Polis memurunun başhekimi neden vurduğu ortaya çıktı
Manisa'nın Salihli ilçesinde bir polis tarafından istediği raporu vermediği için silahla vurulan ve ağır yaralanan Salihli Özel Can Hastanesi Başhekimi Ortopedi ve Travmatoloji Op. Dr. Yener Bakan'a yapılan saldırı, Salihli'deki Özel Can Hastanesi, Medigüven ve Özel Salihli Hastanesi tarafından ortak bir açıklamayla kınandı.
Polis memurunun başhekimi neden vurduğu ortaya çıktı
01 Mayıs 2015 21:47 -

Özel Can Hastanesi'nde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Keskiner, "Sağlıkta başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin çok acı, çok düşündürücü bir örneğini bugün kendi hastanemizde yaşadık. Hastanemizin Başhekimi Ortopedi Uzmanımız Op. Dr. Yener Bakan silahlı saldırıya uğradı ve ağır biçimde yaralandı. Doktorumuz Yener Bakan saldırıya uğradığı sırada ameliyathanede acil operasyona alınması gereken bir hastasını ameliyata almak üzere asansörün önünde beklemekteydi. Yani bir başka hastasını sağlığına kavuşturmak ve yaşamını yeniden kazandırmaya çalışırken kendi yaşamını riske sokmuştur. Maalesef bu yalnız bizim hastanemizde değil, ülkemizdeki tüm sağlık kuruluşlarında giderek sıklığı artan ve giderek kabul edilemezliği artan vahim bir trajedi haline dönmüştür. Konuyla ilgili olarak ülkeyi yöneten, sağlık sektöründe söz sahibi olan herkesin bu silahı kendine çevrilmiş olarak düşünmelerini ve görmelerini arzu ediyoruz. Başka türlü bu konuda çözüm üretmemiz söz konusu değildir. Bugün bir yetkili 'kendi güvenliğinizi sağlamak durumundasınız' dedi. Burada hekim ameliyata inerken ve hastasını muayene ederken silah mı taşımak zorundaydı? Hastasını muayene ederken silah mı taşımak zorundaydı? Onu yorumlamakta zorlanıyorum. Daha vahimi bir toplum kendi öz çocukları olan hekimlerini yok etme noktasına gelmişse bu toplumsal şiddet ve toplumsal cinnet anlamında çok yüklü bir işarettir. Bu konuda başta bakanlığımız, emniyet yetkilileri ile adli merciler olmak üzere bu işte yetki ve sorumluluk sahibi olan herkesin gerekli önlemleri almasını arzu ediyorum" dedi.

 TALEP ETTİĞİ RAPORU VERMEDİĞİ İÇİN VURMUŞ

Saldırının nedeni hakkında bilgi veren Keskiner, "Şahsın ifadesinde 2008 yılında artroskopi ameliyatı olduğu ameliyattan memnun kalmadığı ve ameliyat sonrası doktorun kendisine talep ettiği düzeyde rapor vermediği şeklinde olduğunu öğrendik. Doktorumuz ameliyattan çıktı ve şuan itibari ile hayati tehlikesi devam etmektedir. Bu tür yaralanmalarda ilk üç gün kritik günlerdir. O nedenle 'çok iyi' cümlesini kullanmakta zorlanıyorum. Ancak şuandaki durumunun silahlı saldırıdan sonraki durumuna göre daha iyi olduğunu söyleyebiliriz" diye konuştu.

Medigüven Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Seçkin Meriçeli ise, "Böyle bir olayı görmek bizim tüylerimizi diken diken etmektedir. Bu olayın sanki kendi hastanemizde yaşanmışçasına tüm hekim arkadaşlar olarak üzüntü içindeyiz" dedi.

 O POLİS TUTUKLANDI

Op. Dr. Yener Bakan'ı tabancayla kasığından yaralayan polis V.M. (40) ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. V.M.'nin emniyette ifade vermeyi reddettiği öğrenildi. V.M.'nin emniyetteki işlemlerin ardından Salihli Adliyesi'ne sevk edildiği ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

Öte yandan Op. Dr. Yener Bakan'ın kasığına isabet eden kurşunun aort damarına zarar verdiği, Can Hastanesi'nde yapılan ilk müdahale sonucunda aort damarındaki hasarın giderildiği öğrenildi. Bakan'ın Can Hastanesi'nde yapılan ameliyatın ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildiği bildirildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) burhan (uzm. dr)
06.05.2015 21:41:29
Erhancığım yazdıklarını çok beğendim. Ama sen işe neden, malum partinin borusunu öttürmekten vazgeçerek başlamıyorsun?
People
0
2) Dr erhan (hekim)
05.05.2015 00:36:40
Arkadaslar, bu iş böyle gitmez. Bir yanda şiddet, diğer yanda korkunç malpraktis yasası, cok müşkil vaziyetteyiz. Cerrahlar riskli operasyonlara girmeyip kendilerini kurtarma düşüncesinde ama yanılıyorlar. En son hayatı kararan cerrahın suçlandığı operasyon kolesistektomi!! Yani bu yöntem ile kacamazsınız değerli Cerrahlar. Lütfen tüm tıp örgütleri,dernekler, STK'LAR ve sendikalar birleşin. Çok büyük bir grev yapıp hep beraber ankaraya gidelim. Ve oradan şiddet ve malpraktis sorunu çözülmeden dönmeyelim. Bunun başka çaresi kalmadı artık. Vesselam
People
0
3) postenflamatuar (uzm dr)
04.05.2015 19:20:31
1915 olayları ile ilgili açıklama yapan, Taksim olaylarında taksimden çıkmayan paravan, hekimliği hekimlik dışı siyasi ve ideolojik amaçlarına maske yapan yarı resmi de olan bir meslek örgütü var.

bu yeteneksiz muhteris TTB yöetimi en son " 1 Mayıs'ta emekçileri ve vatandaşları hedef alan orantısız polis şiddetini ve AKP iktidarının hukuk dışı Taksim yasağını kınadı." Emekçilere şiddeti değil de gel hekimlerde yasalar yoluyla ve acillerde yapılan şiddeti kınamak için 1 mayıslarda taksime değil acillere gel. Hukuk bürosu elemanarını hastanelerden çıkartma.

Hükümet 1 mayısı yasaklamadı sadece bazılarının istediği yeri değil başka bir yer gösterdi. bunu dert edip hastanelerde hekimlere uygulanan orantısız şiddeti niye adamakıllı kınamıyorsun. Sözlü bildiri ile değil avukat bürosu aracılığı ile mahkemelere başvurarak kına. Hekimlere ulaşıp örgütleyerek kına.

"Başbakan’dan direktif alan polis vahşeti öyle boyutlara ulaştı ki," gibi garip cümleler kruyorlar. Hastanelerde hekimlerin onuru ile oynanıyor bu ideolojik saplantılı yönetim taksim taksim diyor başka bir şey demiyor.

People
0
4) SB (UZMAN DOKTOR)
04.05.2015 13:41:49
Ey halkım biz geçimimizi sağlayacak başka meslek elbet buluruz, fakat yakında sizler de bizler de tedavı yapacak doktor bulamayacağız.
People
0
5) Erşan Kuneri (film sektörü)
04.05.2015 11:08:20
Kambersiz düğün, RKTR'siz tıp hukuku haberi olmaz! Pardon, "Milli Tıp Hukuku" diyecektim. Ağzına sağlık, yazdıkların doktor olmaya niyetlenenlerin kulağına küpe olsun.
People
0
6) Özgür (Pratisyen)
04.05.2015 10:05:28
Binlerce doktor silah ruhsatı için başvuruda bulundu şeklinde medyada haber olacak şekilde emniyete dilekçe vermeliyiz.Bizim milletimiz sevdiğine değil korktuğuna saygı gösterir.Doktor insan kurtarır silaha şiddete hayır diyecek doktorlarada hadi oradan bee diyorum şimdiden.
People
0
7) ömer akpınar (pratisyen hekim)
04.05.2015 04:47:23
bu zavallıyı lanetliyorum çok fazla yatmaz hele birde psikiyatriden ceza ehliyeti yoktur yazısı aldı mı tamamdır, istediği kişiye sıkabilir istediği zaman aynı hastaneye gidip tekrar nara atabilir.
People
0
8) RKTR (Uzm)
03.05.2015 21:12:39
Bu cani polisin hekimine ateş edip başını derde sokmasına hiç gerek yoktu.

Eğer ameliyatından memnun kalmadıysa, onun için sevgili devletimizin getirdiği “Milli Tıp Hukuku Formülü”ne başvurabilirdi pekala.

Doktoruna ateş edeceğine, en yakın Savcılığa gider, bol bol iftira atar, Batı’dan 200 sene geri olan memleketimizde tıbbi şikayetlerin haklı olup olmadığını saptayan en küçük bir mekanizma olmadığı için, en zırva lafları bile derhal işleme konulur, doktor hakkında suç duyurusu yapılır, Milli Tıp Hukuku Formülü’ne göre hekime “taksirle adam yaralamaktan” 2 ayrı dava açılır, mahkeme salonlarında en az 10 sene hayatı katledilirdi. HAPİS + TAZMİNAT + MESLEKTEN MEN + İŞTEN TARD ile yargılanırdı.

Hekim sonunda aklansa bile hayatının içine edilmiş, cebi de boşaltılmış olur, iftirayı atan polisin de tüm yaptıkları yanına kalırdı.

Ne de güzel olurdu.

Dolayısıyla; DOKTORLARINA SALDIRMAYI PLANLAYAN TÜM PSİKOPAT VE CANİ TÜRK VATANDAŞLARINA SESLENİYORUM:

Öyle doktora ateş edip, bıçak filan çekip başınızı derde sokmaya hiç gerek yok. Devletimiz sizin için Milli Tıp Hukuku Formülü’nü ihdas etti. Gidin Savcılığa, rahat rahat çamurunuzu, iftiralarınızı atın. Merak etmeyin, söyleyecekleriniz gerçek olup olmadığına bakılmaksızın derhal işleme konacaktır. Sonra kin beslediğiniz hekimin mahkemelerde yıllarca süründüğünü görür, tatmin olursunuz. Hatta para koparma şansınız bile olabilir. Avukatınız bu konuda size yol gösterecektir (kışkırtacaktır da diyebiliriz).

Korkmayın, sözde hekim örgütü T.T.B. de size engel olmayacaktır. Onların asli görevi etnik ve belli ideolojik kesimlerin militanlarını koruyup gözetmektir. Size hiçbir şey yapmazlar.


People
0
9) dr (dr)
02.05.2015 21:14:40
Eyy Recep Akdağ ve Müezzinoğlu , eserinizle gurur duyun. Allah bildiği gibi yapsın sizi.
People
0
10) ece gül (ev hanımı)
02.05.2015 11:23:39
haberi cuma günü okudum dr.eşimle konuşuyoruz ne yapılabilir diye şu sonuca vardıkki tek ciddiye alınma yolu iş bırakmak.değilse sıradan adli vaka olup unutulur gider 1 dr. ölmüş 1 dr. vurulmuş kimin umrunda.şuda acı bir dr. camiası bir araya gelemiyor maalesef.dr. arkadaşımıza geçmiş olsun Allah acil şifa versin çok üzgünüm.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)