İç hastalıkları uzmanı doktor koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
ATAŞEHİR'de bulunan özel bir hastanenin ortaklarından olan İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Osman Arıkan, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Arıkan, Küçükbakkalköy Mezarlığı'na defnedildi.
İç hastalıkları uzmanı doktor koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
21 Mayıs 2021 12:49 -

İSTANBUL-Ataşehir'de bulunan özel bir hastanenin ortaklarından olan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman Arıkan (50), 28 Mart'ta koronavirüse yakalandı. Arıkan, Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumunun ağırlaşması üzerine 54 gün yoğun bakımda tedavi gören Arıkan, dün hayatını kaybetti. Arıkan için çalışma arkadaşları, hastaları ve yakınları saatler öncesinden hastane bahçesinde toplandı.

Arıkan'ın cenazesi Türk Bayrağına sarılmış halde helallik alınmak üzere çalıştığı hastanenin bahçesine getirildi. Osman Arıkan'ın sevenleri gözyaşları içinde dualara eşlik etti. Ardından Arıkan'ın cenazesi alkışlar eşliğinde hastaneden ayrıldı. Cenazesi Ataşehir Mimar Sinan Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Ataşehir Küçükbakkalköy Mezarlığı'na defnedildi. 
 

"YERİNİ DOLDURAMAYACAĞIZ"
Hastane başhekimi, Uzman Dr. Nazmi Demirtaş, "Sevgili arkadaşımız, dostumuz, ortağımız, meslektaşımız, hemşerimiz birçok şeyi paylaştığımız bir insan. Bu salgın hastalık nedeniyle maalesef iki aya yakın yoğun bakım tedavisinden sonra kaybettik. Çok üzgünüz kelimelerle anlatmak mümkün değil. Yerini dolduramayacağız. Allah rahmet eylesin." dedi. 
 

"OSMAN HOCAM HERKESİN ÇOK SEVDİĞİ BİR HEKİMDİ"
Arıkan'ın çalışma arkadaşı Prof. Dr. Halil İbrahim Bekler, "Çok acı ve beklenmedik bir kayıp. Osman hocam herkesin çok sevdiği bir hekimdi. Hem hastaları tarafından hem hekim arkadaşları tarafından. Çok çalışkandı. Belki de bunun nedeni kendisini hastaları için aşırı yormasından kaynaklanıyor, ben öyle düşünüyorum. Hepimizin başı sağ olsun." dedi.

"BELKİ O BU TEŞHİSİ KOYMUŞ OLMASAYDI BİR HAFTA ON GÜNÜM KALMIŞTI"

Cenaze törenine gelen Arıkan'ın hastası Gülsüm Paşasoy ise "Türkiye'nin başı sağ olsun. Kendisi çok ender insanlardan biri. Geçen sene kendisi bana tümör teşhisi koydu. Belki o bu teşhisi koymuş olmasaydı bir hafta on günüm kalmıştı. Bugün ben ayaktayım, kendisini kaybettik. Allahtan rahmet, ailesine sabır diliyorum." diye konuştu. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
4
1) İNSAN (DR)
24.05.2021 13:52:15
Ölümlü olduğumuzu unutarak,hırslara yenik düşerek,bir cebelleşme içinde ; boş kavgalar,karşımızdakinin insan olduğunu unutarak önyargı veya farklı değerlendirme ile özellikle ideolojik bakış,ayrışma ve kutuplaşmalarla kendini unutarak kaybederek kontrolsüz düşüncelerle yaşanılan dünyayı kirletere birde bakıyorsun nokta konulmuş,ne dönüşü var ne keşkesi,NEDE BİDAHA GELSEMDE HAYATIN GAYESİNİ İDRAK EDEREK YAŞASAM GİBİ BİR İHTİMAL.ALLAH U TEALA RAHMET EYLESİN.
People
0
2) Yüksel F (Doktor)
22.05.2021 11:20:09
Allah rahmet eylesin. Sağlık ordumuzdan bir can daha gitti. Aşımı korumadı. Yoksa aşılanmamışmıydı. Aşı korumamış sa bir hafta içinde meslektaşımızı kaybettik. 3. Doz için biontech Pfizer aşısı arıyorum. Elinde olan varmı.
People
0
3) aşılı aşısız (sağlık personeli)
22.05.2021 08:18:32
Rahmetli uzman hekimimim aşı oldu mu yoksa alternatif aşı mı bekledi ya da aşı retçi mi? Her sorunun cevabı illiyet bağıdır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)