Sağlık Bakanı Ahmet Demircan TTB Heyetini kabul etti
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Mehmet Raşit Tükel ve beraberindeki heyeti kabul etti. 
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan TTB Heyetini kabul etti
01 Aralık 2017 -

Sağlık Bakanlığı Sıhhiye yerleşkesinde gerçekleşen görüşmenin oldukça verimli geçtiğini belirten Bakan Demircan, “Sağlıkla ilgili bir sorun varsa bu hepimizin ortak sorunudur. Sağlığı bir bütün olarak görüyoruz ve günlük siyasetin dışında değerlendiriyoruz.” dedi.  

Sağlık çalışanlarının sorunları ve sağlık politikalarının gündeme geldiği görüşmede, sağlık çalışanlarına şiddet, aile hekimliği, Tıpta Uzmanlık Sınavı, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, Geleneksel Tıp Uygulamaları, kişisel sağlık verilerinin korunması, tayin yönetmeliği, şehir hastaneleri, devlet hizmet yükümlülüğü gibi konular ele alındı.

Demircan, hekim ve sağlık çalışanı memnuiyetinin hasta memnuniyetini artıracağını belirterek bu yönde çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Bakan Demircan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’nın (TÜSEB) sağlığın TÜBİTAK’ı olması için çalıştıklarını ifade etti. 

Görüşmeden duyduğu memnuniyeti ifade eden TTB Başkanı Tükel de, “Görüşme çok faydalı ve verimli geçti. Bu görüşmelerin ve işbirliğinin devam etmesini istiyoruz. Bunun için Bakanlık’ta sürekli irtibatta olunacak bir yetkilinin belirlenmesi faydalı olacaktır.” dedi.
 

Anahtar Kelimeler:

ttb saglik bakanligi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) Mustafa D. (Acil Tıp Uzmanı)
04.12.2017 03:04:30
Sağlık bakanımızın çalışan sağlığı ve memnuniyeti için verdiği demeçlerin “SAMİMİYETİ” ispatlanmış oldu. Anlaşılan o ki VİCDANLI yöneticiler, oluşan SAĞLIK HİZMETİ POLİTİKALARI noktasında kendini SORUMLU TUTTUĞU için istifa etmeye karar vermiştir.
Tüm örgüte yayılan TÜKENMİŞLİK ortadayken, DÖNÜŞÜMCÜ liderlere DAHA ÇOK DESTEK vermemiz ve YALNIZ BIRAKMAMAMIZ gerektiğini düşünüyorum.
Sorumluluk hisseden birileri çıktı sonunda HELAL OLSUN! Meyve veren ağaç nasıl taşlanıyor tekrar ispatlanmış oldu.

Savaşın bakanım, savaşalım beraber arkanızdayız

Bir Atatürkçü
People
4
2) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
01.12.2017 15:52:28
Sayın Sağlık Bakanımızın Kıyafet seçimine , Tercihine Bayıldım..

Aynısından ben de Almayı ya da olmazsa Diktirmeyi düşünüyorum..
Tabii ki Aynı Kumaştan Bulabilirsem..

Bugünlerde Çok revaçta..
trend topic oldu..
People
2
3) Kara Polat (Asker)
01.12.2017 15:51:00
Nası günlük siyasetin dışında güleyim bari. Din adamı, polis, hakim, meclis hepsinden fetocu çıktı. Tuttunuz Askeri hastaneleri yediniz. Askeri basında karaladınız. Askere hizmet edemiyorsunuz. Beceremiyorsunuz. Ama kelime oyunuyla hala siyaset yapıyosunuz. Yersen
People
3
4) Hulya arda (Uzman hekim)
01.12.2017 12:10:45
Emekli Hekimlerin maaslarinda insani bir duzenleme yapilmasi da cok acildir
People
35
5) Dr.Cevdett (cerrah)
01.12.2017 11:13:51
İşte bu!!! Olması gereken bu. Umarım TTB mevcut ideolojik yaklaşımından, bakanlığımız da TTB'yi görmezden gelme tavrından vazgeçip başta özlük haklarımız olmak üzere sağlık camiasına hak ettiklerini kazandırır. İdeolojik duruşu hariç, TTB'nin dile getirdikleri başta biz hekimler olmak üzere tüm sağlık camiasının acil çözüm bekleyen ortak dertleridir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori