Mersin'de romatoloji uzmanı koronavirüse yenildi
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Canataroğlu koronavirüse yenildi. Prof. Dr. Canataroğlu, hastane önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.
Mersin'de romatoloji uzmanı koronavirüse yenildi
04 Ekim 2021 16:59 - DHA

Mersin'de görev yapan Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Abdullah Canatarlıoğlu (57) koronavirüse yenildi. Prof. Dr. Canatarlıoğlu'nun vefatının ardından Türk Tabipleri Birliği başsağlığı mesajı yayınladı.

TTB mesajında, "Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Abdullah Canatarlıoğlu'nu COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

Hastane önünde tören düzenlendi

Prof. Dr. Abdullah Canataroğlu'nun vefatının ardından Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi poliklinik binası önünde tören düzenlendi. Düzenlenen törene Prof. Dr. Canatarlıoğlu'nun ailesinin yanı sıra Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, rektör yardımcıları, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk ve mesai arkadaşları katıldı.

 

 

 Törende konuşan Çamsarı, "Hocamız, Mersin'e geldikten sonra kendisiyle kısa bir süre içerisinde arkadaş olmuştuk. Kendisinin, benim ailem de dahil birçok hastası oldu. Hiçbirimiz onun yüzünü asık görmedik. Bir şey rica edeceğimizde hep güler yüzlüydü. Bizlere kendi ailesinden farksız davrandı" dedi.

Canataroğlu'nun kızı Zeynep Canataroğlu da kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Törenin ardından Canataroğlu’nun cenazesi, Tarsus Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Ö.Faruk Atay (Hekim)
06.10.2021 09:24:18
Tanıyorum,iyi insan ve iyi hekimdi.İrtihali çok üzücü ve büyük bir kayıptır.Ailesinin ve hekim camiasının başı sağolsun.Allah rahmet eylesin.
People
5
2) BAHRİ ABAYLI ( DR )
05.10.2021 17:17:16

""Kaliteli şeylerin zaman ve mekan korkusu olmaz""....""sen bu zamnda zor bulunan, nitelikli bir arkadaşdın.""
Sevgili arkadaşım ALLAH rahmet etsin , makamın cennet olsun.....
People
5
3) Turgay özcler (Dr)
05.10.2021 12:26:54
Allah rahmet eylesin
People
5
4) Emrah Uludağ (Doktor)
04.10.2021 20:51:39
Cok degerli bir hekimdi.kolay degil bu ulkeden bir romatolog daha ebedi yolculuguna gitti.Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun.
People
6
5) Sedat (Hekim)
04.10.2021 18:51:40
Çok kıymetli bir insandı, hocamızdı. Allah rahmet eylesin.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)