Poliklinik yaparken bilinç kaybı yaşayan Fizik tedavi uzmanı hayatını kaybetti
İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Dr. Melek Yağlı beyin kanaması nedeniyle verdiği yaşam savaşını kaybetti.
Poliklinik yaparken bilinç kaybı yaşayan Fizik tedavi uzmanı hayatını kaybetti
29 Ekim 2020 22:39 -

İstanbul Tabip Odası, İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid polikliniğinde görev yapan Dr. Melek Yağlı’nın bir hastasıyla Covid polikliniğinde yaşadığı tartışma sonrası geçirdiği beyin kanaması nedeniyle verdiği yaşam savaşını kaybettiğini duyurmuştu.

Ancak İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Recep Demirhan tarafından yapılan açıklamada Dr.Melek Yağlı'nın 1 haftadır devam eden baş ağrısı şikayetiyle tetkik ve tedavilerini ayaktan sürdürmekteyken fizik tedavi polikliniği yaptığı esnada koltuğunda otururken aniden bilinç kaybı yaşadığı, odasındaki hastasının uyarısıyla mavi kod verilerek yoğun bakıma alındığı bildirildi. 

İddia edildiği gibi hasta ile tartışması söz konusu olmadığını bildiren Başhekim Prof.Dr.Demirhan "Hastanemizde gerekli tetkikler yapılarak yaygın SAK saptanmış olup Anestezi-Reanimasyon, Beyin Cerrahisi klinisyenleri tarafından gerekli olan tüm müdahaleler yapılmıştır. Ancak beyin ölümü gerçekleşmiş olup, maalesef hekim arkadaşımız 29 Ekim 2020 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur" dedi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) Port (Op.dr)
31.10.2020 09:02:51
Dr lar çalışmaktan kendine baktirmiyor.
People
9
2) Dr Ramazan Yılmaz (Uzm dr)
30.10.2020 17:04:43
Allah rahmet eylesin.
People
13
3) bozeren (nş uz dr)
30.10.2020 10:56:30
Allah rahmet eylesin. yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.
People
7
4) naim ünsal (dr)
30.10.2020 09:30:14
çok sıklıkla medimagazin , e hitap ettiğiniz kesim doktorlar ona göre konuşun diye bir eleştiri geliyor..medimagazin dahil tüm yazılı ve görsel basın, haber kaynağı olarak AA,DHA vs gibi ajansları kullanır.onlar haberi nasıl servis ederse o şekilde yayınlarlar.kendilerinin sahada her haberi toplayıp işlemesi teknik olarak çok zordur..
People
20
5) Ayşe tuğba tecirli (Anestezi doktoru)
30.10.2020 00:56:22
Merhabalar hitap ettiğiniz kesim doktorlar olduğundan daha tıbbi konuşabilirisniz,sanki halka hitap eder gibi konuşuyorsunuz,konuşma uzuyor,zatrn az zamanımız var ,,,
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)