Hastanede yer yokluğundan hayatını kaybetti iddiası
Gaziantep'te mutfak tüpünden çıkan yangında ağır yaralanan yaşlı kadın, yer yokluğundan hastane hastane gezerken hayatını kaybetti. Yaşlı kadının 6 hastane gezdiği belirtildi
26 Nisan 2007 09:14 -

Gaziantep'te mutfak tüpünden çıkan yangında ağır yaralanan yaşlı kadın, yer yokluğundan hastane hastane gezerken hayatını kaybetti. Yaşlı kadının 6 hastane gezdiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Gaziantep'in Yeditepe Mahallesi, 72 nolu sokak numara 24'te çocuklarının evleri bitişiğinde tek başına yaşayan 95 yaşındaki Emine Özkara, yemek yaptığı piknik tüpünden elbisesi tutuştu. Ateşi söndüreyim derken tüpün üzerine devrilmesiyle ağır yaralanan Özkara, yakınları tarafından ambulansla ilk önce Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Yanık Ünitesi'ne kaldırıldı.

Özkara'nın oğlu Fahri Akdoğan'ın (59) açıklamalarına göre, burada yapılan ilk müdahaleden sonra yaşlı kadın Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Devlet hastanesinde görevliler, vücudunda birinci derece yanıklar bulunan Emine Özkara'nın hayati tehlikesi bulunduğunu ifade ederek, "Biz Balcalı Tıp Fakültesi ile görüştük. Hastayı oraya götürün." denildi. Kiralanan özel bir ambulansla Balcalı Tıp Fakültesi Yanık Ünitesi'ne getirilen Emine Özkara, burada da "Yerimiz yok" denilerek kabul edilmek istenmedi. Yakınları Çukurova Devlet Hastanesi ve Özel Başkent Hastanesi'nde hastanın yatışı için yer araştırdı. Ancak, buralardan da olumsuz cevap aldı. Daha sonra Balcalı Tıp Fakültesi Acil Servisi'nden Yanık Ünitesi olmayan Numune Hastanesi Acil Servisi'ne gönderilen Emine Özkara, kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi.

Dokuz çocuk annesi Özkara'nın oğlu Fahri Akdoğan, hastane hastane gezmekten perişan duruma düştüklerini belirterek, ilgili hastane görevlileri hakkında şikayetçi olacağını söyledi. Akdoğan, şunları söyledi: "Birinci derece yangı olan bir hastayı Gaziantep Üniversi'nden Devlet Hastanesi'ne sevk ediyor. Devlet hastanesi Balcalı'da 'yer ayarladık' deyip bizi Adana'ya gönderiyor. Buraya geldik, hastane yetkilileri bizlere 'Bizim yerimiz yok. Hastayı neden buraya getirdiniz.' dediler. Annemi tedavi edecek hastane ararken, bizi Balcalı Tıp Fakültesi Yanık Ünitesi Numune Hastanesi'ne gönderdiler. Durumu ağır olan hasta acil servise geldiğinde son nefesini verdi."

Zaman

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)