Hekimler ek ödeme için yürüdü: Haziran ve Temmuzda yok, Eylül ve ekim ayları yetersiz!
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde sağlık çalışanları 'ek ödeme' adaletsizliğine karşı eylem yaptı. Yaklaşık 100 hekim başhekimliğe yürüdü. Sağlıkçılar çalışma güvenliği konusunda da sıkıntı yaşadıklarını belirtti.
Hekimler ek ödeme için yürüdü: Haziran ve Temmuzda yok, Eylül ve ekim ayları yetersiz!
05 Ekim 2020 17:22 -

Gazete Duvar'daki habere göre; Mayıs ayında İstanbul'da açılan ve pandemiye karşı mücadelede önemli bir merkez olması hedeflenen Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ndeki 'ek ödeme' konusunda eylem yapıldı.

Hastanenin B Blok önünde bir araya gelen yaklaşık 100 hekim ile sağlık çalışanları, alkışlarla A Blok’taki başhekimlik binası önüne yürüdü. 

Burada yapılan açıklamada, haziran ve temmuz aylarında hiç ek ödeme yapılmadığı, ağustos, eylül ve ekim aylarında verilen performans ücretlerinin ise yetersiz olduğu belirtildi.

Açıklamada, kasım sonrasına dair de bir güvence verilmediği ifade edildi. Hekimler ayrıca hastanede çalışma güvenliği konusunda da sıkıntılar yaşadıklarını vurguladı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
18
1) Dt (Dt)
06.10.2020 22:03:09
Niyet yok
Olsa da para yok.
Para yok ama kimilerine para çok. (::::::
People
16
2) UZMAN DOKTOR (DOKTOR)
06.10.2020 14:26:29
sağlıkta dönüşümün bittiğinin göstergesi. müşteri hasta ayırımı yapılmazsa daha kötü günler bekliyor bizleri
People
38
3) Nrş (Dr)
05.10.2020 22:04:49
Adalet yoksa terör varsa faiz varsa yolsuzluk varsa adam kayırma varsa ne sen dogrusun ne öbürü.Ben iyiyim demeden herkes kendini düzeltecek particiliği gurupculuğu şuculuğu buculuğu bırakacağız.İyiyi iyiliği isteyeceğiz ,şiddete asla diyerek bozguncu olanlara muhabbet beslemeyeceğiz.En tepeden dibe yanlışın hesabınıda adalet eli ile soracağız ALAYİNA.saltanat surenede muhalifinide...Millet olarak birberaber dürüst doğruyu hakikati HAK olanı savunacağız.
People
88
4) Ka (Diş)
05.10.2020 20:14:54
Demekki müteahhite bina yaptırınca iş bitmiyormuş.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)