İsyan ettiren görüntü! Şehir teröristlerinden doktorun yüzüne tekme!
Samsun'da bir hastanede doktorun yüzüne tekme atma atan ve güvenlik görevlisine saldıran şahsın bu anları güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Doktorun burun ve uyluk kemiği kırılırken Sağlık Bakanlığı magandaların yakalandığını açıkladı. Bakanlığın açıklamasına göre zanlılardan biri daha önce bir polisin bıçaklanması olayına karıştığı için tutuklandı.
İsyan ettiren görüntü! Şehir teröristlerinden doktorun yüzüne tekme!
17 Haziran 2018 23:04 -

Olay, Samsun'un Atakum ilçesindeki özel bir hastanede bayramın birinci günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Güzelyalı Mahallesi'ndeki bir kafeteryada çıkan kavga sırasında olaya müdahale eden polis, biber gazı sıkarak tarafları ayırdı. Kavgaya karıştıkları ileri sürülen ve gazdan etkilenen şahıslar gittikleri özel hastanede arbede çıkarttı. G.S. adlı şahıs hastanede yanlarına gelen acil serviste görevli doktor A.N.'nin yüzüne tekme attı ve ardından doktor ile güvenlik görevlisi T.Y.'ye saldırdı.

Doktora ve güvenlik görevlisine saldırı anı ise hastanenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Saldırganlar olaydan sonra otomobil ile kaçtı. Doktor ile güvenlik görevlisine saldırdığı tespit edilen G.S. daha daha sonra avukatı ile birlikte Denizevleri Polis Merkezine giderek teslim oldu. İfadesi alınan G.S., savcının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı. Daha sonra tekrar gözaltına alınan zanlılardan biri daha önce bir polisin bıçaklanması olayına karıştığı için tutuklandı.

 

 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA: DOKTORUN BURUN VE UYLUK KEMİĞİ KIRILDI

Samsun'da özel bir hastanede doktora uçar tekme atılması doktor ile güvenlik görevlisinin darp edilerek yaralanması olayıyla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan yazılı açıklama yapıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

" Kendini bilmez magandaların Samsun’da bir özel hastanede doktor ve güvenlik görevlilerine karşı uyguladığı şiddet karşılıksız kalmadı. Savcılık yeniden harekete geçerek tekrar göz altı ve tutuklama kararı verdi. Kamuoyunun ve sağlık camiasının tepkisini çeken ve infiale neden olan olay şöyle gelişti. Samsun’da bir gece kulübünde çıkan tartışma kavgaya dönmüş ve yaralananlar olmuştur. Yaralıların Samsun’da özel bir hastaneye naklinden sonra, tartışma ve kavgayı hastanede de sürdürmek isteyen magandalar, önce hastanenin güvenlik görevlileri tarafından “Adı geçen yaralıların hastanede olmadıkları” söylenerek uzaklaştırılmıştır, ancak daha sonra aynı kişiler hastaneyi tekrar basmışlardır. Magandaların uyguladıkları şiddet sonucu hem güvenlik görevlileri hem de doktor yaralanmıştır. Doktorun daha sonra yapılan muayene ve tedavisinde burnunun ve uyluk kemiğinin kırıldığı tespit edilmiştir.Polisin müdahalesi üzerine magandalar gözaltına alınmış, ancak daha sonra savcılık tarafından serbest bırakılmıştır.Şiddet olayının vuku bulması kadar, zanlıların serbest bırakılması kamuoyunda oluşan infiali artırmış ve bunun üzerine harekete geçen savcılık yeniden zanlıları gözaltına almıştır. Zanlılardan bir tanesi, daha önce bir polisin bıçaklanması olayına karıştığının tespit edilmesinden sonra tutuklanmıştır. Yaralı doktor ve güvenlik görevlilerinin genel sağlık durumları iyidir. Kendilerine geçmiş olsun diyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileği ile bu müessif hadiseyi kınıyoruz. Saygıyla kamuoyuna duyurulur"

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Eskiden idealist (Dr)
25.09.2018 21:46:19
Benim güzel ülkemin cefakar doktorları
Yazılacak soylenecek o kadar çok şey var ki... kim anlayacak ki parmaklarima yazik ..rabbim iyi insanlarla karsilastirsin sizleri
People
13
2) drdrdr drdrdr (dr)
20.06.2018 20:17:32
Yakındır patilerimizi de kesip sosyal medyada fenomen yaparlar. Sonra sıra artık neye gelir görürüz.
People
15
3) dr.acil (pratisyen)
20.06.2018 16:36:27
saldırı ve hakaret acillerde o kadar çok ki,hayatımızdan endişe ediyoruz.sağlıkta şiddet teşvik edilmektedir.sağlıkta şiddet her geçen gün artmaktadır.sağlıkta şiddet OY kurbanı edilmektedir.bıktık usandık artık.
People
36
4) acil (pratisyen)
20.06.2018 11:55:42
ACİLLERDE DEVAMLI HAKARETE VE SALDIRILARA UĞRUYORUZ.BU SALDIRILARI KİM TEŞVİK EDİYOR.SAĞLIK BAKANLIĞI HEKİMİNE SAHİP ÇIKMALIDIR.DÖVEN ŞAHIS DA ŞİKAYETÇİ OLUYOR VE SAHTE DELİLLERLE HAKLI BİLE ÇIKIYOR.MAHKEMEDE DOKTOR SUÇLU OLUYOR VE DÖVÜLDÜĞÜ HALDE CEZA ALIYOR.
People
36
5) m. murat (dr)
18.06.2018 17:42:01
Deneyimlerime dayanarak olaya yaklaşımım; kendimi ve diğer sağlık çalışan arkadaşlarımı güvenli bir odaya kilitler, çevik kuvvet çağırırdım. Tim gelmeden odadan çıkmazdım. Sağlık hizmetimi yine en az 2 silahlı güvenlik personeli nezaretinde yapardım. Mümkün olduğu kadar kısa sürede taburcu eder ve taburcu ettikten sonra ne olur ne olmaz diyerek (tekrar gelip saldırma olasılığına karşı önlem) en az 3 polisi 2 saat daha hastane girişinde bekletirdim.
People
69
6) Hürriyet (Dr)
18.06.2018 17:37:57
Savcı denen makamına yakışmayan kişinin adını açıklayın. Burnu, uyluğu kırılmış doktor için kimseyi tutuklamıyorsa kimi tutukluyor? O savcının burnunu ve uyluğunu da kırabilir mi saldırgan ve başka bir savcı onu da serbest bırakır mı? Bu savcı kim açıklayın.
People
27
7) m. murat (dr)
18.06.2018 17:26:22
Doktorda da biraz acemilik varmış. Neyine güvenip te kayışları kopmuş 7 magandanın arasına yaklaşmış hem de atarlıca?!
People
36
8) m. murat (dr)
18.06.2018 17:22:21
S. Bakanlığı'ndan yine kuru bir geçmiş olsun! Şifa Dilekçiliği Bakanlığı olsa daha yerinde olur.
People
47
9) Mutlu (Vatandas)
18.06.2018 15:08:20
Izledim sebep göremedim ama kesinlikle doktor suçludur, çıplak dayılar haklıdır. Dayılar doktor olsaydı haksız olma ihtimalleri olurdu ama değiller. Bunu bilen cok adaletli, üstün karakterli, adam gibi adam savcı çıplak dayilari serbest bırakmıştır
People
32
10) HAKAN (OP.DR)
18.06.2018 15:05:56
böyle koyun gibi sağlık camiası olursa daha çok bıçaklarlar ? bize müstehak bence..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer