İki günde 3 ölüm! Doktor adayı intihar etti!
İki günde 3 ölüm! Doktor adayı intihar etti! Asistan ve uzman hekimin ardından Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Yağmur Çavuşoğlu intihar etti.
İki günde 3 ölüm! Doktor adayı intihar etti!
31 Ekim 2017 -

Adana'daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde görevli 26 yaşındaki asistan doktor Ece Ceyda Güdemek, 6'ncı kattaki evinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.

Batman Bölge Devlet Hastanesinde görevli kalp damar uzmanı Dr. Engin Karaku, evinde ölü bulundu. Yapılan incelemede Karakuş’un parçalanan cep telefonunun ve üzerinde “Bıktım baş ağrılarından” yazan bir notun bulunduğu belirtildi.
 

Son olarak ise Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Yağmur Çavuşoğlu intihar etti. 

İntihar nedeni henüz netlik kazanmamış olan genç doktor adayının cenazesi, İstanbul Tepekent Fatih Sultan Mehmet Camii'den kaldırılacak.

 

Anahtar Kelimeler:

intihar hekim olum

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
12
1) Mehtap Altıntop (Emekli)
01.11.2017 12:55:27
Bu 3 vaka cok supheli bu konu hakkinda bilgilendirilmek isteriz cok uzücü
People
37
2) Hakan Meric (Uzm dr)
01.11.2017 12:24:16
En büyük sorun hocalarin şeflerin egosu,kötü muamelesi ve mobbing.Gecmisteki muayane anlayisi halkin gozunde bizi nereye getirdi.Hasta haklari hastanin doktora zulmune döndü.Akp ile düzelme olacagina inanmiyorum.Yeni bir iktidar gelirse belki düzelir.Belki bir toplu grev yapilabilir ama icerde birlik yok
People
13
3) postenflamatuar (uzm dr)
01.11.2017 11:45:34
Allah'tan meslektaşlarımıza rahmet ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Ağır çalışma koşulları ve kurumsal mobbing belli başlı sebeptir. Sorumlar er veya geç elbet cezasını ve belasını bulacak.
Doktorluk bu ülkede yapılacak meslek değildir. Hekimlere düşman bir yönetim altında pembe rüyalar değil ancak kabuslar görülür ve yaşanır.
Çocuklarını zorla tıp fakültesine gönderen aileler umarım gerekli mesajı alır.
People
151
4) SES (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası)
01.11.2017 11:13:31
ACI KAYBIMIZ

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde pediatri asistanı olan Ece Ceyda Güdemek geride çalışma koşullarının ağırlığından da şikayet ettiği bir not bırakarak hayatına son vermiştir.

Sevgili arkadaşımızın kaybı hepimizi derinden sarsmıştır. Ailesine ve çalışma arkadaşlarına baş sağlığı diliyoruz.

Sağlık emekçileri üzerindeki baskı, mobing, uzun ve yoğun çalışma saatleri, tükenmişlik artık hayatlarımıza kastetmektedir.

Bu son olsun diyor, yetkilileri derhal önlemler almaya davet ediyoruz..
People
51
5) kerem can (dr)
01.11.2017 09:58:10
sağlıkta dönüşüm ve performans sistemi meyvelerini veriyor. çok yazık.
People
65
6) uzman (uzmandoktor)
31.10.2017 19:39:17
Doktorlarda insan ve doktorlarda tükenmişlik sendromuna girebiliyor. Sabrı kredisi sonsuz değil ki sürekli sömüresin. Eşinden çocuğundan ayrı mecbüri hizmet yapmaya mecbur edilmiş hikayelerden bir tanesi. Başka ne hikayeler var. Hangi meslek grubuna bu kadar vurdunuz. Doktor olan çocuğuna tıp yazdırmıyor, akıllı olan tıp yazmıyor artık bu memlekette, sağlığımız yarınlarda kimlere teslim haberiniz var mı ey doktorun hangi şartlarda yetiştiğini bilmeyen ve hangi şartlarda çalıştığından bihaber insanlar.
People
25
7) A (İ)
31.10.2017 12:26:13
Ne oluyor lan??!!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori