İşyeri hekimliği sertifikasına sahip doktor ilave ödeme alabilecek
İşyeri hekimliği sertifikasına sahip doktor da ilave ödeme alabilecek
İşyeri hekimliği sertifikasına sahip doktor ilave ödeme alabilecek
19 Ocak 2016 -

Trabzon Akçaabat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı olarak görev yapan ve işyeri hekimliği sertifikası bulunan hekimin aynı zamanda Trabzon Halk Sağlığı Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği Kurulu’nda görevli olmasından dolayı talep ettiği ilave ödemeler Trabzon İdare Mahkemesi’nce onaylandı.

Söz konusu ödemeler, Sağlık Bakanlığı tarafından öngörülen ilave ödemelerle ilgili maddenin 01.07.2016 tarihinde yürürlüğe gireceğinden yürürlük tarihinden önce ilave ödeme yapılamayacağı gerekçesiyle reddedilmiş, konu Sağlık Sen avukatı tarafından yargıya taşınmıştı.

Talebi değerlendiren İdare Mahkemesi, hekimin Akçaabat Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı olarak görev yaptığı, işyeri hekimliği sertifikası olmasından dolayı Valilik oluru ile eğitimci olarak görevlendirildiğini belirterek, bundan dolayı da çalışmalarının karşılığı olan aylık 80 saati aşmamak üzere görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ödeme yapılmasına karar verdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Hasan (dr)
21.11.2016 10:26:50
2017 ye ertelendi. O zaman tekrar gündeme gelecek demek ki Özer bey?
People
5
2) Özer (Dr)
18.11.2016 10:15:42
Nasıl olacak bu iş? Kanun ertelendi...
People
8
3) can er (dr)
20.01.2016 11:00:15
yok öyle angarya! hem talimat ver, görev ver ama para verme? devletin yasalarla verdiği hakkı bu garip yöneticiler(nasıl yöneticiyse, yasalardan bihaber?) neden vermek istemez? bilgisizlik de olsa kasıt da olsa aleyhlerinde tazminat davası açılabilmeli ki sonraki uygulamaya örnek olsun..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori