Herkesin alkışladığı o doktor konuştu: Bunu her yıl yapıyoruz!
İZMİR Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Uzm. Dr. Mehmet Bayındır'ın, kanser hastalarının kemoterapi gördüğü serviste orkestra eşliğinde onlara şarkı söylediği, birlikte zeybek oynadığı görüntüler beğeni topladı.
Herkesin alkışladığı o doktor konuştu: Bunu her yıl yapıyoruz!
30 Aralık 2017 -

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan genel cerrah Mehmet Bayındır, kemoterapi gören kanser hastalarına moral vermek için düzenlenen yılbaşı eğlencesinde, orkestra eşliğinde şarkı söyledi. Üzerinde beyaz önlüğü ile Kerimoğlu zeybeği oynayan Bayındır'a ellerinde ilaç verilmek üzere bronül takılı olan hastalar da büyük bir coşkuyla eşlik etti. Bazı hastalar ise koltuklarda oturup alkışlayarak eğlenceye katıldı. Hastane duvarları kırmızı balonlarla süslenirken, hemşireler de alkış tuttu.

 

 

GÖRÜNTÜLER BÜYÜK BEĞENİ ALDI

Büyük beğeni toplayan ve sosyal medya hesaplarından binlerce kişinin paylaşımda bulunduğu görüntülerdeki doktor Mehmet Bayındır, hastalarının adeta sevgilisi durumunda. Servisten hiç ayrılmayan, sürekli hastalarının sıkıntılarını gidermeye çalışan, yakınlarına telkinlerde bulunan Bayındır, yaptığı işe aşkla bağlı olduğunu anlattı. Okul yıllarından beri hem Türk halk müziği hem de Türk sanat müziğine ilgisinin bulunduğunu söyleyen Bayındır, doktorluk yıllarında da sık sık sahne aldığını ifade etti. Hastalarının kontrollerini yaptığı seviste soruları yanıtlayan Mehmet Bayındır, Hasta tedavisinde moral çok önemli. Tıbbi müdahaleler önemli elbette ama moral ve motivasyon da göz ardı edilemeyecek itici güç. Bunu sadece bu yıl değil, hemen her yıl farklı servislerdeki hastalara yaparız. Yılın belli zamanlarında Psikiyatri Servisi'nde kalan hastalarımız için yaparız. Kemoterapi gören hastalar için de yapardık ama bu yıl Başhekimin de desteğiyle daha profesyonelce oldu dedi.

Videodaki, hastalarıyla oynadığı o anları da anlatan Mehmet Bayındır, Hastalarımız şaşırdı yapılan hazırlıklara. Sonra düğün havasında şarkılar çalındığı zaman biraz kıpırdanma başladı. Ancak ben Kerimoğlu türküsünü söyleyip zeybek oynamaya başlayınca ellerindeki serumlarla oynamaya başladılar. Hatta bazıları bunları çıkartıp benimle oynadı. Görüntülerden sonra da çok olumlu tepkiler aldım diye konuştu.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Ahmet Serhat (Anadolu efesi)
31.12.2017 11:55:57
Keşke ulke de her insan senin gibi olsa,yüreği güzel insan......
People
3
2) Zeki Erdem (Öğretim uyesi)
31.12.2017 10:00:14
Son 15 yıldaki yasal düzenlemelere dikkatlice bakıldığında en fazla değişikliğin yapildigi 2 kanun maddesi öne çıkmaktadır: 1) Kamu ihale kanunu (su an icin konumuz dışındadır) , 2) yükseköğretim kanunu (spesifik olarak döner sermayeyi düzenleyen 58. Maddesi). Madde tam bir yap-boz tahtasına dönmüştür:
1. Part-time, muayenehane serbestisi ve fark ücreti uygulamasının ortadan kaldırılması,
2. Anayasa mahkemesinin zorlama yorumuna istinaden muayenehane serbestisinin sınırlı sayıdaki öğretim üyesi icin tekrar geri getirilmesi (devlet hastanelerindeki uzmanlar ve üniversitedeki diğer öğretim üyelerini kapsam dışında bırakan),
3. Üniversitelerde işlevi olmayan fark ücreti uygulamasının tekrar geri getirilmesi,
4. Fark ücretlerinin huzursuzluğu daha da artıracak şekilde çeşitlilendirilmesi (vaka bası ile ilişkilendirilerek branşlar arasında anlamsız fark oluşturulması),
5. Anayasa mahkemesinin yine zorlama bir yorumuna istinaden muayenehanesi olan öğretim üyelerine döner sermaye ile ilgili yeni haklar tanınması.

Bu düzenlemelerin pratik uygulamaya yansıması çok daha trajikomik olmuştur: Muayenehanesi olan öğretim üyelerinin muayenehane ile hastane arasında kurduğu “idari ve mali” anlamdaki “tam ve eksiksiz entegrasyon”, hastane yönetimlerine ve BİMER’e en fazla yapılan şikayetlerden biri olan “kayıtdışı tahsilat”, sabahın 8.00 inde başlayan mesai-dışı aktiviteler, muayenehanesi olmayan ögretim üyelerinin birbirine-hastalara-sisteme karşı kabaran öfkeleri, hastane yönetimlerinin ne yapacagını bilemez durumdaki şaşkınlığı ve çaresizliği, hastaların duruma ayak uydurmamadaki olağanüstü kıvraklığı.

Sorun, maalesef ki görünenin ve tarif edilenin çok ötesindedir. Bugünkü koşullarda Kalici bir çözüm oluşturmak isteniyorsa 3 koşulun ayni anda yerine getirilmesi gerekiyor: 1. muayenehane-hastane iliskisini tamamen koparmak, 2. Hastanelerde döner sermaye üzerinden adil ve özendirici bir fark ücreti uygulamak, 3. Kural disi davranış ve uygulamaları denetlemek.

People
5
3) SİNAN (OP.DR)
30.12.2017 19:51:33
POLİKLİNİKLERİ KAPATIP HASTANE BAHÇESİNE HALAY EKİPLERİ KOYALIM. 5 SENE DE BÖYLE DENEYELİM.
People
10
4) sağlık personeli (tamirci)
30.12.2017 15:46:54
Çorumda ambulans kazasında görevi başında vefat eden sağlıkçıyı haber yapmanınızın sebebi adının önünde dr ünvanı olmaması mı acaba?

SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ