Oto hırsızlığı gibi görünse de gerçek çok farklı! Prof. Dr. Ömer Bender: Canımı zor kurtardım
Duktoskopi cihazı çalınan Prof. Dr. Ömer Bender: - "Hırsızlar aracı üzerime sürdü, kendimi yolun kenarına attım, canımı kurtardım. Basıp gittiler"
Oto hırsızlığı gibi görünse de gerçek çok farklı! Prof. Dr. Ömer Bender: Canımı zor kurtardım
05 Ağustos 2018 -

Duktoskopi cihazı çalınan Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Bender, "Oto hırsızlığı gibi görülen olayda hem hastalarımı, hem öğrencilerimi yakındıran ilgilendiren bir kayba uğradım." dedi.

AA muhabirine olayı anlatan Bender, akşam saatlerinde evine dönerken Bahçeşehir girişindeki geçitte yavaşladığı sırada arkadan bir aracın şiddetli bir şekilde kendi otomobiline çarptığını kaydetti.

Trafik kazası bahanesiyle hırsızlık olaylarına karşı tedbirli olduğunu ancak olay doğal geliştiği için ilk önce şüphelenmediğini dile getiren Bender, şöyle devam etti:

"Otomobilimi ileriye çektim, arkadan çarpan otomobil de uzun farları ve iç aydınlatması açık durumda dibime kadar yaklaşarak durdu. Önde belden yukarısı çıplak 20-25 yaşlarında bir erkek, elinde içki şişesiyle bana bakarak kahkaha atmaya başladı. Yanında bulunan bir hanım da kahkaha atıyordu. Bir gariplik sezdim. Baktım arabamın tamponu kırılmış ama dönüp gitmeyi daha uygun gördüm. Aracıma yöneldiğim anda erkek olan şahıs arabasından indi, 'karım hamile' gibi saçma sapan şeyler söylemeye başladı. Dikkatimi dağıtmak için böyle bir yönteme başvurmuşlar. O sırada arabamın çalındığını fark ettim. Otomobilimin peşinden koşarken şahıslar aracı üzerime sürdüler, kendimi yolun kenarına attım, canımı kurtardım. Basıp gittiler."

Aracında Türkiye'de 2005 yılından bu yana sadece kendisinin uyguladığı tanı yönteminde kullanılan duktoskopi cihazının parçaları olduğunu, cihazın, ultrason, mamografi ve MR da bile tespit edilemeyen vakalarda yardımcı olduğunu belirten Bender, "Onun dışında bilgisayarım, çok sayıda flaş belleğim, eylül ayında basıma yetiştirmeye planladığım bir ders kitabım da vardı." diye konuştu.

Uyguladığı sistem için İstanbul dışından da hastalarının geldiğini belirten Prof. Dr. Bender, sözlerini, "Bu işi yapan, uygulayan kimse olmadığı için hastalar bana geliyordu. Oto hırsızlığı görülen bu olayda hem hastalarımı, hem öğrencilerimi yakından da ilgilendiren bir kayba uğradım." diye tamamladı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Ali (Hekim)
25.09.2018 00:11:11
Bizim doktor milleti de amma kıskanç çıktı :))
People
4
2) cerrah kardeş (cerrah)
07.08.2018 22:02:20
Sağlık sektörü tamamen ticarileşme yolunda. Ticarette de reklam şart biliyorsunuz.
People
9
3) Fatma Zehra (Hekim)
07.08.2018 14:45:22
Yorumlara okuyunca, bu aralar sık kullandığım bir sözü yineledim, bir hekime en büyük kötülüğü yine bir hekim yapıyor, haberdeki meslektaşımızın ne niyetle bu açıklamalarda bulunduğunu kimsenin bilemeyeceği gibi ne niyetle yaparsa yapsın böyle bir durumda bu açıklamalar çok acımasız. Her geçen gün mesleğimize olan saygının azaldığı, üzerimizdeki yükle beraber her anlamda ezildiğimiz kesin ama birbirimize saygılı olmadığımız sürece kimseden saygı beklememeliyiz......Sayın meslektaşımıza geçmiş olun.
People
11
4) ahmet yılmaz (Kadın doğum)
07.08.2018 11:20:50
reklamları dinlediniz.
People
28
5) mserdar (op.dr.)
06.08.2018 13:26:58
Ben ve benim gibi binlerce doktor bu yöntemi öğrenmeden mezun olduk,kendi öğrencileri de pek bir şey kaybetmezler,hoca pek yetenekli yakında bulur tekrar bulundu diye haber yaptırır.Hocaya bol kazançlar,hayırlı müşteriler,13 senedir sadece kendi uyguladığı yöntemmiş,nerede yayın nerede bilimsellik
People
21
6) Krizantem (Dr)
06.08.2018 11:46:49
Hoca altı üstü meme cerrahisi yapıyorsun. ( Ben de o işi yapıyorum. Memenin cetrahisinden daha çetrefil olanı onkolojik kısmını yönetmektir onun için böyle söylüyorum .) Gönder hastalarını başka cerrahlara. Yorulduk. Seni bu sistemde destekleyip profesör yapmışlar. Benim hayatımı çaldılar. Yurtdışına çıkmak zorunda kaldım iş bulmak için. Buna rağmen bu kadar konuşmadım.
People
35
7) aydin sinal (hekim)
06.08.2018 10:11:53
basit bir hirsizlik vakasini"bu cihaz sadece bende var,tetkiklerisadece ben yaparim,ultrasnografide,Mamografide,MR tespit edilemeyen vakalari bile bulurum,yurt ici disindan hastalarim var" gibi ucuz reklam yollarina kacmak ne derece tipbi etik anlayisiyla uyusur,her neyse ben etik icin havanda su dögmeye devam edeyim de tuz kokmus care yok.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA