarında hekimlik yapılamaz hale gelmiştir. Sitem tıkanmış ve çökmüştür. Şehir hastaneleri efsanesi ile siteme CPR yapılmak istense de düzelme ümidi bence yok. Sağlık sektöründe çalışanlara yönelik yapılan sistematik zulüm ve işkencenin durdurulması için niye bekleniyor. Kış lastiği düzenlemesi için bile kanun hükmünde kararname yapılabilirken sağlıktaki törörün durdurulması için niye sağır, dilsiz ve kör davranılıyor anlayabilmiş değilim. Artık malptaktis bile zorunlu hekim sigortası yapan şirket kalmadı. Elini taşın altına koyanın eli hep eziliyor. yazıktır ARTIK. Ciğeri beş para etmez zalimlere peşkeş çekiliyoruz. Ayıptır...
People
19
8) Murat (Doktor)
09.08.2017 16:53:53
Geçenlerde haberlere bakarken sağlıkta şiddet diye bir haber çıktı, bir doktor bir hastaya tacizde bulunmuş iddiası vardı, 6-7 dk yer ayırdılar en az. Evet buna da karşıyız ama sağlık çalışanlara şiddet haberlerine 10 saniye zaman ayrılmıyor. Bilmiyorum artık herhalde normal bir durum olarak algılıyor artık halk, medya, hükümet vs.
People
15
9) yakup (dr)
09.08.2017 16:14:31
Sadece darp ve hakaret değil özgürlüğü kısıtlama,hürrriyetten yoksun bırakma ,bir insanı alıkoyma suçlarından da bu şahıs hakkında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasıyla dava açılmalı ve tutuklanmalı.Anlaşılan suç cebir ve tehditle yapılmış.
People
22
10) ertürk yılmaz (doktor)
09.08.2017 09:30:51
Netice belli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA