İstanbul'da dehşet! Acil serviste rehin alınan doktor son anda ölümden döndü!
İstanbul Kâğıthane Devlet Hastanesi, önceki gece inanılmaz bir dehşete sahne oldu. Gece yarısı Kâğıthane Devlet Hastanesi’ne giren 2 kişi, acil serviste nöbetçi doktor Ali Çetin Kızılkaya’yı “Bizimle ilgilenmiyor” diyerek boğazına bıçak dayayıp rehin aldı. O sırada 3 acil hastayla ilgilenen doktoru, kapıyı kıran hastane polisi kurtardı.
İstanbul'da dehşet! Acil serviste rehin alınan doktor son anda ölümden döndü!
13 Temmuz 2017 -

Habertürk Gazetesi'nden Hasan Örnekoğlu'nun haberine göre, saat 01.00 sıralarında acil servise giren Metin (28) ve Mustafa Tiyek (25), Dr. Ali Çetin Kızılkaya’nın yanına giderek muayene olmak istediklerini söyledi.

Gereken tetkikleri isteyen doktor, diğer hastalarla ilgilenmeye başladı. Bir süre sonra geri dönen ikili, Dr. Kızılkaya’nın odasına girip kapıyı kilitledikten sonra doktorun boğazına bir bıçak dayadı. Bağrışmalar üzerine odaya koşan hastane polisi, “Hocam iyi misiniz?” diye seslendi. Bu sırada saldırganlardan biri diğerine “Kes boğazını, gebert şunu” diye bağırınca, polis kapıyı kırarak odaya girdi. Doktorun boğazına bıçak dayandığını gören polis, üzerine atladığı saldırganı etkisiz hale getirdi. Bu sırada muayene sırası bekleyen bir sivil polis de meslektaşına yardıma koştu. Boğuşma sırasında polisler de yaralandı.

‘STETOSKOP OLMASAYDI...’

2 saldırgan gözaltına alınırken, Dr. Ali Çetin Kızılkaya ifadesinde “Boğazıma bıçak dayadılar. Boynumda stetoskop olmasaydı boğazım kesilmişti. Polisler geç kalsaydı ölebilirdim” dedi.

Saldırganların ‘haplanmış gibi’ olduğunu söyleyen Kızılkaya, “Robot gibiydiler. Polis adamların üzerine atlayınca ben de kendimi sandalyemle korumaya çalıştım” diye konuştu.

Olayın ardından saldırganların yakınlarının şikayetçi olmaması için kendisini tehdit ettiğini kaydeden Dr. Kızılkaya, “Saldırganlardan birinin karısı olduğunu öğrendiğim hamile kadın fenalaştı. ‘Doğuruyorum’ diye bağırmaya başlayınca hemen müdahale ettim. Geri döndüğümde diğer hastaların korkudan odama saklanmış olduğunu gördüm” ifadesini kullandı. Olay günü hastanenin çok kalabalık olduğunu belirten Dr. Kızılkaya, beyin kanaması ve kalp krizi ihtimali olan 3 ayrı hastaya müdahale edemediğini anlattı.

Gözaltına alınan, Dr. Kızılkaya’nın da şikâyetçi olduğu Metin ve Mustafa Tiyek tutuklandı.

ŞARKISINI YAPACAK

Konservatuvar eğitimi de alan ve bir albümü bulunan Kızılkaya, o gece başından geçenleri ‘Psikopat’ isimli bir şarkı yazarak anlatacağını söyledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
20
1) haldun güner (emekli öğretim üyesi)
17.07.2017 15:05:32
toplumumz yıllardır, sağcı-solcu, dindar olan-olmayan, laik-antilaik, alevi-sünni, şu partili bu partili denilerek ayrıştırıldı. bu millete, hergün TV lerde kasıtlı olarak sunulan dehşet haberleri izlettiriliyor. toplum geriliyor, herkes karşısındakini düşman görüyor, uyuşturucu neredeyse ilk okullara girecek düzeyde, yolarda baygın yatan gençliğimiz. teröre otuz yılda binlerce kayıp verilmiş, Afganistan-Pakistan olaylarından kimse ders almamış, tarihi inceleyen yok. Suriyeden glen 5 milyon mülteci, ayrı bir sorun, OECD raporuna bakalım, NEET (Not in Education, Employment or Training) raporuna göre 15-29 yaşlar aradında iş ve okula gitmeyen oranımız % 28.4, dünyada olumsuzluk rekoru kırıyoruz. kimsenin umurunda değil. çalışan yok, çırak yok, bunlardan kolayca terörist yetiştirilebilir. yönetenlerse işi sadece kavgaya dönüştürmüş durumda, günlük demeçlerine bakın, konuşmuyor adeta kavga ediyorlar. gemimiz böyle yol aldıkça çalkantılar asla bitmez. dümande olanların uyanması dileklerimle.
People
21
2) NAZLICAN (SAĞLIK PERSONELİ)
17.07.2017 11:33:04
Şimdiye kadar personelini aşağılayan hasta ve hasta yakınlarına konuşmalarında kendi personelini kötüleyen hizmetçi gibi gösteren hiç bir bakan olmamıştı!...
Sayın Recep AKDAĞ ÖYLE DEMEÇLER ÖYLE KONUŞMALAR YAPIYOR Kİ YILLARDIR SAĞLIK PERSONELİNİN ONURU GURURU YERLERDE... TOPLUMUN SAĞLIĞA SAĞLIK PERSONELİNE VE SAĞLIK KURUMLARINA SAYGISI İTİBARI GÜVENİ KALMADI...
ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜ BAKANIMIZ TARAFINDAN KINANMAK YERİNE HASTA VE HASTA YAKINLARININ HAKLILIĞI YÖNÜNDE DEMEÇLER VERİLMESİ TÜM ŞİDDET MERAKLILARININ EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜ... BU ÜLKEYE EMEK VEREN HİZMET EDEN TÜM SAĞLIK PERSONELLERİNİN DE BAKANLIĞA GÜVENİ KALMADI TÜKENMİŞLİK SENDROMU ALDI BAŞINI GİTTİ...
MEHMET MÜEZZİNOĞLU İSE PERSONELİNİN ARKASINDAYDI İKİ TARAF İÇİN ILIMLI ÇALIŞMALARI VARDI.
HİZMET ALAN VE HİZMET VEREN ARASINDAKİ DENGEYİ İYİ KURAMAYAN SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ BİR AN ÖNCE BU DURUMA SON VERİP HALKIN GÖZÜNDE KAYBETTİRDİĞİ EMEĞE SAYGI KONUSUNU HALLETMESİ GEREK!
MÜEZZİNOĞLU GİTMESEYDİ SAĞLIKTA ŞİDDET YAPAN KİŞİLER DERHAL TUTUKLU YARGILANACAKTI...
DAHA DA GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAKTI OLMADI YERİNE YİNE MAALESEF RECEP BEY GELDİ VE AYNI ŞİDDET DEVAM EDİYOR...
People
24
3) aci (dr)
17.07.2017 10:45:49
sağlık bakanlığının istediği hasta memnuniyeti sayesinde bu hale düştük.
People
23
4) Uzm dr (Uzm dr)
14.07.2017 18:35:00
Gün olup devran dönecek ve inşallah bu işerde sorumluluğu olan herkes ettiğini bulacak.
People
76
5) Ali (Hekim)
14.07.2017 11:44:21
Sayın Recep Akdağ bu konuda açıklama yapacak sanırım. Olayın tersi olsa kıyamet kopardı. Oysa cahil, alimi öldürecek neredeyse , elbette ki sayın sağlık bakanı bir açıklama yapar kanaatindeyim. Kendisi de erzurum da doktor idi. Milletvekili olmadan. O günleri umarım hatırlar.
People
58
6) bethune (doktor)
14.07.2017 09:30:05
bir kaç tane sağlık yöneticisi vardı buralarda, başlıkların altına "her şey çok güzel gidiyor, boşuna şikayet ediyorsunuz" diye yazıyorlardı. Uzun uzun da anlatıyorlardı, kalite oldu şöyle oldu böyle oldu. Nerdeler acaba?
Klimalı, ferah odalarında tv falan mı izliyorlar, gelsinler de yorum yapsınlar şu haberlere.
People
23
7) Mehmet ali (Dr)
13.07.2017 20:45:54
Memlekette adalet mi varki! Şikayetçi olsa ne olmasa ne. Boş yere yorulur, daha kendisini suçlu bile çıkarırlar.
People
52
8) tugrul (kardiyoloji uzmanı)
13.07.2017 18:04:23
Geçmiş olsun dr beye. İnşallah sonuna kadar şikayetçi olur.
Memleketin her tarafının çivisi çıkmış, ama istanbulun ki bir başka.
İşte bu yüzden istanbulda çoğu doktor çalışmak istemiyor, ve gün geçtikçe açık daha da artacak gibi duruyor.
People
78
9) Nilgün Yalçın (Pediatri)
13.07.2017 15:26:12
Korkunç bir olay! Meslektaşıma geçmiş olsun diyorum. Devletin her kurumundan malpraktis davalarında gösterilen hassasiyeti göstermelerini istiyorum. Sağlıkçılar da devlet çalışanıdır, güvenliği sağlanmalıdır ve bu tip olaylar basitçe geçiştirilmemelidir. Biz ağaç kovuğundan çıkmadık. Bizim de sevenlerimiz, sevdiklerimiz var. Bunu unutmayın!
People
50
10) ACİL (DR)
13.07.2017 14:06:15
acillerde bıçak kullanmak,silah çekmek adet oldu.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
22/10-25/106. Puader KongresiÇOCUK...ANTA
02/11-04/11TMFTP Ultrasonografi KursuRADYOLOJİİSTA
14/03-18/03Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2018GÖĞÜS...ANTA