Osmaniye'de doktorun burnunu kıran saldırgan tutuklandı
Osmaniye'de, kanaması olan hamile eşini getirdiği hastanede tartıştığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Gökhan Gönen'e saldırıp, burnunu kıran M.B., polisteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı
Osmaniye'de doktorun burnunu kıran saldırgan tutuklandı
15 Ocak 2020 13:18 - DHA

OSMANİYE - Kanaması olan hamile eşini getirdiği hastanede tartıştığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Gökhan Gönen'e saldırıp,  burnunu kıran M.B., polisteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

M.B.'nin, muayene sırasında eşinin yanında olma talebine olumsuz yanıt vermesi nedeniyle Dr. Gönen'e saldırdığı ortaya çıktı. Olayın hemen ardından kendisine saldıran M.B.'nin eşini muayene eden Opr. Dr. Gönen, daha sonra da yine yaralı halde, başka bir kadının sezaryenle doğumunu başarıyla gerçekleştirdi.


Eşine doğum yaptıracak doktorun burnunu kırdı, o doktor kırık burunla yine de doğuma girdi


Olay, 13 Ocak'ta saat 20.30 sıralarında Osmaniye Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. Hamilelik ve kanama nedeniyle eşini hastanenin doğumhane servisine getiren M.B., Opr. Dr. Gökhan Gönen'den eşini muayene etmesini istedi. Bu sırada durumu acil olan bir hastanın sezaryen doğumuna girecek olan Dr. Gönen, kayıt yaptırmalarının ardından M.B.'ye eşini de muayene edebileceğini söyledi. Kayıt yaptırmayı reddeden M.B., muayene sırasında ise eşinin yanında olmak istedi. Diğer hastaların mahremiyeti açısından talebi uygun görülmeyen M.B., çıkan tartışma sonrası Dr. Gönen'e saldırıp, bilgisayar monitörü, zımba, delgeç gibi malzemeleri fırlattı.

Darptan sonra muayene

Opr. Dr. Gönen, kendisini darbeden M.B.'nin eşini olayın hemen ardından muayene edip, önerilerde bulundu. Yaralı Dr. Gönen, durumu acil olan başka bir kadının sezaryenle doğumunu da başarıyla gerçekleştirdi. Dr. Gönen, tüm bunların ardından acil polikliniğine giderek, muayene oldu. Dr. Gönen'in burnunda kırık tespit edilince kulak, burun, boğaz doktoru tarafından yatışı yapıldı.

Saldırgan tutuklandı

Bu arada dün polis tarafından gözaltına alınan M.B. ise sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne götürüldü. Burada sorgulanan M.B., sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'Kınıyoruz'

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, olay sonrası 'Beyaz Kod' verildiğini, tutanak altına alındığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Hekimimize yönelik gösterilen bu çirkin saldırı müdürlüğümüz tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır. Çok daha vahim sonuçlar doğurabilecek bu olay sonrası hastanede tedavi altına alınan meslektaşımıza acil şifalar diliyor, sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddet olayını kınıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. İnsana insan olduğu için değer verilmesi, saygı duyulması, sağlık çalışanlarına ve toplumda yaşanan şiddetin hiçbir türüne geçit verilmemesi hususunda siz basın mensupları vasıtasıyla halkımızın her bir bireyinden destek bekliyoruz."

'Anne ve bebğin canını hiçe saydı'

Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Gökhan Gönen'e saldıran hasta yakını M.B.'nin, bir başka annenin ve bir bebeğin canını hiçe saydığını söyledi. Dr. Gedik, "Doktor bey, acil bir sezaryene girmek durumunda olduğunu, bebeğin boynuna kordon dolandığını ifade ediyor. Fakat ısrarla hasta yakını öncelikli olarak kendi hastasına bakılmasını talep ediyor. Aynı zamanda mahrem alan olan doğumhaneye eşiyle birlikte girmek istediğini ifade ediyorlar. Bu alana giremeyeceğini ikna ediyorlar ve doktor bey hastayı muayene ediyor, gerekli tedaviyi düzenliyor ve reçetesini veriyor" dedi.

Saldırgan 'Benimle ilgilenilmedi' demiş

Opr. Dr. Gönen'in muayeneden sonra doğumhaneden çıkarken hastanın 'benimle yeterince ilgilenilmedi' diye bağırması üzerine darp edildiğini kaydeden Dr. Gedik, "Birçok darbe alıyor, burnuna ve kafasına. Daha sonrasında güvenlik görevlileri geliyor, müdahale ediyorlar. Ardından doktor bey süratle acil sezaryene devam ediyor. Olayın sıcaklığıyla aldığı burun ve kafa darbelerine aldırmadan ameliyata giriyor. Ameliyathanede ameliyathane masasına kan damlıyor. Hangi insan vicdanı bunu yapabilir. Kendi hayatını hiçe sayarak, başka insanların hayatını kurtarmaya çalışmaktır bizim mesleğimiz. Burada doktor bey alıkonulmuştur, bir başka insanın, bir annenin, bir bebeğin canı hiçe sayılmıştır" diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
15
1) raptor98 (doktor)
16.01.2020 10:24:34
Ağzı, burnu kırıldıktan sonra ameliyat yapan meslektaşımızı tebrik ediyorum. Bu olayda tıp etiği tavan yapmış. Zaten etik bir tek doktorlara lazım. Bu ülkede başka kimsede olmasa da olur. Yahu arkadaşlar biraz dik durun . Gördüğünüz her türlü şiddete bir tepkiniz olsun. Bu adamlar herhangi bir kurumda ( tapu, banka, postane vs.) birini darp ettikleri zaman başına gelecekleri biliyor. Siz hiç adam bankaya girmiş çok sıra beklediği için memurun burnunu kırmış diye duydunuz mu? Hastaneler aynı zamanda milletin stres atma yeri. Bu tür olayların karşılığı olmadığı sürece devam edecektir.
People
21
2) Ubeydullah sevgili (Doktor)
15.01.2020 23:07:13
Bu suçlu ve bunun gibi vahşi insanların ismini yazın millet bunun annelerin nasıl bir evlat doğurduğunu görsün. Suçluları nasıl koruma altına alıyorsunuz herkesi ifşa ediyorsunuz 40 ane bir araya gelse böyle bir evlat dogurmaz
People
39
3) Earl Grey (Dr)
15.01.2020 20:33:06
Dayak yiyip ameliyata giren, misliyle mukabele etmeyen doktor da arıza var kardeşim. Artık bu kadar da olmaz yani. Sen kendin için ortalığı ayağa kalıdrmıyorsan başkası senin için ne yapabilir? Bu meslek ölmüştür el fatiha...
People
41
4) tuncay ademoğlu (hekim)
15.01.2020 14:50:49
ameliyat masasına kanının damlamasından dolayı, asepsi, antisepsi kurallarına aykırı davranarak görevini ihmal ve savsaklama iddiasıyla doktorun yargılanması yakındır. demedi demeyin...
People
38
5) dr benzingen (nrş uzmanı)
15.01.2020 14:05:47
kınama yetmeezzz.....

daha çok KINA'yın...kınayın...

en çok dayak yiyip, memlekette en çok çalışan meslek gurubu olarak toplu halde KINA yalım...!!!

vah ki vah!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)