KBB Uzmanı 53 yaşında ziraat fakültesini ikincilikle bitirdi
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yıllardır kulak, burun, boğaz (KBB) uzmanı olarak hizmet veren Prof. Dr. Oğuz İbrahim Basut, ameliyattan çıkıp derse girdi, ziraat fakültesini ikincilikle bitirdi
KBB Uzmanı 53 yaşında ziraat fakültesini ikincilikle bitirdi
08 Temmuz 2017 -

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yıllardır kulak, burun, boğaz (KBB) uzmanı olarak hizmet veren Prof. Dr. Oğuz İbrahim Basut, 53 yaşında ziraat fakültesinden de mezun oldu. 

Bursa TV'de yer alan habere göre, torunları yaşındaki öğrencilerle birlikte ikinci fakültesini bitiren Basut, 53 yaşında bölüm ikincisi olarak Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldu. Görev yaptığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ameliyattan çıkıp ziraat fakültesinde tarlada çalışarak mezun olan KBB Uzmanı Prof. Dr. Oğuz İbrahim Basut, azmiyle herkesin takdirini kazandı.

28 yıldır Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde KBB Uzmanı olarak vazife yaptığını ifade eden Basut, "Yaşım ilerledikçe birtakım hobilerle uğraşmaya başladım. Bu hobilerimin başında toprakla uğraşmak geliyordu. Bu konuda biraz daha bilgilenmek için ziraat mühendisi arkadaşlarımdan bilgi almaya başladım. Daha sonra hobi olarak yaptığım ziraatın okulunu bitirip daha profesyonel yapmaya karar verdim ve Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümünden ziraat mühendisi olarak mezun oldum. Herkesin bir hobisi olmasını düşünüyorum. Herkes yaptığı işi iyi yapmalı. Ben de hobimi iyi yapmak adına böyle bir yola başvurdum. Bilgiden faydalandım. Mümkün olduğunca insan sağlığına yararlı bir şekilde hobimle uğraşmak için ziraat mühendisi oldum" dedi.

"Ameliyattan çıkıp tarlaya koştum"
Bunca işi arasında ikinci okuluna zaman ayırdığını belirten Basut, "Bunca işimin arasında daha erken kalktım, televizyon izlemeyi bıraktım ve daha geç yatıp derslere çalıştım. Başarı fedakarlık gerektirir. Ben de fedakarlık yaparak ziraat fakültesinden 53 yaşında ikinci olarak mezun oldum. İki ameliyat arasında derse girdiğim anlar oldu. Ziraat fakültesinde ders görürken ameliyata girdiğim, hasta muayene ettiğim oldu. Ziraat fakültesi öğrencilerinin benimle çalışmak ilk başlarda tuhafına gitti. 'Tıp profesörü olmuş birinin burada ne işi var' diye sordular. Ben hayata bakış açımı anlattıktan sonra benden çok keyif almaya başladılar. Öğrenci arkadaşlarımı çok seviyorum. Onlarla keyifli anlar geçirdim. Ben onlardan çok şey öğrendim, onlar da benden çok şey öğrendi" şeklinde konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) mehmet (tabip)
09.07.2017 14:38:17
Sebebi neydi?
People
14
2) Nilgün Yalçın (Pediatri)
09.07.2017 00:34:54
Tebrikler... Doğrusu benim de düşündüğüm ancak cesaret edemediğim şeyi hocamız yapmış. Keşke yıllar önce annemi dinleyip ziraat fakültesine gitseydim. Sorunsuz domateslerle, çıtı çıkmayan biberlerle uğraşırdım :)
People
20
3) Mülayim (Mert)
08.07.2017 21:13:35
Birinci kimmiş kardiyolog mu?
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
08.01-07.02SATILIK POLİKLİNİK hissesi & tamamiDiğer
07.01-06.02Kadın doğum cildiye uzmanıPersonel Arayanlar