İntihar eden uzman doktor, geride bu notu bıraktı!
İntihar eden uzman doktor, geride bu notu bıraktı!
İntihar eden uzman doktor, geride bu notu bıraktı!
30 Ekim 2017 -

Batman Bölge Devlet Hastanesinde görevli kalp damar uzmanı doktor, evinde ölü bulundu. 
Edinilen bilgilere göre, Batman’da sabah saatlerinde işe gitmeyen Bölge Devlet Hastanesinde görevli Kalp Damar Uzmanı Dr. Engin Karakuş’tan (39) haber alamayan hastanede çalışan arkadaşları evine gitti. Tilmerç TOKİ mevkisindeki evine giren arkadaşları, Karakuş’un cansız bedeniyle karşılaştı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Karakuş’un cenazesi, otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. 
Olay yerinde yapılan incelemede Karakuş’un parçalanan cep telefonunun ve üzerinde “Bıktım baş ağrılarından” yazan bir notun bulunduğu belirtildi.

Evli ve bir çocuk babası olan Karakuş’un eşinin de İzmir'de aile hekimi olarak görev yaptığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
142
1) SES (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası)
01.11.2017 11:17:11
Aynı gün içinde aldığımız ikinci acı haber, Batman Bölge Devlet Hastanesinde görev yapan ve üyemiz Kalp Damar Hastalıkları uzmanı doktor Engin Karakuş’un ölüm haberidir.

Sağlık Bakanlığı ve yöneticilerin tek derdi daha fazla kar, sağlık turizmi, esnek çalışma, Şehir Hastaneleri’nde kölelik düzeniyle bizleri sömürmek iken performans baskısı ve kötü yaşam koşullarının biz sağlık emekçilerini getirdiği nokta gün gibi ortadadır.

Sağlık emekçileri üzerindeki baskı, mobing, uzun ve yoğun çalışma saatleri, tükenmişlik artık hayatlarımıza kastetmektedir.

Bu son olsun diyor, yetkilileri derhal önlemler almaya davet ediyoruz..
Çıkışsız hissediyoruz!

Mutsuzuz!

Umutsuzuz!Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin ve ailesinin başı sağolsun..

Yalnız değiliz, bir aradayken güçlüyüz.
People
63
2) gazihan gezer (doktor )
31.10.2017 03:51:29
Urfa da görev yaptığım zaman çok yoğun baş ağrıları çekiyordum bazen o kadar oluyordu ki beyin kanaması geçiriyorum zannediyordum! tükenmişlik sendromu nu şımarıklık olarak addeden bana bir ders oldu o dönem 4 aydır baş ağrısı yüzü görmedim! yazık bu insanlara gencecik fidan okuduğu kitapları ona bağıran cahillerin üstüne atsan hipoksiye girer ama işte bunu bizi yönetenlere söylesen gram önlem almazlar bir günde 4 doktor intihar etti hepsi benzer sebeplerden sadece doktor sitelerinde geçiyor haberler!
People
67
3) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
30.10.2017 18:36:53
Kardeşimize Allah Rahmet eylesin..
Taksiratını affetsin..
Mekanı cennet olsun..

Adana da intihar eden asistan doktor kardeşimize de Allahtan rahmet diliyorum..

Her ikisinin de Ailelerine , yakın arkadaşlarına ve Sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-15/128. Türkiye Tiroid Hastalıkları KongresiENDOKRİNO...ANKA
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ